Zamknij
REKLAMA

Niekorzystny wynajem stancji – na co trzeba zwracać szczególną uwagę?

10:09, 22.07.2020 | mat.partnera
fot.nadesłane
REKLAMA

Ten, kto kiedykolwiek doświadczył procesu szukania pokoju na czas studiów, wie że jest to co najmniej problematyczne.

Dobrze zweryfikować daną ofertę, można tak naprawdę na miejscu, przez co niejednokrotnie trzeba przejechać wiele kilometrów do innego miasta, tylko po to aby poświęcić kilka minut na jego ogląd i weryfikację obietnic. Co gorsza, często widok tego, co zastaniemy, nijak ma się do naszych oczekiwań lub tych nakreślonych przez właściciela. Dziś przybliżymy, na co trzeba zwracać szczególną uwagę, aby uniknąć niekorzystnego wynajmu stancji.

Faktyczne zdjęcia nieruchomości

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zdjęcia dołączone do poszczególnych ofert stancji studenckich działają przede wszystkim na korzyść właściciela nieruchomości. Może je bowiem wykonać w ten sposób, aby student nie miał możliwości wychwycenia poszczególnych wad, czy nieprawidłowości. Oczywiście, czar pryśnie, gdy osobiście odwiedzi on dane miejsce. Co gorsza, niektórzy żacy i tak decydują się na wynajem, bo szkoda im czasu i pieniędzy na kolejne wyjazdy tego typu. To nic innego jak pułapka, która uniemożliwia nam trafienie na naprawdę atrakcyjną ofertę. Dlatego zawsze należy prosić o odpowiednie zdjęcia, a jeśli prośba o nie zostanie nawet rozpatrzona, lepiej szukać lokum gdzie indziej.

Współlokatorzy

Każda osoba rozpoczynająca studia chciałaby mieć blisko swoich przyjaciół ze szkoły średniej, a jeszcze lepiej mieszkać razem z nimi w jednym mieszkaniu. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, więc trzeba się przygotować na koegzystowanie z nieznanymi ludźmi. Nie jest to problemem, gdy mowa o innych studentach, ale zdarzają się przypadki, gdy współlokatorem okazuje się właściciel mieszkania lub osoba z nim spokrewniona. Taka informacja niekoniecznie musi być zawarta w umowie, więc warto przed jej podpisaniem dokładnie się rozeznać. Co gorsza, niektórzy informują o tym dopiero po jakimś czasie po wprowadzeniu się!

Podsumowanie

Stancja jest specyficznym miejscem do mieszkania dla studenta, więc jeśli nie do końca pasuje Ci taka przestrzeń, zawsze można sięgnąć po alternatywy. Optymalną są prywatne akademiki studenckie, które zawierają w sobie wszystkie zalety tego typu obiektów, z uwzględnieniem wielu innowacyjnych udogodnień. Ponadto kwestia załatwiania sobie w nich pokoju jest uproszczona i w pełni klarowna.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA