Zamknij
REKLAMA

Minitargi Czyste Powietrze w Kartuzach

13:27, 15.02.2019 | Artykuł sponsorowany
fot.źródło/pixabay

Firma BAT zajęła się kompleksowo obsługą programu "Czyste powietrze", więc każdy kto chciałby wymienić piec czy ocieplić budynek może uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosku o dofinansowanie inwestycji. Zaś już 23 lutego w Kartuzach odbędą się mini targi poświęcone urządzeniom grzewczym i nowoczesnym systemom dociepleń.

Program "Czyste powietrze", którego głównym założeniem jest doprowadzenie do wymiany przestarzałych pieców na nowoczesne kotły oraz termomodernizacja budynków jednorodzinnych cieszy się sporym zainteresowaniem. Ale by zdobyć środki na przeprowadzenie inwestycji w istniejącym lub nowobudowanym domu, należy odpowiednio udokumentować swoje zamierzenia i złożyć dobrze wypełniony wniosek.

BAT pomoże z formalnościami

Z pomocą przychodzi firma BAT, która oferuje swoim klientom, zainteresowanym pozyskaniem środków na termomodernizację domu, kompleksową pomoc na każdym etapie - od wypełnienia wniosku, kalkulacji kosztów, po dobór odpowiednich materiałów oraz rzetelnego wykonawcy.

Warto skorzystać ze wsparcia, bo można uzyskać nawet do 50 tys. zł na inwestycję w sprawne, ekonomiczne i przede wszystkim bardziej ekologiczne ogrzewanie.

Oto co warto wiedzieć na początek:

- Minimalny koszt całego projektu nie może być mniejszy niż 7 tys.
- Dofinansowanie liczone jest do maksymalnej kwoty 53 tys. Jeśli przekroczysz tę kwotę to jedynie różnicę będziesz musiał ponieść w całości.
- Masz dwa lata na zakończenie prac. Okres jest liczony od dnia zawarcia umowy o dofinansowanie.
- Możesz zgłosić nawet prace rozpoczęte po 1.01.2018, ale nie skończone.

Warto pamiętać, że program "Czyste powietrze" skierowany jest nie tylko do właścicieli budynków istniejących, ale również tych w budowie. Właściciele takich domów mogą otrzymać wsparcie przede wszystkim na zakup i montaż nowego źródła ciepła.

Dotacja czy pożyczka?

Kwota dotacji na wymianę źródła ciepła bądź termomodernizację zależy od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym właściciela budynku. Najwięcej, bo aż do 90 proc. dotacji można otrzymać jeśli kwota miesięcznego dochodu na osobę nie przekracza 600 zł. Najmniej czyli 30 proc., gdy wynosi ponad 1600 zł. Szczegóły można znaleźć na stronie mos.gov.pl/czyste-powietrze.

Program "Czyste powietrze" to nie tylko dotacje, ale i preferencyjne pożyczki. Wysokość pożyczki także uzależniona jest od kwoty miesięcznego dochodu na mieszkańca budynku. Na stronie ministerstwa można łatwo sprawdzić wskaźnik procentowy maksymalnej wysokości środków, które można uzyskać.

Nabór wniosków do programu "Czyste powietrze" prowadzony jest w trybie ciągłym, aż do końca 2027 roku. Jeżeli więc masz wątpliwości, czy dasz radę samodzielnie wypełnić dokumenty, skorzystaj z doradztwa pracowników firmy BAT.

Wypełnij formularz online lub napisz do wiadomość e-mail na adres: [email protected]

Mini Targi Czyste Powietrze

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat nowoczesnego ogrzewania oraz systemów dociepleń, skorzystaj z Mini Targów "Czyste Powietrze", które odbędą się już 23 lutego 23 lutego w oddziale BAT w Kartuzach przy ul. Węglowej 8.

(Artykuł sponsorowany)
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone