Zamknij
REKLAMA

Kartuzy. Będą pieniądze na przebudowę budynku przy stadionie (aktualizacja)

12:08, 28.07.2021 | M.D
Skomentuj Wizualizacja obiektu i jego obecny stan. fot. kartuzy.pl/M.Dz.
REKLAMA

Oferty złożone w przetargu na przebudowę budynku klubu sportowego przy Stadionie Miejskim w Kartuzach okazały się zbyt wysokie. Gmina Kartuzy zabezpieczyła na to przedsięwzięcie nieco ponad 3 mln zł, a najniższa oferta opiewa na 3,6 mln zł. O tym, czy przeznaczyć dodatkowe środki, zdecyduje dziś Rada Miejska. 

Gmina Kartuzy jakiś czas temu ogłosiła postępowanie o zamówienie publiczne na realizację inwestycji dotyczącej przebudowy, rozbudowy i nadbudowy budynku klubu sportowego przy Stadionie Miejskim w Kartuzach. Na inwestycję tę pozyskała dofinansowanie w kwocie 1,5 mln zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

- Samorządy z całej Polski rywalizowały o środki dostępne w  ramach programu Sportowa Polska - edycja 2021. Z pośród 287 złożonych wniosków, dofinansowanie otrzymało jedynie 65, w tym również gmina Kartuzy - informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński podkreśla, że dotacja stanowi połowę szacowanych kosztów przedsięwzięcia.

Bez wsparcia Ministerstwa zadanie byłoby dużym obciążeniem dla budżetu gminy, dlatego dziękuję za to wyróżnienie i wsparcie ze strony rządowej. Chciałbym podziękować moim pracownikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie inwestycji - zaznacza burmistrz. 

fot. kartuzy.pl

W przetargu złożono dwie oferty: kwotę 3,6 mln zł zaproponowało przedsiębiorstwo Nordeco z Kościerzyny, a 4,1 mln zł - Elwoz ze Szklanej. Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel nieco ponad 3 mln zł. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni zdecydują, czy zabezpieczyć w budżecie niezbędne środki finansowe.

- Po wyrażeniu zgody przez radę będziemy mogli wybrać wykonawcę zadania, zaś roboty powinny zakończyć się do września przyszłego roku - mówi M.G. Gołuński. 

W ramach zadania planuje się: przebudowę budynku na poziomie parteru; remont kotłowni, wymianę posadzek, wykończenie ścian, modernizację instalacji; budowę 4 kompleksów szatniowych dla zawodników wraz z natryskami i sanitariatami oraz węzłów sanitarnych dostępnych z zewnątrz; przystosowanie obiektu dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami; wykonanie nowych balkonów z możliwością obserwacji stadionu; wykonanie nowych biegów schodowych; kompleksową wymianę stolarki okiennej oraz stolarki drzwiowej; adaptację pomieszczeń I piętra na pomieszczenia dla sędziów oraz pomieszczenia biurowe; nadbudowę budynku o 1 kondygnację spełniającą funkcję pomieszczeń dla trenerów z niezbędnym węzłem sanitarnym. 

Aktualiazcja 29.07. godz. 10:48

Kartuska Rada Miejska jednogłośnie zgodziła się zabezpieczyć w budżecie gminy dodatkowe środki w kwocie nieco ponad 620 tys. zł na przebudowę budynku przy kartuskim stadionie, co otwiera drogę do realizacji przedsięwzięcia. 

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

CartCart

10 5

Warto przypomnieć że zaplecze dzięki fatalnemu zarządzaniu zostało doprowadzone do ruiny Niestety gmina cały czas przyglądała się temu i nie potrafiła zareagować . Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie kto odpowiada za ten stan. Cała przebudowa to około 3 milionów Brawo że są pieniądze na odbudowę Ale czy to jest normalne że najpierw doprowadzamy do ruiny a potem za sukces uważamy odbudowę tego co zdewastowaliśmy???? 12:57, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FifcioFifcio

7 2

Czy warto inwestować w coś jeśli nie przynosi efektu, ba nawet bym powiedział że jest cofanie się. No bez przesady. Lepiej szpital doinwestować albo jakąś ulicę wyremontować. 13:02, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W KartuzachW Kartuzach

7 3

Można jeszcze oddać pod władanie gminy szpital za chwilę go doprowadzimy do ruiny a potem odbudujemy 13:07, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZonkilZonkil

11 2

Przeraża mnie kwota, za nieco ponad 3,5 mln zł można kupić na Kaszubach, posiadłość o powierzchni 5 tys m2 (to jest połowa powierzchni stadionu), ogrodzonej z monitoringiem, na której znajduja się dwa budynki mieszkalne o powierzchni użytkowej 200m2 drugi 120 m2 z wszystkimi mediami, do tego basen kryty podgrzewany, garaż 3 stanowiskowy, dom gotowy do zamieszkania wykonany w baaaardzo wysokim standardzie.
A tutaj chcą zrobic remont za 3 mln 14:57, 28.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeHe

0 0

Znawca się znalazł przelicz wszystko a później komentuj nawet banka nie został ludzie sprzęt materiał razy 100% nasze kochane państwo też na tym zarobi wszystko opłaci więc zakładaj firmę i stawaj do przetargu 13:59, 31.07.2021


Uwaga !Uwaga !

6 2

Ten Pan od mebli i hotelu , rączki już zaciera , jak to przejąć po remoncie .
Elewacja już przygotowana pod przyległy hotel . 16:20, 28.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@Uwaga !@Uwaga !

5 0

Ma on fundusze? A ten budynek w reprezentatywnym miejscu na głównej krzyżówce w mieście 3 maja - Jeziorna jest w końcu remontowany czy nie, miał być taki ładny odrestaurowany w dawniejszym stylu? 23:59, 28.07.2021


Anatol.28 Anatol.28

3 2

Nie przejmnie ale za to jego hotel zyska na wyglądzie i zapewne na popularności. I bardzo dobrze! W końcu przedsiębiorca z naszego terenu. 17:21, 28.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%