Zamknij
REKLAMA

Darmowe terminale w 190 sklepach pow. kartuskiego

11:44, 24.08.2018 | mat.pras./oprac.W.D.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. fot.archiwum

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w powiecie kartuskim zainstalowano 190 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

- Docieramy z programem Polska Bezgotówkowa bardzo szeroko – zarówno do dużych miast jak i terenów wiejskich. To niezwykle istotne z punktu widzenia gospodarki i obywateli, bo płatności bezgotówkowe to kolejne medium cywilizacyjne XXI wieku i dostęp do nich powinien być możliwy wszędzie - powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Terminal w sklepie i w urzędzie

Od września program zostanie rozszerzony o urzędy i instytucje sektora publicznego m.in. samorządy i urzędy tak, by w każdym punkcie przyjmującym płatności można było płacić bezgotówkowo.

Polacy coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usługowych, a także coraz częściej na straganach, w szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych. A dzięki terminalom płatniczym przedsiębiorcy nie tracą czasu na przeliczanie gotówki w kasie, wydawanie reszty czy wizyty w banku.

Jak skorzystać z programu?

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych. Do udziału w programie uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do programu, otrzyma wsparcie ze strony fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie 3 terminale. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

Od 1 września 2018 roku do Programu Polska Bezgotówkowa mogą przystąpić również podmioty sektora publicznego. Szczegóły dostępne są na stronie polskabezgotowkowa.pl.

(mat.pras./oprac.W.D.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

piątekpiątek

9 3

...a jak już gotówka zostanie całkowicie wyparta przez cyferki na monitorku, to utracimy połowę z resztek wolności, która nam jeszcze została. Dowolny urzędnik będzie mógł prześwietlić dowolnego obywatela pod kątem: gdzie, co, kiedy i za ile kupił, oraz ile ma pieniędzy (czytaj: cyferek na monitorku).
Ludziska się naoglądały "nowoczesności" w telewizorze i też tak chcą. To się źle skończy. 16:25, 24.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

relrel

5 1

wiara w tzw "nowoczesność" , ludem łatwo będzie można manipulować, @y przyjmą wszystko, niedługo będą chodzić z wszytym chipem , jak alkoholik z esperalem.
22:31, 24.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

angele gonzalezangele gonzalez

0 1

WITAJ WSZYSTKO
Wielka jest moja radość, która przyszła świadczyć, że pan IWANIUK DARIUSZ
Zostałem poproszony o pożyczkę w wysokości 6 000 ? i nie okłamałem cię w chwili, gdy mówię do ciebie, dziś rano sprawdziłem swoje konto i odkryłem, że 6 000 ? zostało faktycznie zwolnione Ta radość, która ożywia mnie, świadczyła dziś rano o tym wspaniałym Panu, który pozwolił mi znaleźć radość, którą dawno temu straciłem. Ci, którzy są w potrzebie, nie róbcie tego. szukał dalej, skontaktował się z nim, oto jego

adres e-mail: [email protected]


WHATSAPP 0022 960 495 638 15:34, 27.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZaradnyZaradny

0 0

"pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy" Terminal może i otrzymali bezpłatnie, ale po 12 miesiącach, zobaczą ile zacznie znikać prowizji od dokonanych wpłat, a żeby nie stracić koszty usług nieco wzrosną.
A ja tam lubię przeliczać gotówkę w kasie- widzę co mam, wydawanie reszty też nie jest problemem, potrafię obliczyć ile tej reszty muszę wydać.
Wszystko to po to aby US miał pełną władzę nad naszymi dochodami i wydatkami. 20:31, 05.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone