Zamknij

Domowe sposoby na czyszczenie piekarnika -sprawdzamy te najlepsze

09:32, 08.01.2019 | mat.partnera
REKLAMA
fot.nadesłane

Czym czyścić piekarnik? To pytanie, które zadaje sobie większość kobiet korzystających z tego typu urządzenia AGD. Osadzający się wewnątrz tłuszcz może sprawić nam wiele trudności podczas czyszczenia mocno zabrudzonego piekarnika. Dlatego w tym artykule przygotowaliśmy kilka domowych sposobów, dzięki którym szybko poradzisz sobie z brudnym piekarnikiem.

Domowe sposoby na czyszczenie wnętrza piekarnika

Zabrudzone wnętrze piekarnika możemy skutecznie usunąć za pomocą wody z octem w proporcji 1:1. Jeśli zapach octu jest dla nas drażniący, możemy go łatwo zniwelować, dodając do roztworu kilka kropel olejku eterycznego lub płynu do mycia naczyń. Przygotowany płyn pomoże nam szybko uporać się z brudem wewnątrz urządzenia – wszelkie zabrudzenia bez problemu odejdą od powierzchni ścian piekarnika. Ostatnim krokiem będzie przetarcie wilgotną ściereczką naszego sprzętu AGD.

Sposoby na mycie szyby piekarnika

Alternatywą dla czyszczenia piekarnika wodą z octem będzie mycie szyby sodą oczyszczoną. Do wyczyszczenia brudnego piekarnika potrzebna będzie soda o gęstej konsystencji. W tym celu należy połączyć trzy szklanki sody oczyszczonej z wodą w szklanej miseczce, kubku lub pojemniku. Następnie mieszamy wszystkie składniki do uzyskania gęstej konsystencji, którą z łatwością rozprowadzimy po wewnętrznej powierzchni szyby piekarnika. Po nałożeniu pasty czekamy 15-20 minut.

Kolejnym krokiem będziesz wyczyszczenie szyby piekarnika za pomocą szorstkiej gąbki. Mniejsze zabrudzenia szybko usuniesz z powierzchni szyby. Przy trudniejszych plamach możemy sięgnąć po szczoteczkę i pastę do zębów. W tym przypadku nakładamy pastę na brudny piekarnik, po czym ścieramy z niego zapieczone zanieczyszczenia szczoteczką. Podobnie jak podczas mycia szyby sodą oczyszczoną, po trudnych zabrudzeniach nie zostanie żaden ślad. Więcej sposobów na wyczyszczenie piekarnika znajdziesz w tym artykule https://aniaradzi.pl/porady/sprawdzone-sposoby-na-czyszczenie-piekarnika/.

Jak wyczyścić pokrętła piekarnika?

Pokrętła piekarnika to miejsce, o którym często zapominamy podczas czyszczenia piekarnika. Dobrym sposobem na usunięcie wszelkich zabrudzeń będzie odkręcenie kurków i umieszczenie ich w occie winnym. Następnie zajmujemy się wyczyszczeniem tłustych oparów zgromadzonych za pokrętłami. Tutaj pomocna może być woda z octem w proporcji 1:3, którą napełniamy butelkę ze spryskiwaczem.  Przygotowany roztwór aplikujemy na zabrudzone miejsce i czekamy minutę. Jeśli preparat nie zadziałał skutecznie na zanieczyszczenia, wtedy możemy nałożyć na nie czysty ocet winny lub sodę oczyszczoną.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone