Zamknij
REKLAMA

Wójt gm. Chmielno z absolutorium i wotum zaufania

15:11, 22.06.2022 | W.D.
Skomentuj fot.W.D.
REKLAMA

Radni gminy Chmielno pozytywnie ocenili pracę wójta gminy Chmielno Michała Melibrudy i jednogłośnie udzielili mu wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Wójt gminy Chmielno przedstawił dziś radnym raport o stanie gminy za ubiegły rok. Jak podkreślił, mimo trudności udało się zmniejszyć zadłużenie gminy o 1 mln zł, zaś na początku bieżącego roku spłacono całe zadłużenie przewidziane do spłaty na ten rok. Kwota zadłużenia gminy spadła z 17 do 14 mln zł. 

- Zmniejszanie zadłużenia jest, obok inwestycji, celem nadrzędnym tej kadencji - mówił wójt Chmielna Michał Melibruda. - Jest to bardzo ważne biorąc pod uwagę rosnące stopy procentowe i koszt obsługi kredytu. 

Radni jednogłośnie udzielili wójtowi Chmielna wotum zaufania i pozytywnie ocenili wykonanie ubiegłorocznego budżetu. To z kolei znalazło wyraz w głosowaniu nad uchwałą o absolutorium. 

- Jest to wyraz akceptacji dla pana działań i pracy Urzędu Gminy wykonywanej mimo licznych trudności - mówił przewodniczący Rady Gminy Chmielno Stanisław Klimowicz.

- Każda porażka i każdy sukces, a przede wszystkim sukcesy są dziełem grupy ludzi nie tylko moim. Wszystko to co udało nam się osiągnąć to jest efekt działania kolektywnego, w którym wybija się zwłaszcza pani sekretarz, która jest skuteczna w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Bez nich na wiele działań nie byłoby nas stać - podkreślił z kolei wójt gminy Michał Melibruda. 

(W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Obywatel Obywatel

3 9

Moim zdaniem zasługują na pensję nie skromne 20 tysięcy ale co najmniej 50 tysięcy. Ale to takie moje zdanie. 16:14, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

doh jodoh jo

4 1

a w Maksie juz 5 lat czekamy na przejscie dla pieszych przy Przedszkolu gdzie dzieci przechodza tez na plac zabaw Nie spotyka sie w powiecie zeby przy szkolach czy przedszkolach nie bylo prawdziwego przejscia Az stanie sie tragedia ruch samochodow coraz wiekszy!!!!!! 08:38, 23.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%