Zamknij
REKLAMA

Jednogłośne absolutorium dla wójta gm. Chmielno

11:39, 03.07.2020 | mat.pras./oprac.W.D.
Skomentuj
REKLAMA

Radni gminy Chmielno bez zastrzeżeń udzielili wotum zaufania oraz absolutorium wójtowi gminy Michałowi Melibrudzie. 

Głosowanie w sprawie udzielenia zaufania wójtowi poprzedziło rozpatrzenie raportu o stanie gminy. Zanim radni podjęli uchwałę o udzieleniu wójtowi absolutorium przedstawiono i rozpatrzono sprawozdania z wykonania budżetu gminy za ubiegły rok.

Wykonanie ubiegłorocznego budżetu pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna rady gminy, która wystąpiła z wnioskiem o udzielenie wójtowi absolutorium. Roczne sprawozdanie finansowe oraz opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku dot. niniejszego sprawozdania przedstawiła skarbnik gminy Anna Ojowska. W głosowaniu radni jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2019.

Przewodniczący Rady Stanisław Klimowicz wręczając wójtowi kwiaty poinformował, że plan zrealizowanych dochodów i wydatków został wykonany prawie w 100 proc., a mimo licznych trudności udało się pozyskać wiele środków. 

Wójt gminy Chmielno Michał Melibruda, dziękując za zaufanie zapewnił, że niezależnie od okoliczności będzie dbał o każdą gminną złotówkę, będzie szukał oszczędności oraz pozyskiwał środki finansowe. Podkreślił też, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje i że chciałby, aby gmina była stawiana jako wzór dobrej współpracy. Podziękował przy tym za skrupulatną pracę i zaangażowanie skarbnik gminy Chmielno. 

(mat.pras./oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

anty komuchanty komuch

10 2

nagle wszyscy zaczęli jak zaprogramowani komunistycznie w maskach chodzić, czyżby sprawiła to wizyta totalitarysty Trzaskowskiego, hallo obudźcie się to tylko czary i kłamstwo 12:12, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Turystos_wagabundosTurystos_wagabundos

4 1

Trochę inne mam pytanie, bo widzę jak Chmielno się zmienia, ale tylko pod kątem kolejnych budów niszczących piękno tej ziemi i krajobrazy. Co to jest za inwestycja, jadą od Chmiela w stronę Garcza, ale skręcając w lewo w kostkowaną drogę na Kożyczkowo, inwestycja jest po prawej stronie, widać że teren został zorany i nawieziono ziemi, jest ogrodzenie, szlaban do wjazdu... co to będzie? 15:03, 03.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

teren prywatnyteren prywatny

2 0

teren prywatny, ładnie uprzątniety, a Tobie co do tego??? 17:46, 05.07.2020


A propoA propo

2 0

Spółka dług 2000tys za ubiegłym rok to trzeba doliczyć do strat gminy czemu nic o tym nie wspominają 19:23, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA