Zamknij
REKLAMA

Wybór domeny, czyli o końcówkach nazw adresów WWW

08:40, 20.02.2019 | mat.nadesłane
REKLAMA

Twoja strona internetowa to Twój drugi dowód tożsamości. Jeżeli chcesz wypaść w oczach potencjalnej grupy odbiorców prezentowanych na niej treści, usług, czy produktów jako profesjonalista z krwi i kości, koniecznie powinieneś zadbać o skrupulatny dobór właściwego nazewnictwa domeny. Na czym się skoncentrować w szczególności, poszukując optymalnego adresu?

Nieprzypadkowe końcówki

Zaczniemy od końca, a ściślej – musimy wiedzieć, że równie ważna jest nazwa widniejąca w pierwszej części adresu www, jak i jego rozszerzenie, a zatem końcówka naszej domeny. Okazuje się ona w praktyce niesamowicie istotna przede wszystkim dlatego, że stanowi integralny element mający definiować użytkownikowi sieci wpadającemu na daną stronę internetową, jaki jest jej zasięg. Końcówki dzieli się, biorąc pod uwagę poziom domen, z czego jako pierwszy rodzaj uznaje się domenę najwyższego poziomu. Ten rodzaj klasyfikowany jest w oparciu o ulokowanie geograficzne, a zatem strony europejskie mają rozszerzenie zupełnie inne niż na przykład serwisy azjatyckie. Z kolei w obrębie każdej z tych grup występuje dodatkowo jeszcze węższy podział na przykładowo domeny z rozszerzeniem polskim, angielskim, francuskim itd. Patrząc na tę hierarchię, można wyszczególnić końcówki krajowe oraz kontynentalne. Jeżeli nie masz pojęcia, na jaką końcówkę w domenie postawić, aby nie zmylić Twą potencjalną grupę odbiorców, koniecznie poradź się ekspertów w tej dziedzinie takich jak przykładowo eksperci marki Linuxpl.com, którzy na co dzień zajmują się m.in. rejestracją domen na życzenie klientów.

Subdomeny

Domeny poziomu najwyższego to jedna z dostępnych grup domenowych. Od nich bezpośrednio konstruowane są przeróżne subdomeny, a robi się poprzez umiejscowienie w nazwie adresu www dodatkowego skrótu, którzy tyczy się danego regionu kraju, którego tyczyć się ma dana witryna – przykładowo „waw” od Warszawy, czy „.wroclaw” od Wrocławia, albo „res” od Rzeszowa. Jeszcze inna przykładowa subdomena to kategoria uwzględniająca poszczególne zakładki konkretnych stron, na przykład „informacje” + nazwa portalu, czy „kalendarz” + nazwa portalu. Tak tworzą się następne domeny, już kolejnych poziomów.

Nie bez wpływu

Na sukces Twojej strony w sieci dobór właściwej domeny ma ogromny wpływ, ponieważ to od takiego a nie innego nazewnictwa zależne są wyniki pozycjonowania. Jeżeli chcesz, aby Twój serwis wskoczył wysoko w rankingu wyszukiwania Google, nie możesz typować domeny dla swej przyszłej wirtualnej wizytówki przypadkowo.

(mat.nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone