Zamknij
REKLAMA

Nowa Rada Organizacji Pozarządowych już po pierwszych obradach

14:36, 20.07.2021 | W.D.
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Mariusz Florczyk został ponownie przewodniczącym Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Funkcję sekretarza objął Zbigniew Hormański. Nowa ROPPK rozpoczęła działalność. 

Niedawno odbyły się wybory do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. ROPPK jest niezależnym zespołem doradczym dla samorządów. Działa w celu poprawy warunków funkcjonowania sektora pozarządowego w powiecie i dba o wzajemne relacje z samorządami.

W tym roku do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego kandydowało dziewięć osób, spośród których, w wyniku głosowania przedstawicieli sektora pozarządowego, wybranych zostało siedem. 

Nową ROPPK tworzą:

1. Alicja Domaszke - Koło Gospodyń Wiejskich, Stężyca
2. Mariusz Florczyk - Fundacja Słoneczne Wzgórze, Stężyca
3. Elżbieta Kowalewska - Fundacja Kaszubska, Kartuzy
4. Zbigniew Hormański - Fundacja Fantom, Leźno, gm. Żukowo
5. Jan Smentoch - Stowarzyszenie Rolnik  Stara Huta, gm. Sierakowice
6. Marek Teterycz - Europejska Fundacja Promocji Kultury Wyspa Artystów, Sitno
7. Kazimierz Walkusz - Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Stężycy

Szefem nowej Rady został na kolejną kadencję Mariusz Florczyk, a sekretarzem jest Zbigniew Hormański. 

(aktual. godz. 14.36)

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (21)

RadaRada

7 3

Co to za twór? 11:45, 20.07.2021

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Aniela7Aniela7

6 5

Ktoś wyjaśni, co robią te organizacje i kto w nich zasiada? 12:08, 20.07.2021


WiedźmaWiedźma

6 6

Przeczytaj artykuł, chyba że masz problemy ze zrozumieniem treści 12:26, 20.07.2021


d/w d/w

3 4

a żeby sobie pieniądze brać garścią. 20:51, 20.07.2021


@ Wiedźma@ Wiedźma

2 1

Właśnie nic nie napisali o tym, czym zajmują się te organizacje. 12:04, 21.07.2021


czy się zajmują orgaczy się zajmują orga

2 0

Żeby sprawdzić czym się zajmują te organizacje wystarczy wpisać ich nazwę w google. Redakcja w artykule (niezbyt długim aby nie zmęczyć czytelnika) wyraźnie napisała kto jest z jakiej organizacji, ale niektórych takie szukanie chyba przerasta. 09:03, 23.07.2021


gminy wiejskiegminy wiejskie

6 0

a tylko jeden rolnik ! 12:50, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁodygaŁodyga

5 3

Heh, to w Kartuzach oni nie maja czego szukać, tzn czego robić, chyba, że ktoś lubi rzucać grochem w ścianę. 14:09, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TWATWA

1 3

Jak tam Agusia z lasu? 18:11, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Po coPo co

3 5

Takie coś stworzono?Pewnie,żeby uszczknąć gdzieś kasę,bo innego sensu tu nie widzę.Wymyślili sobie organ bez mocy twórczej.To tak jakbym wymyślił sobie radę wsparcia wójtów powiatu kartuskiego i wcisnął tam parę osób🤔 22:58, 20.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

po co?po co?

1 0

To że nie widzisz w czymś sensu oznacza tylko tyle że go nie widzisz, a nie że go nie ma. Rada bierze udział w wielu konsultacjach z administracją publiczną w kwestiach min potrzeb, kierunków i celów wydawania publicznych pieniędzy. Zbiera informacje od organizacji (których jest w powiecie ponad 400). Zastanawia się czy więcej pieniędzy przeznaczyć na dzieci w hospicjum czy na klub seniora. Na sport czy może na kulturę. Poczytaj trochę, pouinteresuj się zanim znowu zrobisz z siebie idiotę pod durnym pseudonimem. 09:16, 23.07.2021


mylisz sięmylisz się

5 2

praca w radzie jest za darmo.... i dobrze że są ludzie którzy pracują za darmo dla ogółu. Często i gęsto poświęcają swój czas i pieniądze dla dobra wszystkich.
I uwierz mi są tam ludzie którzy potrafią się postawić w razie potrzeby komukolwiek. 10:05, 21.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PostawicPostawic

2 3

Komu? Przykład?Żeby zabrać głos wystarczy jechać na sesję,a nie tworzyć bez znaczenia twór.W ogóle powinno się zabrać za wszystkie fundację,bo tam kasa idzie nie na to na co powinna.Fundacje nie mają dochodów,więc z czego żyją osoby, które pracują tylko w fundacji???? 08:52, 22.07.2021


JemJem

1 3

Powinno się zabrać za wszystkie fundację,bo tam kasa idzie nie na to na co powinna.Fundacje nie mają dochodów,więc z czego żyją osoby, które pracują tylko w fundacji???? Nie ma tam przejrzystości. 08:53, 22.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do jemdo jem

1 0

Wszystkie organizacje co roku składają oświadczenia finansowe i merytoryczne, gdzie opisują co zrobiły i za ile. Jeżeli fundacja np prowadzi warsztat terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intereltualnie lub fizycznie (często jedno i drugie) to dostaje na to publiczne pieniądze tak jak szkoła czy szpital. Zatrudnia do tego ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy pracują tam 40 godzin tygodniowo. Czy jest jakiś powód aby robili to za darmo??? 09:06, 23.07.2021


PrawdaPrawda

1 2

Nikt nie robi nic za darmo w tych czasach. Często te osoby są lojalnymi celebrytami. Potem dostają nagrody i stanowiska. Zwłaszcza na Kaszubach. Nie dajcie się nabierać na społeczną pracę.
14:27, 22.07.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PrawdaPrawda

2 0

Lokalnymi celebrytami. 14:28, 22.07.2021


Czyja prawda???Czyja prawda???

0 0

Nie ma nic za darmo - pierwsza bzdura. Widać że nie masz zielonego pojęcia o pracy organizacji pozarządowych więc tak łatwo przychodzi Ci ich obrażanie - a najłatwiej pod durną ksywką. Jak dziecko rzucające kamieniami w samochody zza drzewa. Poczytaj sobie o programach realizowanych przez organizacje zanim znowu zrobisz z siebie idiotę. Większość usług które oferują te organizacje dla mieszkańców jest dla nich ZA DARMO. A za darmo oznacza że ci mieszkańcy za nie nie zapłacą. 09:11, 23.07.2021


odważni no name odważni no name

1 0

Jak zwykle mamy wysyp odważnych inaczej obywateli, którzy pod różnymi durnymi pseudonimami popisują się swoją niewiedzą, agogancją i prostactwem. Jeżeli macie tyle do powiedzenia i jesteście pewni swego czemu chowacie się jak dzieci rzucające kamieniami w samochody zza drzwa? Chyba że wstydzicie się własnej głupoty, co może być w tej sytuacji zrozumiałe. 09:24, 23.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A co to?A co to?

1 2

Jak zobaczyłem tego "działacza" ze starej huty to już więcej nie muszę wiedzieć :D Powodzenia w biciu piany!
22:57, 23.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz