Zamknij
REKLAMA

W pobliżu węzła w Rebięchowie powstaną drogi i ścieżki rowerowe. Jest umowa

12:08, 14.08.2020 | info: UG Żukowo, oprac. M.Dz.
Skomentuj fot. UG Żukowo/B. Bujnowska-Kowalska
REKLAMA

Burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski podpisał w piątek umowę z konsorcjum firm Kruszywo i Bituminium z Linii na budowę tras dojazdowych do węzła w Gdańsku Rębiechowie. Powstanie łącznie ponad 20 km ścieżek rowerowych, rozbudowane zostaną gminne drogi. Koszt inwestycji to 24 mln 429 tys. zł. 

Jak informuje gmina Żukowo - to jedna z ważniejszych umów. Jej kwota opiewa na 24.429.572,15 zł. Podczas oficjalnego podpisania umowy, burmistrz zaznaczył, że liczy na terminowość w realizacji zadań. Podkreślił także, że dotychczasowa współpraca z konsorcjum Kruszywo i Bituminium przy realizacji np. drogi Skrzeszewo – Przyjażń czy też ul. św. Faustyny i ul. Wierzbowej w Żukowie przebiegała wzorowo.

fot. UG Żukowo/B.Bujnowska-Kowalska

- W ramach podpisanej umowy w obrębie węzła Rębiechowo wybudowany zostanie system ścieżek rowerowych, chodniki, ciąg pieszo – rowerowy, drogi, zjazdy na posesje, wyniesienia granic na gruncie zgodnie z projektami podziałów nieruchomości. Wykonane zostaną prace w zakresie infrastruktury technicznej, przebudowy sygnalizacji świetlnej oraz budowy kanału technologicznego. Zagospodarowana będzie także zieleń i zamontowana mała architektura - informuje Urząd Gminy w Żukowie.

Rozbudowane drogi...

Prace podzielono na cztery etapy. Pierwszym będzie budowa dróg gminnych. Rozbudowana zostanie ul. Akacjowa w Rębiechowie o długości ok. 529 m oraz ul. Gdańska / Nowatorów o długości ok. 153 mb. Wybudowana i przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa, powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i zjazdy oraz sygnalizacja świetlna. Powstanie też kanał technologiczny i przebudowane zostanie kolidujące uzbrojenie podziemne i naziemne (wodociąg, przebudowa sieci gazowej średniego ciśnienia, budowa i przebudowa sieci oświetleniowej). Zagospodarowana zostanie także zieleń.

Zgodnie z decyzją ZRID, warunkiem przystąpienia do robót jest dokonanie odbioru końcowego badań archeologicznych oraz sporządzenie dokumentacji polowej. W zakresie budowy ul. Słonecznej w Rębiechowie zostaną wykonane roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego w Gdańsku do wysokości skrzyżowania z ul. Różową/ Złotą w Rębiechowie – odcinek 340 m.

...I ścieżki rowerowe

Kolejny etap to wybudowanie trasy rowerowej wzdłuż ul. Gdyńskiej na trasie Małkowo – Miszewo (droga krajowa). Następnie powstaną trasy rowerowe wzdłuż dróg powiatowych oraz chodniki i zjazdy na odcinkach Rębiechowo – Lniska, Rębiechowo – granica miejscowości Miszewo. Prace przy budowie tras rowerowych będą obejmowały także wykonanie odwodnienia, przebudowę oświetlenia, budowę kanału technologicznego, regulacje elementów sieciowych i zagospodarowanie zieleni.

W ostatnim etapie wybudowane zostaną trasy rowerowe wzdłuż dróg gminnych (Rębiechowo – Lniska, Rębiechowo – granica miejscowości Banino/ Pępowo, Banino – Pępowo, Rębiechowo – Chwaszczyno). Dodatkowo zakres ujęty w projekcie wykonawczym dot. przebudowy drogi gminnej przez budowę ścieżki rowerowej, budowę drogi o nawierzchni szutrowej wraz z pracami towarzyszącymi na terenie działek 16/3, 111, 98 w Leźnie. Przebudowana zostanie także sieć gazowa średniego ciśnienia, wybudowana sieć wodociągowa, sygnalizacja świetlna, oraz przebudowane oświetlenie. Trasy zostaną odwodnione a zieleń zagospodarowana.

Zakończenie realizacji robót budowlanych planuje się na 30 kwietnia 2021 r.

(info: UG Żukowo, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

WiliWili

0 1

Wakoz ma się dobrze 14:00, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FanaberieFanaberie

5 7

A dla kogo te ścieżki rowerowe? Jakoś pod UG zawsze pełno urzędniczych blachosmrodów. Nigdzie nie widać tłumów rowerzystów. 15:38, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MonocyklMonocykl

4 6

Jeszcze ścieżki od sklepu do sklepu od kościoła do kościoła i wszędzie tam gdzie nie ma ścieżek niech zrobią aby tylko rowerzyści mieli dobrze a Żukowo w korkach niech stoi 15:59, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niezadowolonyniezadowolony

7 2

Szkoda, że z węzła Rębiechowo zostały wykluczone Czaple i część Rębiechowa🙁
18:10, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wojtek bez portekWojtek bez portek

3 3

Bez komentarza 23:06, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Małkowo Małkowo

5 2

Kiedy druga droga przez Żukowo a nie jakieś *%#)!& ścieżki rowerowe. 08:43, 15.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pan kleksPan kleks

3 2

Weź lepiej ogarnij drogi a nie dla rowerków. 20:28, 15.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UrzędnicyUrzędnicy

0 1

Dlaczego w Żukowie nie działają fontanny takie upały można by się schłodzić do roboty nieroby 11:03, 16.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wdwdwdwd

0 0

A gdzie maski ?! Jaki przykład daje burmistrz i jego świta ?!?!?! Kiedy sanepid i policja nałoży odpowiednie kary finansowe na osoby widoczne na zdjęciu ?! 14:05, 18.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA