Zamknij
REKLAMA

W gm. Somonino będą zwolnienia z opłat dla prowadzących gastronomię

13:12, 19.02.2021 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/fot. pixabay
REKLAMA

Właściciele barów, restauracji w gm. Somonino będą zwolnieni z części opłat koncesyjnych za alkohol lub otrzymają pewien zwrot wniesionych już opłat. Jak podkreślano na sesji Rady Gm. Somonino, ma być to wsparcie dla przedsiębiorców. 

Gmina Somonino wzorem innych samorządów w Polsce wprowadziła uchwałę o zwolnieniach z opłat koncesyjnych dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Uchwała związana jest z wejściem w życie 26 stycznia nowelizacji ustawy „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. 

- Przedsiębiorcy prowadzący działalność gastronomiczną znajdują się obecnie w trudnej sytuacji finansowej, gdyż zostali objęci zakazem prowadzenia działalności ze względu na stan epidemii. Jednakże zobligowani są zapisami ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi do dokonania opłaty z korzystania zezwoleń w ściśle określonych terminach - tłumaczyła Alicja Malanowska, pracownik UG Somonino.

W chwili obecnej pierwsza rata została już opłacona przed przedsiębiorców. Wobec tego gmina Somonino oferuje im zwolnienie z drugiej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży za rok 2021. Termin płatności upływa 31 maja. Natomiast przedsiębiorcom, którzy wnieśli już całościową opłatę, zostanie zwrócona 1/3 jej wysokości.

- Będzie to wsparcie dla przedsiębiorców dotkniętych negatywnymi skutkami ekonomicznymi epidemii COVID - tłumaczyła Alicja Malanowska. 

Radni podjęli uchwałę jednogłośnie. Podobna uchwała podjęta ma być m.in. w gm. Żukowo czy gm. Kartuzy.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Widz  Widz

4 1

Za obiady w szkołach dzieci muszą płacić wstyd i żenada za śmieci nam podnieśliście stawkę a koncesja na alkohol zero co za gmina radni jak wam nie wstyd 19:18, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RĄCZKARĄCZKA

2 0

Radni przedsiebiorcy robia sobie i kolesiom znizki . Zwyklym mieszkańcom fundują podwyżkę opłat za śmieci. Brawo, mam nadzieje ze somoniono podziekuje przy wyborach tym super radnym i ich kolesiom. 21:43, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89 22:59, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%