Zamknij

Na czym odtwarzać ulubioną muzykę?

12:20, 08.01.2019 | mat.partnera
REKLAMA

Zastanawiasz się nad tym, jaki przenośny odtwarzacz muzyki wybrać? Może smartfon, który posiadasz, w zupełności wystarczy? Podpowiadamy, co wybrać.

Rozwój technologii

Pierwszym urządzeniem, które umożliwiało odtwarzanie muzyki był walkman, który obsługiwał kasety magnetofonowe. Kolejnym krokiem w rozwoju technologii było wyprodukowanie discmana. Ten przenośny odtwarzacz był sporych rozmiarów, ponieważ obsługiwał płytę CD, na której nagrane były utwory muzyczne. Następnie na rynku pojawiły się odtwarzacze mp3, a potem mp4, które dodatkowo pozwalają na przeglądanie zdjęć.

Odtwarzacz MP3

Kiedyś niezwykle popularne urządzenie, które jednak w ostatnim czasie traci swoich sympatyków. Przenośne urządzenie do odtwarzania muzyki cechuje się stosunkowo niską ceną – najtańsze modele możemy kupić już od ok. 150 zł, jednak konieczny jest zakup dodatkowej karty pamięci. Niektóre modele MP3 mają wbudowane radio i w zależności od możliwości, odtwarzają pliki muzyczne w różnym formacie. Oczywiście, do słuchania potrzebne są słuchawki.  Obecnie na rynku możemy znaleźć urządzenia MP3, jednak ze względu na ograniczoną funkcjonalność, powoli wychodzą z użycia.

Dźwięk + obraz

Odtwarzacz MP4 pozwala na łączenie dźwięki i obrazu. jest wyposażony w ekran LCD (najdroższe modele mają ekran dotykowy) o różnej przekątnej, od 1,2 do 4 cala. Najnowsze odtwarzacze posiadają bardzo pojemną pamięć, co pozwala na magazynowanie naprawdę sporej ilości utworów muzycznych. Najnowsze modele są także wyposażone w aparat, który pozwala na kręcenie filmów i robienie zdjęć. Choć dawniej technologia dążyła do stworzenia jak najmniejszego urządzenia, to teraz tendencje znacząco się zmieniają. Najnowocześniejsze urządzenia do odtwarzania muzyki są rozmiarów smartfonów i łączą w sobie szereg dodatkowych funkcji, nie tylko słuchanie muzyki. Ceny tych urządzeń mogą dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych.

Może wystarczy smartfon?

W dzisiejszych czasach smartfon towarzyszy nam przez większość dnia. Mamy go zawsze pod ręką – albo w kieszeni, albo w torebce. Coraz więcej ludzi nie wyjdzie z domu bez swojego telefonu komórkowego. Posiadanie dodatkowego urządzenia, które dedykowane jest tylko słuchaniu muzyki, wydaje się być wobec tego zbędne. Czy telefon spełni nasze muzyczne oczekiwania? Jak najbardziej tak. Możemy dokupić dodatkową pamięć, dzięki której pojemność telefonu znacznie się zwiększy i będziemy mogli przechowywać bardzo dużą ilość ulubionych utworów muzycznych. Możemy również korzystać z płatnych aplikacji, które posiadają niemal niezliczoną dyskografię. Dzięki opłaceniu abonamentu otrzymujemy nieograniczony dostęp do każdego stylu muzycznego, łącznie z nowościami i najpopularniejszymi hitami radiowymi. W takim wypadku warto jednak zainwestować w wysokiej jakości słuchawki.

Jakie słuchawki wybrać?

Możemy wybrać słuchawki nauszne lub douszne. Te pierwsze są bardziej tradycyjne i wyglądają jak słuchawki komputerowe, jednak cechują się bardzo dobrą jakością odtwarzanego dźwięki. Jeśli więc zależy nam na dźwięki najwyżej klasy, warto postawić na taki model, który może kosztować nawet kilkaset złotych. Słuchawki douszne są bardziej dyskretne, jednak zdaniem specjalistów, odbiegają nieznacznie jakościowo od nausznych. Jeśli zależy nam na tym, by nasze ruchy nie były niczym skrępowane, możemy wybrać słuchawki bezprzewodowe – to wygodna opcja zwłaszcza dla osób, które lubią biegać lub uprawiać inne aktywności fizyczne przy dźwiękach ulubionej muzyki. Brak wiszącego kabla zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania. Jeśli nie mamy wystarczających środków na zakup takich słuchawek, warto rozważyć pożyczki online - www.proficredit.pl/pozyczki-online. Dzięki takiemu wsparciu finansowemu zakupimy wymarzony model, a możliwość spłaty pożyczki online w miesięcznych ratach pozwoli na zaplanowanie takiego wydatku w miesięcznym budżecie. Słuchawki do też świetny pomysł na prezent, a pożyczki online mogą nam pomóc w jego realizacji.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone