Zamknij

ABC kampera. Co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w podróż?

14:03, 09.01.2019 | mat.nadesłane
REKLAMA
fot.nadesłane

Miłośnicy karawaningu, czyli podróżowania kamperem, wiedzą ile korzyści płynie z tej formy zwiedzania świata. Posiadając własny środek transportu łączący w sobie funkcje samochodu i domu, nie trzeba kupować biletów na samolot ani rezerwować noclegów na trasie. Wielu jest dopiero na etapie odkrywania potencjału drzemiącego w kamperze. Sprawdź, jak dobrze wyposażyć kamper, żeby w trakcie wycieczki nie być zdanym na łaskę lub niełaskę innych podróżujących.

Niezbędnik kamperowicza

Na bazie doświadczenia osób uprawiających tę formę turystyki od lat, sporządzić można listę rzeczy niezbędnych w podróży kamperem. Na jej szczycie znajdzie się przedłużacz do prądu, dzięki któremu można doprowadzić zasilanie do swojego samochodu. Na nowoczesnych polach kempingowych gniazda umieszczone są w specjalnych boksach, a do doprowadzenia prądu wystarczy krótki kabel. Nie możemy jednak przewidzieć, jakie warunki spotkamy na trasie, warto więc zabrać ze sobą przedłużacz o długości co najmniej 20 metrów.

Kolejno na listę niezbędników trafić powinna lodówka turystyczna. Potrzeby posiadania tego sprzętu nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Dzięki lodówce można zrobić zapas jedzenia, który docenimy w chwili, gdy na dystansie kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów nie będzie żadnego sklepu.

Zaszczytne trzecie miejsce na liście rzeczy potrzebnych w podróży kamperem zająć powinien baniak na wodę. Co prawda samochody kempingowe zazwyczaj posiadają baniak na wodę o pojemności 100 litrów, alenajczęściej przechowuje on wodę do prysznica lub do zlewu, często taka woda nie nadaje się do picia. Dodatkowy baniak na wodę pitną zapewni nam do niej stały dostęp. Nie musi być duży – wystarczy taki o pojemności 10-20 litrów.

O czym trzeba pomyśleć przed wyjazdem?

Jest też cała masa formalności, których dopełnić trzeba jeszcze przed wyjazdem. Zaliczyć do nich można zakup pakietu ubezpieczeń dla kampera, właściciela i jego towarzyszy w podróży. Oczywiście absolutne minimum w tej kwestii stanowi ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ale żeby zyskać kompleksową ochronę na trasie przyda się też polisa Autocasco, Assistance i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Przed wyjazdem w zagraniczną podróż warto wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki której zyskamy bezpłatny dostęp do świadczeń medycznych, przysługujących obywatelom kraju, do którego zmierzamy. Jej uzupełnieniem jest ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu zostaniemy obsłużeni również w prywatnych ośrodkach i szpitalach.

Przykładowy pakiet ubezpieczeń dla kampera znajdziesz pod adresem https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/

 

(mat.nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone