Zamknij
REKLAMA

Wrześniowe sprzątanie Świata w Kartuzach już wkrótce. Zobacz jak segregować

08:57, 09.09.2021 | art. sponsorowany/ UG KARTUZY
gm.Kartuzy

Burmistrz Kartuz zaprasza chętnych mieszkańców Kartuz, w tym dzieci i młodzież szkolną do przyłączenia się do akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku w Kartuzach wyruszamy z PSZOK na ul. Sędzickiego 40.

W dniach  22, 23 i 24 września zapraszamy chętnych do przyłączenia się do tej ważnej akcji. Na miejscu od godziny 9.00 będą czekały na Państwa worki i rękawiczki. Zorganizowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt z pracownikami Urzędu pod numerem telefonu: 58 694 52 50.

Zanim wyruszymy sprzątać, będzie okazja do poznania tego ciekawego miejsca oraz zasad segregacji odpadów.

Zapraszamy wszystkich od juniora do seniora. Razem możemy zrobić coś pożytecznego dla środowiska.

Jeżeli ktoś jeszcze nie był w gminnym PSZOKu w Kartuzach, to koniecznie musi to zrobić. Zachęcamy na wirtualny spacer po PSZOK.

Czym jest PSZOK?

To skrót od nazwy: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W tym miejscu możemy zostawić odpady, które nie powinny się znaleźć w pojemnikach wystawianych z odpadami przed posesją.

W Kartuzach taki punkt znajduje się na ul. F. Sędzickiego 40, w miejscu po byłym targowisku zwierzęcym.

Dzięki pozyskanym przez Urząd Burmistrza funduszom unijnym w leśnej scenerii powstało miejsce, które jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców. W miejscu tym, nie tylko zostawisz odpady do zagospodarowania, ale dowiesz się, jak prawidłowo z nimi postępować.

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić dla środowiska to wytwarzać jak najmniej odpadów. Staraj się by było ich w twoim otoczeniu coraz mniej, a jeżeli nie uda się zapobiec ich powstawaniu, najpierw przekaż je do recyklingu. W PSZOKu dowiesz się jak to zrobić.

Pokażemy Ci, co ciekawego może powstać z odpadów. Tutaj naprawisz zepsutą rzecz. Możesz też znaleźć ciekawe przedmioty, które nadają się jeszcze do dalszego użytkowania. Albo też przynieść rzeczy, na które nie masz już w domu miejsca. Możesz przynieść stare meble, książki, używaną ale czystą odzież i tekstylia, porcelanę, zabawki a nawet kwiaty doniczkowe. Damy im drugie życie!

(komunikat płatny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%