Zamknij
REKLAMA

Obrusy świąteczne – jak kupić i ułożyć na wigilijnym stole?

12:43, 03.12.2018 | mat.nadesłane
REKLAMA

Boże Narodzenie to czas, kiedy rodzina spotyka się przy świątecznym stole. Przepyszne dania, elegancka zastawa, ozdoby i obrus, który będzie dopełniał całości. W zależności od tego, jaka serwetka, obrus lub bieżnik pojawią się na stole, będzie on wyglądał zupełnie inaczej. Jeśli chcemy, żeby w trakcie Wigilii stół wyglądał wyjątkowo pięknie, trzeba dobrze się przyjrzeć temu, co prezentują obrusy świąteczne.

Obrus nie jest czymś, co położymy na stole tylko dlatego, że tak trzeba. Jeśli będzie dopasowany do tego, co znajduje się na stole, zacznie eksponować zastawę. Jeszcze lepiej, kiedy jego kolorystyka pasuje do całej aranżacji wnętrza. Ponieważ obrusy świąteczne są dostępne w wielu różnych odsłonach, warto się głębiej zastanowić, zanim podejmiemy decyzję o zakupie. Przed nami  cała gama rozmiarów, wzorów i kolorów.


Zanim kupimy obrusy świąteczne

Pierwszym parametrem, który bierze się pod uwagę, jest wielkość obrusu. Innego modelu będziemy poszukiwali, mając stół okrągły, a innego, kiedy jest prostokątny. Musimy dobrze zmierzyć stół, jeśli będziemy zasiadać przy rozłożonym, należy mierzyć po rozłożeniu. Zasada jest taka, że obrus powinien być z każdej strony około 25 cm dłuższy niż blat. Możemy wziąć pod uwagę inne efektowe rozwiązanie, a mianowicie obrus sięgający ziemi.

Inną kwestią jest to, z czego obrusy świąteczne są wykonane. Warto tutaj porównać tkaninę pod kątem jej trwałości, plamoodporności i tego, jak się gniecie. Na rynku są dostępne obrusy wykonane z materiałów naturalnych i sztucznych. Jednak najczęściej znajduje się kombinację obu. Szukając obrusu dobrego jakościowo, który będzie używany wielokrotnie, trzeba skoncentrować się na sklepach cieszących się dobrą opinią. Takie firmy jak Home & You nie tylko oferują najmodniejsze obrusy świąteczne, ale są one także wytrzymałe i przez długi czas będą się dobrze prezentowały.

Jak zorganizować wigilijny stół?

Obrusy świąteczne pełnią na wigilijnych stołach istotną funkcję. Dzięki nim wieczerza jest spożywana w jeszcze przyjemniejszej atmosferze. Z tego właśnie względu należy zastanowić się, w jaki sposób obrus powinien być ułożony, by cała kompozycja prezentowała się najlepiej. Na pewno zawsze sprawdzi się klasyczne rozwiązanie, ale może stylowe kombinacje będą prezentowały się znacznie lepiej? Obrus może być ułożony pod skosem albo zwisać jedynie na dwóch, a nie czterech bokach stołu.

Jeśli obrus jest wzorzysty, zwłaszcza gdy jest na nim dużo świątecznych dekorów, z pozostałymi ozdobami i dodatkami, trzeba zachować ostrożność. Nie każde serwetki i podkładki, będą wyglądały dobrze. Jednak kiedy jest gładki lub z delikatnym zdobieniem, na stole położyć można nie tylko podkładki, ale też bieżnik. Byle wszystko będzie pasowało kolorystycznie. Niezależnie od tego, jak wygląda obrus i zastawa, aby podkreślić, że jest to wieczerza wigilijna, nie może zabraknąć gałązek świerku czy kilku kolorowych bombek. Jeszcze bardziej klimatycznie zrobi się, kiedy zapalimy kilka świeczek.

Sprawdź także: https://home-you.com/pl/boze-narodzenie/jadalnia-kuchnia/obrusy-serwety

(mat.nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone