Zamknij
REKLAMA

Przodkowo. Wójt Andrzej Wyrzykowski z absolutorium i pochwałami od radnych

09:38, 04.05.2021 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. UG Przodkowo
REKLAMA

Pierwsze w tym roku absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu uchwalono w Przodkowie. Sprawozdanie wójta Andrzeja Wyrzykowskiego zyskało akceptację radnych, otrzymał on też wotum zaufania. 

Dochody gminy Przodkowo w 2020 r. wyniosły 70 mln 217 tys. zł - plan wykonano w stu procentach. Plan wydatków udało się wykonać w 92 proc. i wyniosły 67 mln 622 tys. zł. W ubiegłym roku wykonano m.in. projekt na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Wilanowie, rozbudowano sieci wodociągowe i kanalizacyjne, zmodernizowano odcinek drogi w Brzezinach, przebudowano gminne drogi w Przodkowie, Pomieczynie, na odcinku Hopy-Pomieczyńska Huta, w Rębie, Czeczewie. Stan zadłużenia na koniec roku wyniósł 28 mln 351 tys. zł, czyli 40 proc. w stosunku do dochodów. Budżet zamknięto kwotą wolnych środków wysokości 7 mln zł. 

Wójt Andrzej Wyrzykowski podziękował za pracę urzędnikom, kierownikom gminnych jednostek, radnym oraz sołtysom. Wręczył kwiaty skarbnikowi Grażynie Ramczyk i swojej zastępczyni Izabeli Kloskowskiej. Z kolei pracę wójta pozytywnie ocenili gminni radni. Nie szczędzili mu pochwał.

fot. UG Przodkowo

Tadeusz Pupacz, przewodniczący Komisji Edukacji, Rozwoju, Promocji i Budżetu Gminy, dziękował wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy za wspólną realizację i wykonanie budżetu. 

- Pomimo mniejszych wpływów do budżetu gminnego, na które wpływ miała pandemia, wójt starał się nie rezygnować z zaplanowanych inwestycji. A skala i ilość inwestycji wykonywanych na terenie gm. Przodkowo jest ogromna. Na terenie naszej gminy jest coraz więcej zmodernizowanych dróg i sieci wodociągowych. Ponadto rozpoczął się pierwszy etap rozbudowy szkoły w Wilanowie. Wspólnie z wójtem realizowaliśmy różne potrzeby naszych mieszkańców. Zdecydowana wizja i dobre kierunki rozwoju gminy powodują, że z roku na rok dostrzec można, iż nasza gmina jest prężna. Stan budżetu gm. Przodkowo jest stabilny, a wyniki mówią same za siebie. Komisja edukacji stwierdza, że wójt gminy wywiązał się doskonale ze swoich obowiązków i realizacji zadań budżetowych. Rozwój gminy i oczekiwania mieszkańców są dla pana, panie Andrzeju, największym priorytetem. Jako sołtysi, radni i mieszkańcy widzimy to, w czynnych działaniach i staraniach oraz w pozyskanych środkach z zewnątrz. Potwierdza się reguła, iż w oparciu o dobrą współpracę i wspólne cele, można osiągnąć dużo, a nawet bardzo dużo. Czego efekty już znamy - powiedział Tadeusz Pupacz. 

Pracę wójta i urzędu chwalił też Franciszek Walkusz, przewodniczący Komisji Rolnictwa, Infrastruktury i Ochrony Środowiska.

- Są modernizowane drogi, a ochrona środowiska jest priorytetem wójta. Wójt dba cały czas o poprawę warunków życia i mieszkańców. Dziękujemy za starania, gospodarność i realizację inwestycji i pozyskane środki na rozwój naszej gminy - zaznaczył.

Z kolei nieco inne zdanie miał radny Mirosław Kroll.

- Wszyscy chwalą, ale ja nie będę. Krytyka jest wskazana. Nie kłótnie, ale wyjaśnienie sprawy. Jeśli będziemy głaskać i chwalić to do niczego dobrego to nie dojdzie - powiedział.

Absolutorium z tytułu wykonania budżetu radni udzielili wójtowi jednogłośnie. 

fot. UG Przodkowo

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

1313

1 2

Dlaczego ani słowa o podwyżkach w plandeki zobaczcie na stronie oświadczenia majątkowe to tak wesoło podatnicy wam nie brdzie 10:58, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Twój nickTwój nick

4 1

To mówiłem ja, Jarząbek Wacław. Niech żyje nam prezes sto lat! 12:40, 04.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObywatelObywatel

3 0

A parówkowym skrytożercom czyli radnym mówimy stanowcze NIE 13:14, 04.05.2021


WazelinaWazelina

5 1

Czas na zmiany. 12:47, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

6 3

Zawsze zastanawiałem się po co płacimy z podatków tym klakierom wójtów ? 13:13, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AQQAQQ

2 0

Najlepsza fucha pod słońcem. 11:33, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%