Zamknij
REKLAMA

Pomóż stworzyć magię Świąt podczas Weekendu Cudów. Apel Szlachetnej Paczki

10:44, 25.11.2021 | M.Dzienisz
Skomentuj fot. archiwum/M.Dzienisz
REKLAMA

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z rejonu Kartuzy apelują do mieszkańców i firm, które zechcą stworzyć magię Świąt Bożego Narodzenia osobom pomagającym rodzinom w potrzebie. Mogą przekazać przeróżne akcesoria i ozdoby, które umilą im ten wyjątkowy czas.

Finał Szlachetnej Paczki tuż tuż, bo 11-12 grudnia. W powiecie kartuskim na swoich darczyńców wciąż czeka dziewięć rodzin. To m.in. rodzina niepełnosprawnego pana Tadeusza, niepełnosprawny pan Andrzej, którego miesięczny przychód wynosi 450 zł, schorowana i mieszkająca samotnie pani Katarzyna utrzymująca się z renty wynoszącej 1200 zł, a także pani Halina - matka siedmiorga dzieci, która przez padnemię straciła pracę.

Wolontariusze wciąż zachęcają do wyboru rodziny, której można pomóc (kliknij tutaj), ale też apelują o pomoc przy zorganizowaniu Weekendu Cudów. Chcą, aby w tych dniach darczyńcy poczuli magię Świąt. 

Z chęcią przyjmiemy balony, ozdoby świąteczne, plastikowe talerze i kubki, serwetki i co komu wpadnie do głowy, by darczyńcy poczuli magię świąt w dniu, w którym sprawią wiele radości rodzinom które walczą, ale nie zawsze dają radę. Potrzebne również osoby które nieodpłatnie, za uśmiech i wielką wdzięczność wykonają drobne upominki dla darczyńców typu laurki, ozdoby, pierniczki, ciasteczka. Pamiętajcie, dobro wraca! - apelują wolontariusze Szlachetnej Paczki z rejonu Kartuzy.

W celu przekazania akcesoriów i ozdób, można skontaktować się z liderem rejonu kartuskiego Krzysztofem Czyrzanem (tel. 517512561) lub Orioną Formela (tel. 575435075). Na przedmiot wolontariusze czekają do 6-7 grudnia.

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

matematyk xyzmatematyk xyz

3 0

7x500 plus karta dużej rodziny plus gops zasiłki plus emerytura dla matki Polki , czyż pis nie obiecywał tego wszystkiego ? No prędzej rozumiem niepracująca matka z jednym chorym dzieckiem będąca ma zasiłku , czy emeryci z rentą 1000zł , ale jak się ma podwyżki do 18 tys zł o 2 tys ( jakoś tak chyba włodarze sobie przyznali) czy posłowie o 60 % gdy inflacja galopuje. Ciężko to wszystko zrozumieć, że zamiast państwo i rząd oraz samorząd powinni wspomóc ludzi na granicy ubóstwa , robią to wolontariusze z dobrego serca. 16:28, 25.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%