Zamknij
REKLAMA

Dlaczego ścieżki rowerowe się nie łączą? "Może trzeba iść na praktykę do Stężycy"

13:20, 06.04.2021 | W.D.
Skomentuj fot.archiwum/W.Drewka
REKLAMA

O ile w Kartuzach ścieżki rowerowe wyglądają nieźle, to jeśli spojrzeć z lotu ptaka, to jesteśmy jak bezludna wyspa. Bo brak jest połączenia w stronę Łapalic, brak połączenia w kierunku Brodnicy Górnej, Kiełpina czy w kierunku Żukowa - mówił przewodniczący kartuskiej Rady Miejskiej.

Mariusz Treder przewodniczący kartuskiej Rady Miejskiej zaapelował o pilne zajęcie się problemem ścieżek rowerowych w gminie Kartuzy, które nie mają połączenia ze szlakami wiodącymi do sołectw lub sąsiednich gmin. 

- Brakuje w tej chwili łączenia ścieżek rowerowych w mieście z tymi w kierunku Łapalic, Brodnicy Górnej, Kiełpina, czy w kierunku gminy Żukowo - mówił szef kartuskiej Rady Miejskiej zwracając się do burmistrza Kartuz. - Tłumaczenie jest zazwyczaj takie samo: że to drogi wojewódzkie. Ale gmina Żukowo jest w stanie wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej czy krajowej, więc gmina Kartuzy też powinna być w stanie to zrobić. Jeżeli gmina Stężyca jest w stanie wybudować tyle kilometrów ścieżek rowerowych, to może powinniście państwo pójść na praktykę do wójta Stężycy i może on jakieś sugestie przekaże. 

Przewodniczący Rady Miejskiej poprosił o informację, kiedy wykonane zostanie połączenie ścieżek rowerowych w Borowie pomiędzy gminą Kartuzy a Żukowo. 

- Robimy bardzo wiele rzeczy w kwestii ścieżek rowerowych. My robiliśmy ścieżki rowerowe w ramach węzła integracyjnego i tych ścieżek trochę powstało. Właśnie podjęliście państwo decyzję w sprawie kolejnego połączenia ścieżek rowerowych, m.in. w Mirachowie i Stryszej Budzie - mówił burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński. - Zarząd dróg wojewódzkich robi projekt połączenia ścieżek między Borowem a Borkowem, a my jako gmina mamy wykonać to zadanie w przyszłym roku. Zarząd Dróg Powiatowych nie zdążył zrobić ścieżki między Kartuzami a Prokowem, ale dzięki dofinansowaniu ze środków gminnych będzie to realizowane. Jeżeli chodzi o Łapalice to mamy połączenie, bo taka była koncepcja, że ścieżka została doprowadzona do Drogi Kasztanowej, a poprzez Bilowo jest przejazd. Zaś połączenie ścieżką wzdłuż drogi wojewódzkiej powstanie w momencie budowy obwodnicy Kartuz. Realizujemy też kolejny etap połączenia do Kiełpina przez ul. Starowiejską. Jest też przygotowywane połączenie ścieżek rowerowych z Ostrzycami i gminą Somonino. Jestem natomiast przeciwnikiem budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich o dużym natężeniu ruchu, bo mieszkańcy chcą korzystać z rowerów dla zdrowia, podziwiać piękny teren, a nie poruszać się wśród samochodów i spalin. 

Przewodniczący kartuskiej Rady Miejskiej przyznał, że jest zdumiony stanowiskiem szefa magistratu w kwestii budowy ścieżek rowerowych wzdłuż głównych dróg. 

- Pana wypowiedź w mojej ocenie przekracza granice absurdu - powiedział Mariusz Treder. - Ktoś kto będzie chciał wybrać się na przejażdżkę po lesie to ma taką możliwość, natomiast ścieżki rowerowe mają inną funkcję. One mają zapewnić przede wszystkim komunikację między miastem a sołectwami. Proszę sobie wyobrazić, jak w okresie jesiennym dziecko ma dojechać do szkoły w Kartuzach z Dzierżążna? Jak ma wrócić kobieta kończąca pracę o godzinie 18.00, gdy ma jechać przez las? Moim zdaniem przekroczone są wszelkie granice absurdu. 

Rady Andrzej Pryczkowski zwrócił uwagę, że trasą przez Bilowo nie da się przejechać samochodem ciężarowym, więc rowerem nie ma na to szans. 

- Mam wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych rzeczywistościach - powiedział. - Ścieżki rowerowe to jest napęd dla turystyki, ale my jesteśmy z tego całkowicie wyautowani. 

Radna Aleksandra Pruszak stwierdziła, że zarówno przewodniczący Rady Miejskiej jak i burmistrz Kartuz mają swoje racje, ale słów krytyki nie szczędziła radna Klaudia Kałużna. 

- Na drodze rowerowej Dzierżążno - Kartuzy są notorycznie zamknięte szlabany. Ludzie muszą przenosić rowery albo pod, albo nad szlabanem - mówiła. - Jeśli Pan miałby odwagę przejechać tą drogą jesienią po godzinie 17.00, to gratulacje, ale dla kobiety, która ma się tamtędy poruszać sama po zmroku to na pewno nie jest bezpieczne. 

Radny Mirosław Paczoska podkreślił, że budowa ścieżek rowerowych wymaga wyważenia i dokładnej analizy potrzeb. 

- Dużo jeżdżę po gminie Somonino i zgodzę się z panem burmistrzem, a mówię to z punktu widzenia rowerzysty. Gdy jest ciepło, latem, to rzeczywiście omijam asfaltowe odcinki i wolę po prostu jechać lasem, gdzie jest znacznie przyjemniej - mówił. - Oczywiście ważne jest połączenie rowerowe dla mieszkańców. To są trudne kwestie i nie da się wykonać tras rowerowych w ciągu jednego roku. 

Jak wynika z wypowiedzi radnych, kwestia budowy ścieżek rowerowych, a zwłaszcza połączeń z sąsiednimi miejscowościami ma jeszcze wrócić w dyskusjach. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (61)

Bob BudowniczyBob Budowniczy

22 3

Brak ścieżek rowerowych, zupełne zaniedbanie tego tematu to doskonały przykład ze nasz obecny włodarz nie rozumie podstawowych funkcji jakie powinny spełniać Kartuzy aby wykorzystać swoje walory turystyczne . Ten artykuł doskonale pokazuje absurdalne pomysły otóż jesteśmy odcięci od trójmiasta ale zaczynamy budowę ścieżek od Mirachowa Stryszej Budy jakby z tego kierunku groziła nam nawała turystyczna. Ścieżka Łapalice-Kartuzy na odcinku Kasztanowa Bilowo po prostu nie istnieje absurd goni absurd .Od sześciu lat ten sam motyw mamy plany zrobimy!! Ale za to motorem rozwoju naszego miast ma być powstająca coraz gęstsza betonowa dżungla ?? 15:09, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerzystarowerzysta

17 2

w Przodkowie nie ma problemu, bo nie ma co łączyć ;/ nic się nie dzieję w tym temacie. Stężyca brawo- wzór do naśladowania!! Kartuzy chaotycznie bardzo 15:16, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

28 3

Polecam Burmistrzowi wycieczkę rowerową z Kartuz przez Bilowo do Łapalic. Tam nie można przejść ani obejść a co dopiero przejechać rowerem. No można nieść rower na plecach. 15:22, 06.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

@Gość @Gość

3 7

Złej baletnicy nawet rąbek u spódnicy . Ja tam jeżdżę i da się przejechać 18:58, 06.04.2021


JONJON

0 0

Burmistrz da rade ...bedzie wszystkim rowery przenosił 10:06, 08.04.2021


Elżbieta Elżbieta

12 1

Tylko czekać jak będą ginęli ludzie w borowie na zakręcie przy jeziorze, bo przecież trzeba jakoś dojechać do ścieżki rowerowej w Borkowie!!! 15:26, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wiliwili

3 3

Tam to akurat jest niedogadanie, bo działka leśna w Borowie leży na terenie gminy żukowo. i to żukowo powinno doprowadzić ścieżkę do drogi do Babiego Dołu. tylko gmina żukowo niema w tym interesu. To teren turystyczny Kartuz 15:40, 06.04.2021


ŁosiceŁosice

18 0

To gdzie jest ta ścieżka z Kartuz do Łapalic ?
Jak już ktoś się tam wybierze, zwłaszcza teraz, to porządne gumowce (tak jak na deptak odpowiednie buty do chodzenia zimą). Bo szczerze, ale chyba ktoś ma mylne wyobrażenie jak powinna wyglądać ścieżka rowerowa, tam to nawet zawody przełajowe by się nie odbyły.
Burmistrz tak ładnie mówi tam się robi to, tam sie robi tamto.. a nie byłoby takiej spiny, gdyby był jasno określony cel, po to chyba ta rada ma te spotkania z burmistrzem.
15:31, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmaronoAmarono

3 3

potukłym pastuchem b6 to ciężko pod szlabanem ;/ lepiej szpitalną 120km/h 15:44, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerowy teamrowerowy team

18 5

Jak najbardziej jestem "za" ścieżkami rowerowymi, ale "pójść na praktykę do gminy Stężyca" to absolutne nieporozumienie!!!!! Czy Pan radny jeździ tymi stężyckim, "słynnymi" ścieżkami? Płacz i strach!!! Fuszerka! Pieniądze wydane, bo Unia dała, a reszta do kieszeni... Drobne kamyki, które są zmorą rowerzystów na tej niby ścieżce- np. odcinek Stężyca-Gołubie, Gołubie-Zgorzałe... strach puścić dziecko, brak porządnej separacji od głównej drogi... można wymieniać... Podsumowując, BRAĆ PRZYKŁAD!- ALE Z INNYCH GMIN!!!
15:47, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerowyrowerowy

12 2

Do @ rowerowy team Komuś przeszkadza piasek z ścieżek których w Kartuzach niema to raz .Drugie ścieżki w Stężycy są bardziej niebezpieczne niż jazda po szosach w Kartuzach w asyście pędzących samochodów proszę przestać pisać bzdury 15:56, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ten od świńTen od świń

1 1

Potwierdzam w 100% to jest prawda .
20:32, 06.04.2021


RowerzystaRowerzysta

4 15

Trochę po okolicy śmigam na rowerze. Wiele spraw należałoby poprawić, pozmieniać, poprostowac. I tu się zgadzam że wiele odcinków tras jest nie tak jak powinno.
Z drugiej strony za długo był spokój i to doskonała okazja żeby znowu przypuścić atak na burmistrza, pod przykrywką "dla dobra mieszkańców i gosci"...
Czy tak naprawdę chodzi o poprawę naszego bytu, czy po prostu kolejny dobry temat żeby pokazac, że burmistrz zły, a radni nie mają sobie nic do zarzucenia??? 16:13, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MMMRMMMR

0 0

Akurat dużo jeżdżę rowerem, przedewszystkim do pracy, Nawet nie wiecie jak wielu ludzi jeżdziłoby rowerem do pracy czy szkoły,No ja akurat nie wypuszcze dzieci rowerem do szkoły przez lasy,uważam że powinna być scieżka wzdłuż głównej drogi ,żeby móc dojechac do gdańska czy do gdyni ,moi znajomi stamtąd cały czas szukaja bezpiecznych połaczeń bo w przyczepkach wożą dzieci.Burmistrz jezdzi autem ,więc ma to w serdecznym poważaniu. Drogi rowerowe powinny przebiegać wzdłuz głównych dróg przedewszystkim dlatego że ludzie dojeżdżają do pracy 10:17, 08.04.2021


ProkowoProkowo

6 1

Tu też nie ma ścieżki rowerowej połączonej w calosc.a szkoda, bo miało być z centrum prokowa bezpośrednio.na mokre łąki. Oświetlenie tez latarnie miały być i nic.. 16:17, 06.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

firemanfireman

6 0

Po co wam ścieżki rowerowe, chodniki oświetleni wybudujcie jeszcze jedną remizę tam jest kasa 17:35, 06.04.2021


@Prokowo@Prokowo

6 0

To prawda w Prokowie wszystkie środki wiecznie na remizę idą ... 19:03, 06.04.2021


REKLAMA

Miałam piękny sen ..Miałam piękny sen ..

13 1

..... o ścieżce rowerowej Kartuzy - Gdańsk, biegnącej cały czas ulicą Kartuską od przejazdu kolejowego przy Kościerskiej do Szpitala Gdańskiego przy tej samej ulicy.
Bardzo lubię piękne sny ! 16:22, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BBBB

0 0

Ja też miałam nadzieję na tę ścieżkę szczególnie gdy widziałam że buduje si ę z Borkowa a tu klops 10:58, 08.04.2021


OjejOjej

6 2

A będziecie jeździć? 16:28, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@ojej@ojej

5 1

Dokładnie, chciałbym tą mądrą radną z pisu zobaczyć jak jeździ na rowerku 19:01, 06.04.2021


rowerekrowerek

7 3

[email protected] Rowerzysta - "Z drugiej strony za długo był spokój i to doskonała okazja żeby znowu przypuścić atak na burmistrza, pod przykrywką "dla dobra mieszkańców i gosci"...Szanowny piszący coś tu nie gra chcemy rozwoju Kartuz i to jest odbierane jako atak na burmistrza to komentarz jest tu zbędny 16:38, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olo olo

11 2

Ścieżki rowerowe to rozwój turystyki. !! Szkoda, że włodarze tego nie rozumieją. GDZIE OBIECANA ŚCIEŻKA WIEŻYCA -OSTRZYCE !! Latem tak wiele osób z dziećmi jedzie wąskimi i krętymi drogami!! RADZNI DO ROBOTY.. 16:47, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edikedik

13 3

Lepiej do Stężycy niech z Kartuz nie jadą po naukę do wójta Stężycy bo zrobią takie niby ,,ścieżki" jak jak on zrobił w całej gminie. Pan wójt B. wszystko robi byle jak. Ścieżki, mieszkania po byłej biblotece a nawet siedzibę gminy. Jak już to niech burmistrz Kartuz jedzie do Brus. Tam ścieżka prowadząca z Brus do Chojnic jest bardzo bezpieczna bo oddalona od głównej drogi. Wójt Stężycy ładuje kasę w niepotrzebne boiska jakby mu jedno boisko nie wystarczyło.Ścieżki w Gminie Stężyca są naprawdę niebezpieczne. Szczególnie ta Stężyca -Gołubie. 16:56, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Pan burmistrza i do Pan burmistrza i

19 2

Po pierwsze,
Panie Mieczysławie Gołyński jak mógł Pan dopuścić niepołączenie Kartuz z Łapalicami, a dalej patrząc z Chmielnem. Przecież nikt nie pojedzie przez las na Bilowo. Nie każdy ma rower MTB, a dodatkowo nikt nie pojedzie tam po zmroku.
Po drugie.
Ścieżki rowerowe budujcie z masy bitumicznej (asfalt ), a nie kostki. Nie da się po tym jechać na wrotkach, hulajnogą czy rowerem szosowym.
Po trzecie.
Czystość ścieżek. Obecnie nie da się jechać na większości ścieżek. Pozdrawiam kierowców którzy trąbią i pokazują, że z buku jest ścieżka. Niby mają racje, ale jak po nich jeździć skoro jest na nich dużo piachu i szkieł. Nie każdy jeździ damką lub MTB.
Po czwarte.
Żaden włodarz nie zrozumie poruszania się rowerem jak sam nie jeździ. Podobna sytuacja była z niepełnosprawnymi. 17:05, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

3 2

A widział ktoś jak wyglądają tzw. "ścieżki rowerowe" w Sierakowicach? 17:13, 06.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

EndriuEndriu

3 1

A wiidział.. a co je licho ? 19:35, 06.04.2021


UZIUZI

3 0

Tak, ja widziałem zarówno jako rowerzysta i kierowca samochodu. Najciekawszy jest wjazd z ul. Łosińskiego na Piwną (przy dworcu PKP). Bigus postawił NIELEGALNY blaszany płot zasłaniający wszystko rowerzystom i kierowcom samochodów. Ale w naszych Wilkowyjach są równi i równiejsi. Czerepach - Fular... Więcławski - bigus, no i wójcio. 20:36, 06.04.2021


DobicDobic

12 0

A ja mam pytanie, czy skoro burmistrz tak mówi, że tu sie cos dzieje, że tam się coś dzieje, czy jest jakis plan rozwoju gminy Kartuzy od strony turystyki? 17:17, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PorażkaPorażka

13 2

wojewódzka z Kartuz przez Łapalice pobocza szerokie, drzewa po bokach wykarczowane a na ścieżkę czy zwykły chodnik nie było już miejsca. Jedynie przez Bilowo po leśnych drogach i przez błoto. 17:32, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nick Nick

3 6

W Gdańsku ścieżki się też nie łączą. 18:02, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Luter kingLuter king

6 2

@ Nick A w USA biją murzynów 18:22, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToniToni

5 7

Nie lubię pedalarzy. Wloką się na tych swoich rowerkach. Jeżdżą byle jak. Śmieje się z nich kiedy za nimi jadę i patrzę jak wiercą *%#)!& pacąc się przy tym. 18:29, 06.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Toni od wysiłku stroToni od wysiłku stro

0 0

Lepoej siedzieć za kierownicą BMW lub Golfa z pakietem z MC drive inpatrzec jak brzuch rośnie. Głup...ś ty, że aż żal. 11:23, 07.04.2021


PeritusPeritus

0 0

Lubić nie musisz, ale to też pojazd. A może zrób coś, żeby wiedzieli jak poruszać się po drogach?🙂 22:55, 07.04.2021


Kris82Kris82

2 9

Wygląda to coraz lepiej. Tylko je połączyć i będzie super a trole internetowe i tak znajdą jakąś dziurę. 19:18, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

12 1

Ha ha. Burmistrz na rowerze 🤣 19:20, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A jajA jaj

7 1

Fajna jest ścieżka rowerowa kończąca się na parkingu przy bloku 12a.Tam kiedyś dojdzie do nieszczęścia bo rowerzyści nie widzą chyba że tam już ścieżki nie ma.Niektorzy pędzą na rowerach A nie zawsze są widziani przez np.cofajacego kierowcę na parkingu.A tak łatwo było poprowadzić ścieżkę troszkę dalej z pominięciem parkingu.No ale ktoś mądry nad tym myślał😉 19:53, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ach joAch jo

4 1

I to jest właśnie problem naszej cudownej społeczności. Ktoś nie pomyślał. To kierujący, pieszy czy też rowerzysta ma myśleć co robi! Tfu z socjalistami, którzy chcieliby żeby całe życie ktoś za nich myślał, pracował i chronił. Banda nieudaczników. 08:26, 07.04.2021


Że wsiŻe wsi

12 2

Bo w Kartuzach wszystkiego jest po trochu. Kleks asfaltu, parę metrów chodnika, parę płyt jumbo. Wszyscy mają być zadowoleni. 20:34, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pitu PituPitu Pitu

5 2

Sam jeżdżę dużo rowerem po szosie
ale omijam te "ścieżki rowerowe" bo są niebezpieczne .
20:35, 06.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Andrzej 11Andrzej 11

0 0

Też tak sądzę i robię. Sciezki rowerowe są bezpieczne tylko dla pieszych. Taki paradoks. 17:19, 07.04.2021


Na RomecieNa Romecie

14 3

Dotychczas sądziłem że RM jest napastliwa wobec Burmistrza, ale w temacie ścieżek rowerowych dobitnie pokazał jak jest oderwany od rzeczywistości:
1. Bilowo - tylko dla crossowców,
2. Dzierżążno-Kartuzy - tylko dla lubiących nadkładać drogi,
3. Borowo-Borkowo - od dawna było wiadomo że Żukowo będzie budować ścieżkę.
LUDZIE CHCĄ JEŹDZIĆ PO NAJKRÓTSZYCH TRASACH, TE ŚCIEŻKI MUSZĄ POWSTAĆ SZYBKO! 20:57, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec stezycy Mieszkaniec stezycy

7 2

Może lepiej się zastanowić nad tym dlaczego na nie które odcinki ścieżek rowerowych w Stężycy mówi się ścieżki śmierci 22:23, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

banitabanita

7 3

W mieście praktycznie nie ma żadnych ciągów rowerowych. Są kilkumetrowe ścieżki, a po nich chodniki dla pieszych. Proponuję burmistrzowi chociażby dojechać rowerem od swojego domu do Urzędu. Cała Zamkowa , Jeziorna, Kościerska, 3-go Maja, Majkowskiego itd to ulice bez ścieżek rowerowych. A przy ulicach wylotowych oprócz Grzybna, w ogóle brak ścieżek. 07:08, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

PrzodkowoPrzodkowo

2 2

chcielibyśmy mieć takie problemy w Przodkowie.... tu nie ma NIC !!!

Nie ma żadnych możliwości bezpiecznej komunikacji rowerowej między miejscowościami 07:36, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MAŁEKMAŁEK

0 0

Oj tam oj tam przecież wójt wybudował wam SPACERNIAK nad jeziorem :):):):) 11:02, 08.04.2021


Czołgiem Czołgiem

10 2

Ale jest pancerna kładka za4 miliony. Wszystko dla rowerzystów. 08:04, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Skandynawia Skandynawia

5 1

Tam praktycznie wzdłuż każdej ulicy jest ścieżka rowerowa. Ludzie jeżdżą do pracy, szkoły, na zakupy i dla przyjemności. Wszystkie miejscowości są z sobą połączone ścieżkami i pewnie nikomu nawet nie przyszło do głowy zastanawiać się czy ma to sens. Tam się buduje dla ludzi.
Nie wymyslajcie koła na nowo tylko bierzcie przykład z krajów w których taka infrastruktura już istnieje od dziesięcioleci.
08:13, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

meffmeff

9 1

Ostatnio była remontowana droga Kartuzy-Leszno, co stało na przeszkodzie by dobudować ścieżkę rowerową? Jak nie było pandemii na przystanku autobusowym co rano były tłumy młodzieży co jedzie do szkół średnich do Kartuz - gdyby mieli ścieżkę rowerową z pewnością by z tego skorzystali a tymczasem droga Somonino-Kiełpino-Leszno-Kartuzy to obszar tylko dla odważnych rowerzystów... 09:27, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec WsiMieszkaniec Wsi

3 1

Sołectwa w gminie Kartuzy maja opóźnienia w infrastrukturze drogowej nie mówiąc już o ścieżkach rowerowych w porównaniu z gminami ościennymi wyglądamy na tym tle jakby my przekroczyli granice innego nie rozwintego kraju.Wiele drog i ulic nie posiada utwardzonej nawierzni tylko co roku drogi trzeba naprawiać i tak wkoło. Tańszym rozwiązaniem bylo by ułożyć płyty lub wylac asfalt tak jak to robi gmina Somonino gdzie kazde solectwo otrzymuje na drogi co roku po 100000 zł i są efekty i nietkwic w średniowieczu. 09:54, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Logistik wowLogistik wow

5 3

Najfajniejsza ścieżka jest w Kartuzach, na ul Piłsudskiego obok apteki przy rondzie, jadąc od ul. Kolejowej jest w miarę ok, ale spróbujcie przejechać ul. Gdańską, kierowcy samochodów wręcz dostaja obłedu w oczach gdy im rowerzysta przejeżdża, ale to nic jak już wjedzie się na ta ścieżkę przy aptece to i tak nie przejedziesz, bo sa zaparkowane samochody (oni tylko na chwilkę), no i gwóźdź programu, ścieżka się nagle kończy i masz dwie opcje wjeżdżasz w pieszych lub pod prąd w jadące samochody. 10:00, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A w Żukowie A w Żukowie

8 0

W Żukowie nowa ścieżka od strony Gdyni też *%#)!& gmina wspaniałomyślnie sprzedała Łapie pas przy drodze i droga dla rowerów kończy się na wjeździe do Żukowa!
Zrobili tam taki przeskok na drugą stronę, ale tam auta gnają setką - dobrze że zakład pogrzebowy niedaleko 10:31, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

To nie wszystko To nie wszystko

2 0

Nie tylko. Tam od lat 80 planowane było rondo łączące Majkowskiego - Gdyńską i Prusa. Teraz z planowanego rodna Łapie zrobiono parking i na Prusa trzeba przejeżdżać przez parking GSu
17:51, 07.04.2021


firemanfireman

3 0

Kto przy zdrowych zmysłach w odległości trzech kilometrów od zawodowej jednostki straży ładuje pieniądze w następną. To są zbyt duże pieniądze na zabawki dla dorosłych 12:26, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁapaliceŁapalice

2 0

Ścieżka rowerowa z Łapalic w stronę Sierakowic prowadzi do nikąd, kończy się w Kożyczkowie. 15:41, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLOPOLO

1 1

SUPER SCIEZKA OD STACJI BORKOWO W STRONE BOROWA I CO KOLO SZADEGO KLOPS SCIEZKA SIE KONCZY BO ZACZYNA SIE GM KARTUZY SAM JESTEM SWIADKEM JAK PEWIEM PAN NADTO SIE ROZPEDZIL I CO TREBA BYLO OSTRO CHAMOWAC NIESTETY SIE NIE UDALO I SKONCZYLO SIE W KRZAKACH MOCNO POTURBOWANYM BRAWO 19:33, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

PeritusPeritus

0 2

A może zamiast wydawać miliony na ścieżki rowerowe wydać tysiące i nauczyć rowerzystów która strona jest prawa, co oznacza znak "przejście dla pieszych" i że rower to pojazd? Po co dziesiątki kilometrów dróg dla rowerów, zwłaszcza tam, gdzie ruch samochodów jest znikomy. Niestety kolarstwo szosowe już nie ma miejsca, bo istniejące ścieżki nadają się tylko dla wycieczkowiczów którzy jeżdżą parami i wężykiem i dla mam z wózkami. No bo gdzie mają jeździć? 22:45, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PeritusPeritus

0 2

A może zamiast wydawać miliony na ścieżki rowerowe wydać tysiące i nauczyć rowerzystów która strona jest prawa, co oznacza znak "przejście dla pieszych" i że rower to pojazd? Po co dziesiątki kilometrów dróg dla rowerów, zwłaszcza tam, gdzie ruch samochodów jest znikomy. Niestety kolarstwo szosowe już nie ma miejsca, bo istniejące ścieżki nadają się tylko dla wycieczkowiczów którzy jeżdżą parami i wężykiem i dla mam z wózkami. No bo gdzie mają jeździć? 22:46, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z KartuzZ Kartuz

1 0

Dobra jest ścieżka bBorkowo do Borowa ,myslałem że pójdzie nią jechac do kartuz a tu d...a dalej trzeba ulica ,kierowcy się wkurzaja,wyprzedzaja na trzeciego ,jczłowiek jedzie ze strachem ,ale co zrobić ,nie stać mnie na dojazdy samochodem ,może burmistrz da dotacje ,jak niechce robić ścierzek,po lasach to niech sam jedzie w niedziele,chyba ze chce sam pojechac do pracy i przyjechać ubłocony. 10:43, 08.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

1 0

I dopiero teraz wszyscy oczy otworzyli brawo !!! 09:48, 09.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%