Zamknij
REKLAMA

Kartuzy na trasie Tour de Konstytucja. Okazja do rozmowy o prawach i wolnościach

11:22, 12.07.2021 | W.D.
Skomentuj fot.źródło:Facebook/https://www.facebook.com/TourDeKonstytucjaPL/
REKLAMA

Już 17 lipca w Kartuzach wielkie święto demokracji, edukacji i Konstytucji. W ramach ogólnopolskiej akcji Tour de Konstytucja, organizowanej m.in. przez Fundację Kongres Obywatelskich Demokratycznych będzie okazja porozmawiać z sędziami, adwokatami, a być może i artystami zaangażowanymi w przedsięwzięcie. 

Tour de Konstytucja to przedsięwzięcie ogólnopolskie, którego ideą jest edukacja zwłaszcza w kwestii praw i wolności obywatelskich wynikających z zapisów Konstytucji RP. Akcja ma na celu także uczczenie setnej rocznicy uchwalenia Konstytucji marcowej z 1921 r., pierwszej pełnej konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Z tego względu organizatorzy wydarzenia podróżują ze specjalnym zwojem z ustawą zasadniczą, pod którym podpisy mogą składać wszyscy zainteresowani.

(...) Uważamy, że dzisiaj priorytetem dla wszystkich organizacji obywatelskich jest dialog, ale prowadzony na poziomie najmniejszych skupisk ludzkich jak sołectwo, wioska, rodzina, grupa znajomych czy współpracowników. Dość traktowania rozmowy o konstytucji jako okazji do dzielenia społeczeństwa! - piszą organizatorzy przedsięwzięcia. 

(...) Nasza akcja jest apolityczna, także dlatego, że organizujemy ją we współpracy z różnymi grupami (...)

(...) Od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym. Populistyczne rządy, odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla osób LGBTQ+ oraz łamanie podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka - obserwujemy to na co dzień od 2015 roku, od kiedy wychodzimy na ulice, z?eby wyrazic? nasz sprzeciw. Tematy spotkań są różne, ale wszystkie dotyczą Polki i Polaków bez względu na poglądy polityczne; rozmawiamy o zapisach w ustawie zasadniczej, które dotyczą prawa do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych, do ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu, prawie do szybkich i niezawisłych sądów, rozliczenia wyborczych obietnic bez pokrycia, wpływie rodziców na polską szkołę, procesie legislacji szczepionek wprowadzanych do obrotu, o leczeniu dzieci z chorobami rzadkimi, o zamykaniu lokali gastronomicznych w czasie pandemii, o prawie do protestu wobec firmy, która trując powietrze, zagraża życiu okolicznych mieszkańców, o wprowadzeniu obowiązku szczepień, o zasadzie równego wynagrodzenia za tę samą pracę, o zmianach w prawie wprowadzonych podczas pandemii, o ochronie ofiar przemocy domowej (...)

W spotkaniach organizowanych w miastach i miasteczkach biorą często udział artyści, prawnicy, ale i znani sędziowie tacy jak Igor Tuleya, Paweł Juszczyszyn, czy rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. Być może któregoś z nich będzie można spotkać w Kartuzach. 

Okaże się to już 17 lipca. Spotkanie odbędzie się na kartuskim Rynku o godz. 11.30.

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (49)

Myśl trzeźwoMyśl trzeźwo

287 246

Faktycznie każdy krzyczeć potrafi. Tylko gdy zwykły obywatel wypowie wulgarne słowo na ulicy od razu mandat lub wniosek do sądu za używanie słów wulgarnych !!! Gdy robią to inni Ci którzy krzyczą
„Konstytucja „ wówczas jakoś sądy nie widzą w tym nic złego? Ogólnie już dawno powinno zakazać się aby jakikolwiek sędzia , prokurator , adwokat czy radca prawny występowali w jakichkolwiek marszach, wiecach ! To wstyd aby sędzia trzymała wkład do znicza odpalała go i później mówiła że To nie tak jak pokazują media . Obłuda zakłamanie i czysta perfidność . Myślą że my zwykli ludzie nie mamy swojego rozumu . Dosyć wysługiwanie się zwykłym ludem jako „mięsem armatnim” na którym można ćwiczyć pałki policyjne i armatki wodne oraz kule z broni gładkolufowej !!!!! 12:14, 12.07.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

@ myśl trzeźwo@ myśl trzeźwo

108 126

Skoro dla ciebie słowo konstytucja jest słowem wulgarnym to brak słów, skoro według ciebie sędzia, prokurator czy adwokat nie mają prawa bronić praworządności to brak słów.
W jednym masz rację: myśl trzeźwo!!!
13:32, 13.07.2021


StefaStefa

1 7

Weź się ogarnij i lecz bo z tobą coś nie tak . 14:33, 16.07.2021


orstkjorstkj

3 0

to Stefa ta w a r i a t k a lajkuje lewactwo to stan umysłu i niepoczytalność 09:22, 17.07.2021


świetna akcjaświetna akcja

237 261

Trzeba być, trzeba popierać i walczyć póki jest jeszcze o co. 12:21, 12.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dav0sDav0s

279 236

Może niech sobie najpierw jeden głąb z drugim przeczyta tę konstytucję!
Jak byk widnieje tam, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety.

A oni: "Od kilku lat Polska zmaga się z kryzysem konstytucyjnym. Populistyczne rządy, odradzanie się skrajnych ruchów nacjonalistycznych, brak akceptacji dla osób LGBTQ+ oraz łamanie podstawowych praw obywatelskich i praw człowieka"
Nawet nie wiedzą czego bronią. 12:26, 12.07.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

AQQAQQ

153 137

Co racja to racja. Pozdrawiam. 14:54, 12.07.2021


Do wyżejDo wyżej

131 144

Nikt nie ma zamiaru zmieniać definicji małżeństwa. Chodzi o prawny związek partnerski. Taka Wasza logika, że nie wiecie o co chodzi i łatwo Wami sterować. 17:42, 12.07.2021


do powyżejdo powyżej

124 113

jaki związek partnerski nieuku prawniczy, socjopato!!! to sobie go u notariusza sporządź nikt ci nie broni, możesz nawet taki związek zawrzeć ze świnią, czy mrówką nikt ci tego nie broni, tylko nie ośmieszaj siebie, KONSTYTUCJI , która mówi jasno M+K i prawa barbarzyńco etruski!!! 08:32, 13.07.2021


PizlandPizland

1 4

A co cię to kk obchodzi zajmij się twoim zdrowiem bo szwankuje na całego . 14:39, 16.07.2021


KodomitaKodomita

223 234

Super! Wszyscy na plac! Wspieramy demokrację i wolność! Pogonimy pissiorstwo gdzie *%#)!& rośnie!!! 12:32, 12.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KodomitaKodomita

21 25

Panie Redaktorze, czy słowo"p.i.e.p.r.z." też już ocenzurowano? 12:32, 12.07.2021


TadekTadek

30 32

Otwarta dyskusja owszem. Tylko kiedy ostatnio oponenci rozmawiali??? Zazwyczaj kończy się to aferą, wyzwiskami i środkowym palcem... 13:01, 12.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Oj, TadziuOj, Tadziu

27 27

Chodzi o zwykłych i normalnych ludzi. O to, by im zaczęło zależeć. 14:05, 12.07.2021


OburzonyOburzony

189 208

Paszoł von juz ciebie niema 13:54, 12.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KaszubaKaszuba

2 8

A ty bucu do lekarza . 14:42, 16.07.2021


#Kankowski#Kankowski

208 198

Panie Burmistrzu, może Pan pojedzie? Może to Pana przekona, żeby nie promować ruchów skrajnie nacjonalistycznych w gminie Żukowo? Zresztą razem z panami Przewodniczącymi Szmidtke i Tokarskim. Wstyd, żeby robiła takie rzeczy władza wybrana w demokratycznych wyborach oraz ktoś kto pojechał na pogrzeb śp. P. Adamowicza, na którego podobne grupy "wydały wyrok'. 14:03, 12.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Co za ściema!Co za ściema!

223 208

I są jeszcze ludzie co się nabierają?
Wystarczy spojrzeć na tych skompromitowanych sędziów!
Powierzysz im swoją sprawę?! 14:53, 12.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StefaStefa

1 5

Weź się ogarnij i lecz . 14:44, 16.07.2021


AQQAQQ

209 208

Czy oni robią to bezinteresownie? kto za to płaci? No i najfajniejsze... to jest akcja apolityczna.... koń by się uśmiał. Pierwszy w kolejce będzie burmistrz, oczywiście apolityczny....🤣🤣🤣 15:02, 12.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

buhahahaahbuhahahaah

186 181

Niemcy wszystko opłacili :)))) cytując Gersdorf von śedzia_bubel 16:33, 12.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PizlandPizland

0 5

Skąd się takie *%#)!& biorą . 14:46, 16.07.2021


olo olo

0 0

Zawsze lepiej z ruskimi. I dlatego uzależnili nas od ruskiego węgla, nasz na hałdach zalega, teraz razem budujemy elektrownię atomową, oczywiście u nich,, I Raport o likwidacji WSI Antoni przez przypadek najpierw po rusku opublikował. 15:21, 16.07.2021


REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


@ważne@ważne

15 7

Ja przyjdę. Mam nadzieję, że będziesz miał tyle odwagi i powierz mi w twarz, że jestem szumowiną i przestępcą. 13:39, 13.07.2021


A MOIM ZDANIEMA MOIM ZDANIEM

157 154

To jest Tour Anty-Polska,Tour-Trzodzenie,TourViva Merkel. 19:22, 12.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SuwerenSuweren

0 0

A twoim zdaniem to wchodzisz Niemcom w d...ę . 14:51, 16.07.2021


!!!!!!!!

146 143

koniecznie POprosić takie autorytety jak : Ryba, Graff, Mochtak, Michnik 22:09, 12.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nu zajec pagadi...nu zajec pagadi...

143 140

ależ przyjdziemy , przyjdziemy....😡😠😡😠😡😠😡😠😡😠😡 zapytać się o wyroki stanu wojennego , stoczniowców. opozycjonistów , ......... 22:56, 12.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NonoNono

0 3

Ty to musisz być bardzo stary i otępiały 14:54, 16.07.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


leoleo

26 9

Żenada Redaktorze. 22:23, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój NickMój Nick

81 81

Już 17 lipca w Kartuzach wielkie (!) święto (!!) demokracji (!!!), edukacji (!!!!) i Konstytucji (!!!!!). - GENIALNE 🤣🤣🤣🤣🤣 22:47, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Manipulacja!Manipulacja!

25 11

Ocena komentarzy zielonym bądź czerwonym kciukiem jest oszustwem można sobie nabić w krótkim czasie ocen ile się chce tak jak widać to dokładnie przy pierwszym komentarzu, jak tylko będę chciał mogę tu mieć zaraz 100 zielonych łapek ale średnio inteligentna osoba się kapnie że jest to nierealne ale tak tu się dzieję - krótko mówiąc ŚCIEMA! 09:14, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

troletrole

106 124

Pisowskie trole zawyły? Świetnie. To znaczy, że warto przyjść i wspierać, bo kierunek jest dobry. 10:05, 15.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

anty SOROSanty SOROS

115 104

ja już namierzyłem tą/tego lajkowicza to jest lewak, w sumie ma coś z główką, ociera się o elementy masońsko-okultystyczne, cały czas lajkuje, pod swoją chorą ideologie zbrodniczego marksizmu, tylko obnaża się tak jak jego idole, że to oszuści i szarlatanii 10:58, 15.07.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

sorossoros

93 108

Kto mieczem wojuje, od miecza ginie! 11:04, 15.07.2021


anty SOROSanty SOROS

101 93

no właśnie już poległeś od miecza :PPPP nalajkowałeś sobie to tak masz, PRZEGRAŁEŚ OSZUŚCIE, Jesteś lewackim MANIPULANTEM you're LOSER!!! 11:42, 15.07.2021


mietekmietek

59 64

No, Twój angielski naprawdę robi wrażenie! 12:10, 15.07.2021


ormogedonormogedon

60 59

mietek sb-ecki pomiocie zażyj poranna dawkę leków psychiatrycznych, jaka tam praca w ORMO??? masz już plany na ewakuację??? Twój angielski zapewne jest taki jak u Himlera co??? 12:18, 15.07.2021


KaszebaKaszeba

17 5

co to za patola!!!! precz z tymi oszustami, do szkoły prawniczej niech się nauczą kultury i rzetelnej wiedzy prawniczej nieuki jedne!!! K+M to jest rodzina chroniona PRAWEM KONSTYTUCJĄ, a oni bredzą jakieś androny izba prawnicza powinna się zająć tymi hochsztaplerami 20:54, 15.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StefaStefa

1 7

Weź się ogarnij bo jesteś bucem . 14:27, 16.07.2021


mason, soros, lewak,mason, soros, lewak,

5 5

No cóż, wydarzenia na tym forum pokazały chyba, jak od długiego czasu uczestnicy byli manipulowani zarówno przez nieprawdziwe słupki poparcia jak i lajki dla poszczególnych wypowiedzi. Wszystko pod kątem zgodności z "jedynie słusznymi" poglądami manipulatorów. Niestety, możliwe to jest przez brak jakichkolwiek zabezpieczeń (nawet nie ma rozpoznawania IP przy stosowaniu różnych przeglądarek. A stosowanie TOR-a umożliwia wręcz nieskończone lajkowania. Nie ma potrzeby używania jakichkolwiek botów. Po prostu całkowite fałszowanie wyników poparcia. Koniecze są szybkie zmiany jeżeli dyskusje mają być prawdziwe. 12:40, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ale tabor ......ale tabor ......

3 3

diabeł ornat założył i ogonem na mszę dzwoni ...... 12:45, 16.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NonoNono

2 2

Z ciebie Katol jak z mysiej d...y torba . 14:30, 16.07.2021


hehehehehehehehe

4 1

Gryzą się PO z PiS o te stołki i kasę, którą na nich się robi. Oj, gryzą się. Ja tam nie będę ginął za nich, bo to są tylko dwie grupy, które zawsze będą patrzyły najpierw na swój interes, a później ewentualnie na interes obywatela. Czy Tuleya to jest ten, który przestępcy dał giga-odszkodowanie za jakieś niewłaściwie warunki w więzieniu? Bo miał być kurort na koszt Państwa, a nie był to Ciechocinek? Jak to było? 13:21, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

admin@expresskaszubs[email protected]

2 2

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu. 01:55, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz