Zamknij
REKLAMA

Uniwersalne przeznaczenie hal magazynowych

05:50, 10.04.2019 | mat.partnera
REKLAMA

Uniwersalność hal magazynowych? Jeśli właśnie się skrzywiłeś, oznacza to, że sporo ciebie ominęło. Obiekty stalowe zmieniły rynek na zachodzie, a w Polsce powoli wypierają tradycyjne budownictwo. To dzięki nim pojawiło się uniwersalne przeznaczenie hal magazynowych.

Uniwersalne, czyli jakie?

Hale magazynowe, jak sama nazwa wskazuje, adaptujemy na magazyny. Mimo to przyjęło się, że magazynami nazywamy wszystkie budynki halowe. Ale to nazewnictwo jest błędne, ponieważ zakłada, że funkcjonalność hal jest znacznie ograniczona.

Tymczasem hale stalowe wprowadziły sporo innowacji w tej kwestii. Dzięki ich zaletom (szybka budowa, łatwy montaż, możliwość przenoszenia), trudno już mówić o przeznaczeniu tylko magazynowym. Konstrukcje stalowe stały się pierwszymi halami o tak dużej funkcjonalności.

A skoro są funkcjonalne, to i uniwersalne.

Funkcjonalność hal magazynowych

Magazyny i hale produkcyjne to już codzienność. Ale czy wiesz, że te same obiekty mają swoje zastosowanie w rolnictwie?

Rolnicy chwalą sobie hale stalowe właśnie za uniwersalność. Można je zaadaptować zarówno na magazyn płodów rolnych, jak i garaż dla maszyn. Często budowane są też z myślą o hodowli bydła czy kurnikach. Dużą zaletą budynków stalowych na roli jest też niewątpliwie fakt, że można łatwo zmienić ich przeznaczenie. W przypadku murowanych magazynów jest to bardziej kłopotliwe lub nawet niemożliwe.

Hale magazynowe w rozrywce

Jednak rolnictwo to nie wszystko. Uniwersalne przeznaczenie hal magazynowych dotyczy również rozrywki. W jaki sposób? Część obiektów adaptowana jest przykładowo na hale koncertowe. Nierzadko te same budynki służą do organizacji wydarzeń sportowych, np. meczy. Szeroko rozumiane eventy kulturalne i hale magazynowe to obecnie modne połączenie.

Gastronomia

Ciągle nie wierzysz, że hale magazynowe mają uniwersalne przeznaczenie? Wielu inwestorów nie zgodziłoby się z tobą. Hale gospodarowane są już bowiem nawet na obiekty gastronomiczne. W Polsce towarzyszą najczęściej salom zabaw przeznaczonym do organizacji wydarzeń, którym musi towarzyszyć szeroko rozumiana gastronomia. Przy odpowiedniej aranżacji w halach można urządzić wesele czy studniówkę.

Handel

Hale magazynowe z powodzeniem sprawdzają się też w handlu. Jak? Coraz częściej wielkie centra handlowe tworzone są z hal. Co warto zaznaczyć, nie tracą przy tym swojej reprezentatywności. Zyskują natomiast unikalny charakter.

Uniwersalność zaczyna się od projektu

Pamiętaj, by mieć na uwadze dobre wykonawstwo obiektu. Uniwersalne przeznaczenie hali magazynowej zależne jest bowiem już od jej projektu. Jeśli nie został stworzony z myślą o możliwych zmianach przeznaczenia, później może być o to trudno. Nie bez znaczenia jest też materiał, którego użyto do budowy.

 

Źródło zdjęcia głównego: Pobrane ze strony producenta hal stalowych - Commercecon.pl

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA