Zamknij
REKLAMA

Konto osobiste a oszczędzanie – co warto wiedzieć?

10:07, 30.04.2019 | mat.partnera
fot.nadesłane
REKLAMA

Dobre konto osobiste, choć nie służy bezpośrednio oszczędzaniu, może je wesprzeć. Dzięki niskim kosztom i dodatkowym funkcjonalnościom ROR-u w twoim portfelu zostanie nawet kilkaset złotych rocznie! Jak znaleźć taki rachunek?

Oszczędzanie to sposób na życie – to świadome dokonywanie wyborów, rezygnacja z niepotrzebnych wydatków, systematyczność i wytrwałość. Początkiem każdej fortuny była przecież pierwsza złotówka. Oszczędzanie nie powinno ograniczać się więc do przesyłania na konto oszczędnościowe nadwyżek finansowych czy poszukiwania najlepszych na rynku depozytów. Jeśli chcesz skutecznie oszczędzać, wybieraj produkty bankowe, które pozwolą ograniczyć wydatki i przyniosą wymierne korzyści także w pośredni sposób. Jednym z nich jest nowoczesne konto osobiste.

Konto osobiste a oszczędzanie

Konto osobiste umożliwia otrzymywanie wpływów z tytułu dochodów i świadczeń, realizację przelewów i zleceń stałych czy wykonywanie płatności bezgotówkowych. Taki rachunek nie jest oprocentowany. Nie zapewnia więc bezpośrednich korzyści w postaci odsetek. Pozwala jednak ograniczyć koszty i osiągnąć zyski na inne sposoby. Co zrobić, aby oszczędzać z kontem osobistym?

  • Wybierz darmowy ROR. Bezpłatne konto osobiste sprawi, że w twoim portfelu zostanie nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie, czyli kilkaset rocznie. Jeśli chcesz zaoszczędzić, sprawdź, jakie opłaty naliczy bank nie tylko za założenie i prowadzenie ROR-u, ale także za:

        -wydanie i obsługę karty płatniczej,

        -wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów,

        -przelewy złotówkowe przez internet i w aplikacji mobilnej,

        -wygodne przelewy na numer telefonu,

        -realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Jeśli regularnie wykonujesz także niestandardowe operacje (wysyłasz przelewy ekspresowe, przelewy SEPA lub wypłacasz pieniądze z bankomatów za granicą), sprawdź, ile za nie zapłacisz. Konto sprzyjające oszczędzaniu powinno być jak najtańsze.

  • Upewnij się, że będziesz mógł korzystać z wygodnej aplikacji mobilnej, a konto założysz przez internet. Możliwość założenia ROR-u online oraz dostęp do przejrzystej, łatwej w obsłudze aplikacji pozwolą ci zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. A ten, jak wiadomo, jest dziś równie cenny, a może nawet cenniejszy niż pieniądze.
  • Znajdź rachunek z darmowym kontem oszczędnościowym z wysokim oprocentowaniem. Konto oszczędnościowe to świetny sposób na lokowanie nadwyżek finansowych. Każda zgromadzona na nim złotówka sama na siebie pracuje. Nawet kiedy biegasz, oglądasz ulubiony serial czy spacerujesz z psem. Pieniądze są w pełni bezpieczne, a jeśli na twojej drodze pojawią się nieplanowane wydatki, możesz je wypłacić bez utraty odsetek.
  • Sięgnij po ROR z dostępem do atrakcyjnie oprocentowanych depozytów. Depozyt skutecznie ochroni twój kapitał przed impulsywnym roztrwonieniem. Zabezpieczy pieniądze na kilka lub kilkanaście miesięcy, generując pewny, bezpieczny zysk.
  • Poszukaj konta oferującego programy lojalnościowe i money back, premie za zakupy oraz systemy poleceń. Z takim rachunkiem oszczędzisz nawet kilkaset złotych rocznie, robiąc zakupy w ulubionych sklepach lub polecając sprawdzone produkty znajomym – zupełnie bez wysiłku. Czy oszczędzanie może być jeszcze łatwiejsze?
  • Szukaj promocyjnych ofert typu happy hours. Niektóre banki oferują swoim klientom możliwość skorzystania z atrakcyjnie oprocentowanych produktów oszczędnościowych (zazwyczaj kont oszczędnościowych i lokat) w określonych godzinach i terminach. Aby skorzystać z takich ofert, bacznie obserwuj stronę internetową swojego banku.
  • Aby oszczędzić w długofalowej perspektywie, sięgnij po konto… z polisą assistance. Za kilka złotych miesięcznie otrzymasz dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej i technicznej. Choroba, włamanie, awaria sprzętu RTV? Z dobrym ubezpieczeniem otrzymasz potrzebne wsparcie i zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

Konto osobiste służy dziś nie tylko do gromadzenia środków finansowych i wykonywania podstawowych transakcji. Dobry ROR ułatwia codzienność, wspiera oszczędzanie i zapewnia pomoc banku w trudnych sytuacjach życiowych. Wybór pierwszego lepszego może być więc nie tylko dotkliwy dla portfela. Może pozbawić cię także dodatkowych, przydatnych na co dzień przywilejów.


 

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA