Zamknij
REKLAMA

Kartuski sąd zajmie się sprawą wikariusza oskarżonego o napastowanie kobiety

11:25, 13.08.2019 | W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum/W.Drewka

Kartuska Prokuratura Rejonowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko wikariuszowi jednej z kartuskich parafii, który miał się dopuścić czynu określanego jako "inna czynność seksualna" wobec kobiety, którą zaprosił do swojego mieszkania.

O sprawie napisaliśmy w czerwcu. Jak poinformowała prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, kartuska prokuratura prowadziła postępowanie w sprawie "innej czynności seksualnej", której ksiądz miał się dopuścić wobec kobiety, którą zaprosił na spotkanie. Do zdarzenia doszło na początku roku. Z relacji poszkodowanej wynikało, że w trakcie spotkania ksiądz miał wykonywać wobec niej czynności o charakterze seksualnym, na co ona nie wyrażała zgody.

Kapłanowi postawiono zarzut doprowadzenia pokrzywdzonej do innej czynności seksualnej. Nie przyznał się do winy, stwierdził, że przebieg spotkania był inny niż przedstawiała pokrzywdzona i że źle zinterpretowała jego zachowanie. Wobec księdza zastosowano dozór policyjny połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 10 metrów oraz kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób. Ksiądz musiał również wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 2 tys. zł.

Postępowanie prokuratury już się zakończyło. Jak poinformował prokurator Marek Kopczyński, szef kartuskiej Prokuratury Rejonowej, do Sądu Rejonowego w Kartuzach został skierowany akt oskarżenia. Ksiądz będzie odpowiadał za przestępstwo z artykułu 197 par 2 Kodeksu Karnego ( Art. 197, § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12; § 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.)

Kartuski wikariusz został przez biskupa pelplińskiego zdegradowany z funkcji proboszcza jednej z parafii pod Lęborkiem i przeniesiony do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach. Kapłan odpowiadał przed sądem za dopuszczenie do prowadzenia rekolekcji w swojej parafii przez księdza skazanego za pedofilię. Sąd Rejonowy w Wejherowie uniewinnił go od zarzucanego mu czynu. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (51)

ObrońcaObrońca

39 26

a gdzie materiał dowodowy, gdzie są jacyś świadkowie??
proste pytania? interpretacja tego paragrafu musi być klarowna, a nie że do niczego nie doszło, a tylko zachowanie było dziwne
1. czy doszło do kontaktu?? tak czy nie
jeśli nie i nie było tzw "szarpaniny" tzn ubezwłasnowolnienia to sprawy nie ma proste, bo może okazać się to prowokacją! 12:11, 13.08.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

GtrGtr

15 17

A teraz, czego Tobie nie życzę, wyobraź sobie, że pokrzywdzoną jest twoja córka, powiesz to samo?! 13:45, 13.08.2019


#Gtr#Gtr

18 13

nie daje się nabrać na takie tanie wywody, ale skoro tak ściśle trzymasz się prawa bez dowodów, to mam nadzieję, że zgłosisz do prokuratury każdy marsz LGBT, który łamie przepis pod tytułem "inna czynność seksualna" i mam nadzieje, że twoje pokrzywdzone dzieci przyglądający się temu procederowi zgłoszą się do prokuratury, materiał dowodowy zabezpieczony w postaci filmów z marszów gwarantowany! Miłego dnia życze! 13:55, 13.08.2019


GtrGtr

13 15

A jaka na tych marszach ma miejsce inna czynność seksualna. Rozumiesz to pojęcie czy nie? 14:08, 13.08.2019


Ksuc Ksuc

5 9

Kolena afera rozporkowa z księdzem w roli głównej, a Kaszubi i tak walą masowo do kościoła. Można im pluć w twasz, a myślą, że deszcz pada... 22:11, 13.08.2019


@obrońca@obrońca

29 25

A co ty byś chciał, żeby prokuratura tutaj oficjalnie ci podała jakie ma dowody? Skąd ty się *%#)!& człowieku. To wszystko przecież zawarte jest w akcie oskarżenia. I to wszystko teraz będzie oceniał sąd. 12:13, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ApelApel

33 21

Myślę,że wskazane by było wyłączenie komentarzy pod tego typu artykułami 12:22, 13.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

#apel#apel

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Jooooo, Jooooo,

2 5

Żaden łajdak nie lubi komentowania jego łajdactw. To bardzo wrażliwi i dyskretni ludzie (w przerwach między łajdaczeniem się). 20:30, 14.08.2019


dr.Ewkadr.Ewka

27 17

coś nasza Kolegiata i Kartuzy nie mają szczęścia. Niech no x. Prepozyt pójdzie wrzucić ofiarę do drewnianego bożka przed wejsciem do świątyni. 12:27, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


......

1 0

Miauczy kotek.... miauuuu 13:51, 13.08.2019


NiedouczonyNiedouczony

6 14

Co to jest inna czynność seksualna? 13:45, 13.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do wyżejDo wyżej

6 11

Rzeczywiście mało tu ludzie wiedzą o seksie. Czy słyszałeś o miłości francuskiej? 14:10, 13.08.2019


#do wyzej#do wyzej

5 13

ja słyszałem tylko o niemieckiej miłości, ładujesz armatę i wystrzał, jak z turystycznego szlezwika na westerplatte, hihihi 16:45, 13.08.2019


Na 10 metrów?Na 10 metrów?

14 25

A co się stanie jak pokrzywdzona będzie na mszy w Kolegiacie a owy wikary będzie zbierał kolektę...już widzę jak daje nogę aż się banknoty z koszyka będą sypać 14:16, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@obrońca@obrońca

24 26

Chciałbyś, żeby do publicznej wiadomości podano ze szczegółami, na co konkretnie księżulek miał ochotę? A może według ciebie, kiedy nie ma penetracji, to nie ma seksu? Zapewne on też tak myślał, bo to przecież nie jest grzech, jak nie ma wytrysku albo penetracji;) 14:18, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ATEISTAATEISTA

20 41

Sekta katolicka przez wieki mordowała i morduje miliony ludzi, ta sekta musi upaść i na szczęście upada i tylko tępi parafianie wierzą w bajki podawane przez pasibrzuchów w czarnych sukienkach . Nieroby w koloratkach z nudów myślą tylko jak zgwałcić kolejne dziecko czy kobietę czy zakonnicę , hahaha 16:44, 13.08.2019

Odpowiedzi:12
Odpowiedz

@ateista@ateista

17 11

Dobrze że widzisz drzazgę u inny A u siebie belki nawet nie zauważasz hehe 17:01, 13.08.2019


@@ateista@@ateista

11 16

Mordowanie ludzi w imię waszych bałwanów uważasz za drzazgę? Masz poczucie humoru, parafianinie 17:11, 13.08.2019


gromgrom

18 15

jesteś mordercą dzieci nienarodzonych i zwolennikiem mordowania ludzi starszych i chorych, bo Kościół tego nie naucza religijny ( znaczy ateistyczny) matołku 18:01, 13.08.2019


#grom#grom

13 14

Poczytaj ilu spaliliscie na stosach, poczytaj ilu wymordowaliscie w czasie wojen krzyżowych czy podczas wojen światowych gdzie twoi biskupi błogosławili idącym zabijać innych 😀co do mordowania nienarodzonych to twoje pasibrzuchy zmuszali do tego zakonnice które wcześniej gwałcili, tak więc milcz parafianinie 😅 18:06, 13.08.2019


gromgrom

14 12

ale co ty piszesz?? aż do średniowiecza się odwołujesz, no ok, to opowiem ci coś o moim przodku i o twoim przodku skoro się odwołujesz do największej zbrodniczej religii na świecie jakim jest ateizm (Hitler, Stalin, Che Guevara, Pol Pot, Kim mir sen etc..) Mój przodek w średniowieczu spalił dużo morderców pogańskich służył u króla w armii, bardzo wzorowo i sprawiedliwie wykonywał swój rycerski obowiązek, bo kogo palił, ano palił barbarzyńców pogan dzisiaj nazywają się ateiści, którzy w średniowieczu dopuszczali się masowych mordów, palili wioski, byli kanibalami i zagrażali wielu zamkom, składali jakieś ofiary z dzieci diabłom, więc mój przodek akurat zachował się w tych czasach jak trzeba, gorzej z twoim przodkiem, więc miej proporcje mocium panie. 18:17, 13.08.2019


#grom#grom

8 13

A ci z napisem na pasach Gott mit uns to w imię jakiego bożka mordowali? A ci z rzezi wołyńskiej to w jakiego bożka wierzyli? A swoją drogą to gdzie Jezus każe mordować innowierców? Twój szaman w białej sukience z Watykanu ci każe?😂 18:31, 13.08.2019


gromgrom

11 5

a co to za problem aby ateista napisał sobie na pasie gott mit uns, wiele jest takich ochrzczonych w Kościele, co to później wyznają ateizm w swoim życiu, a jakiemu bożkowi, o ile wiem sfastyka jest pochodzenia hinduistycznego, więc pewnie jakiemuś demonowi oddawał cześć, poza tym mylisz mordowanie bez zasad, z wojnami i prawami, które w dawnych czasach obowiązywały, na tamten czas były one sprawiedliwe, jeśli barbarzyńcy napadały na pielgrzymów idących do Ziemi Świętej, to normalną na te czasy była odpowiedź zbrojna, jak Niemcy napadły na Polskę to normalna rzecz, że będziesz się bronił zabijając wroga, takie są reguły wojny, oczywiście nie eksterminując nikogo, ale prowadząc wojnę według pewnych konwencji na dane czasy. 19:36, 13.08.2019


#grom#grom

4 11

A ci co zarzucali bomby atomowe w Japonii to jakiego bożka wyznawali? Ci co w rzezi wołyńskiej mordowali jakiego bożka wyznawali? Kręcisz się we własnym gnoju swojego trupka na krzyżyku czy tej pogańskiej Trójcy 😂 mordowaliscie i mordujecie w imię pogańskich bożków miliony ludzi 😂 pisanie że naziści wierzyli w hinuistyczna swastykę tylko pokazuje jakim tępym parafianinem jesteś ty i twoi bracia od trupa na krzyżyku 😅macie ocean krwi na swoich rękach, wasza ohydna sekta upada aż miło patrzeć 😂 19:54, 13.08.2019


gromgrom

8 3

chyba, twój sposób myślenia jest bardzo ubogi, to ty mi udowodnij że zrzucający bombę atomową, albo rzeźnik wołyński kierował się nauką Chrystusa, albo, że dostali rozkaz, z Vatykanu, bredzisz i kręcisz się we własnej głu-pocie i nieuctwie, skoro już w swojej głup-ocie zeszłeś do poziomu obrażania, to znaczy, że nie masz żadnych argumentów, jesteś zwykłym nieukiem nad czym trzeba ubolewać 20:27, 13.08.2019


#grom#grom

4 10

Czyli jak wyznawca waszej pogańskiej Trójcy zrzuca bombę to w tym czasie nie jest katolikiem? Hahaha, powiem ci że takiego tępaka jak ty dawno nie czytałem 😂 czyli jak szaman w koloratce gwałcił twoje dzieci to w tym czasie nie był szamanem? A jak twoi biskupi błogosławią żołnierzom idącym mordować innych to wtedy też nie są biskupami? 😂 powiedz mi skąd biorą się takie głąby jak ty? Spod tego trupka na krzyżyku czy może Rydzyk cię spłodził z jakąś zakonnicą?😂 20:35, 13.08.2019


2 wybitne mózgi2 wybitne mózgi

0 5

czyli ateista i grom nie rozumieją, że dopiero gdy wspólnie wypiją co najmniej pół litra wódy oraz 4 duże kufle piwa to mogą dojść do jakiegoś kompromisu. "Biez wodki nie razbieriosz". Polecam "Absolut" oraz "Heineken" bo tematyka jest ich warta !! 18:02, 14.08.2019


Do ATEISTY Do ATEISTY

4 2

Ale prymityw z ciebie żal mi takich przyglupow jak ty chyba zdajesz sobie sprawę jakie jesteś ZERO 0⃣ DO KWADRATU 18:33, 14.08.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


kpkp

26 8

Ależ się rogaty uaktywnił! Czyżby zbliżała się noc kolorowych proszków? 20:44, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

# kp# kp

6 31

Spalisz mnie za to na stosie parafianinie? Rogate to są te wasze pogańskie trojce czy te wieczne dziewice, śmiech na sali jak można wierzyć w te bzdury wymyślone przez szamanów w sukienkach dla parafian takich jak ty 😂 20:51, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KatolikKatolik

11 19

Skoro Adam i Ewa byli pierwsi mieli dwóch synów z czego jeden zginął to skąd są pozostali ludzie
Nie mogę nic znaleźć w Biblii 21:36, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

#katolik#katolik

5 24

Sekta katolicka ukrywa nawet to że Jezus miał rodzeństwo, Adam i Ewa na pewno mieli więcej dzieci żeby brać więcej z 500+😁 21:50, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ApelApel

19 10

Jeszcze raz ponawiam prośbę- wyłączyć komentowanie, bo to co tutaj wypisują przeciwnicy kościoła - to oczywiście mowa nienawiści. 22:52, 13.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Najgorszy taki ptakNajgorszy taki ptak

1 6

co własne gniazdo kala, ale o tym mówić nie pozwala. W takim gnieździe smród będzie coraz większy, bo *%#)!& do niego, nie daje go oczyścić i paskudzi nadal !!! (ale "nie mówmy o tym nikomu" - apeluje bez przerwy). 19:59, 14.08.2019


Złapano złodziejaZłapano złodzieja

2 5

wczoraj w biedrze i kasjerka dzwoni po policjanta, mówiąc co się stało - a na to złodziej wrzeszczy, żeby nie nazywała go złodziejem, bo to jest "mowa nienawiści". Ona go pyta, JAK ma go nazywać, a on mówi żeby podała tylko jego zawód czyli "kieszonkowiec".
20:14, 14.08.2019


#apel#apel

8 17

Prawda w oczy kole, parafianinie?😂 23:04, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kicia 2288 Kicia 2288

18 16

Nie wierzę w to, ten ksiądz jest nie winny, był u nas proboszczem i takich przypadków nigdy nie było!!! Ta dziewczyna to głupoty gada 😣 23:30, 13.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Mopsek Mopsek

4 8

Kicia.....
Skad ty masz takie wiadomosci? moze na ciebie nie patrzyl, bos stara, lepiej wal zdrowaski. 18:28, 14.08.2019


moskalmoskal

4 4

Kicia 2288,
Dziecko, jaka Ty jestes madra, ja moge powiedziec, ciebie nie widzac i znac, jestes alkoholiczka, albo chora umayslowa, bo twierdzisz rzeczy, jakbys tam byla swiadkiem. To ze u Was byl proboszczem, niczego nie zmienia i nie obrazaj kogos, jezeli nie znasz. To ze ty siedzisz w czarnej d...e niczego nie zmienia.Twoj poziom umyslu i myslenia, twoja sprawa. 11:04, 16.08.2019


Drek 2288 Drek 2288

17 14

Co to za bzdury... Wikary by się tego stopnia nie dopuścił, znałem go by nic złego nikomu nie zrobił 😱 23:37, 13.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mopsekmopsek

4 7

Czy to znaczy, ze tobie kaszubie dobrze zrobil?, a inaczej skad to wiesz? 11:36, 14.08.2019


ParafiankabParafiankab

19 12

Pan Drewka szuka sensacji .Wstydu nie ma. 00:11, 14.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PiSkupPiSkup

3 7

Tak parafianko .... cicho, sza .. nie mów o tym nikomu !! 18:09, 14.08.2019


Dominik.Dominik.

2 9

żeby chłop z gołą babą w windzie nie mógł...

No i tak nieźle, po pół roku jednak stwierdziła, że to była próba gwałtu, ha ha
Przepraszam innej czynności seksualnej. 12:53, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KLERKLER

6 12

Oto wielka tajemnica wiary, ZŁOTO I DOLARY !!! 😂 19:35, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz