Zamknij

Mama za kółkiem: jak zadbać o bezpieczeństwo małych pasażerów?

08:48, 09.01.2019 | mat.partnera
REKLAMA

Każda mama chciałaby zapewnić jak największe bezpieczeństwo swoim maluchom, także podczas jazdy autem. Możesz zatroszczyć się o swoje dzieci na trasie na różne sposoby. Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Dobierz właściwy fotelik

Decydując się na dany model fotelika dziecięcego koniecznie zweryfikuj, czy przechodził niezależne testy zderzeniowe, przeprowadzane m.in. przez ADAC. W drugiej kolejności dobierz siedzenie dla dziecka do jego wagi, wieku i wzrostu. Najlepiej jest kupić fotelik w sklepie stacjonarnym, by móc od razu zweryfikować kompatybilność z siedzeniami Twojego samochodu.

Tak, jak nie kupuje się jednej pary butów dla dziecka w okresie, gdy ma ono od 0 do 12 lat, tak też należy dostosowywać foteliki na różnych etapach rozwoju malucha. Nie chodzi jedynie o różnice rozmiaru pociechy, ale też o starzenie się technologii czy wymianę samochodu i związane z tym niedopasowanie siedzenia.

Na co trzeba uważać?

Dzieci nie należy przewozić w gondoli, poza wyjątkowymi sytuacjami, takimi jak np. problemy zdrowotne, które uniemożliwiają ich transport w innej pozycji niż leżącej. Chcąc wozić malucha w ten sposób, sprawdź, czy gondola także zdobyła dobre wyniki w testach zderzeniowych. To może zapewnić pełnię bezpieczeństwa Twojemu podopiecznemu w razie wypadku.

Mali pasażerowie nie powinni być sadzani na przednich siedzeniach samochodu, nawet jeśli zamontujesz tam dedykowany fotelik. Nie należy tak robić z powodu możliwego niedopasowania poduszek powietrznych, zaprojektowanych dla osoby dorosłej, przez co mogących stanowić zagrożenie dla malucha.

Chcąc ochronić dzieci w drodze, zadbaj przede wszystkim o siebie. Staraj się jeździć w dzień oraz być wyspaną, by zachować trzeźwość na trasie i być gotową na każdą ewentualność. Rób regularnie testy badające Twój wzrok i bądź na bieżąco ze zmianami w prawie drogowym.

Dodatkowe formalności, które mogą uratować życie

Sprawdź też, co oferuje Ci Twoje ubezpieczenie komunikacyjne samochodu. Zweryfikuj, w czym może pomóc Ci ubezpieczyciel i czy te usługi będą wystarczające, w razie wypadku. Z pewnością pomocna będzie polisa z NNW nie tylko dla kierowcy, ale i pasażerów. Zastanów się też, czy na wszelki wypadek nie zdecydować się na dodatkową opcję rehabilitacji w razie powikłań po wypadku. Dzięki temu Ty oraz Twoja rodzina będziecie mogli szybciej dojść do zdrowia, jednocześnie nie tracąc na tym całego majątku.

Warto zawczasu zastanowić się nad rozwiązaniami, które mogą skutecznie zapewnić ochronę Twoim najmłodszym pasażerom. Jazda samochodem to frajda, ale każda mama powinna przede wszystkim zadbać o to, by była jak najbardziej bezpieczna.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone