Zamknij
REKLAMA

Gdzie w Gdańsku kupić dobry materac?

12:58, 21.09.2020 | mat.partnera
Skomentuj
REKLAMA

Dobry materac zapewni nam dobry sen, warto więc wiedzieć gdzie go kupić.

Materac to podstawa

Podobno materac trzeba wymieniać co około 7 lat. Jeśli jednak nasz sen nie jest tak komfortowy jakbyśmy chcieli, warto o nowym materacu pomyśleć wcześniej. Szukamy materaca w konkretnym mieście? Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło takie jak "materace Gdańsk", żeby znaleźć aktualne oferty sklepów. Dobrze jednak wiedzieć, że w online dostępne są topowe marki takie jak Hilding w sklepach takich jak SleepingHouse. Kiedy wybieramy materac powinniśmy mieć na uwadze wiele czynników. Pozwoli nam do zdecydować się na najlepiej dopasowany do naszych potrzeb model. Pamiętajmy, że wybrany materac będzie nam towarzyszył przez kilka lat.

Warto wziąć pod uwagę, że to jak się wysypiamy wynika z wielu czynników. Materac, który zapewni nam wygodę i odciąży zarówno kręgosłup jak i mięśnie to jedna sprawa, należy jednak pamiętać, że znaczenie mają też inne warunki jakie stworzymy sobie w sypialni. Istotna jest temperatura powietrza, zaciemnienie pomieszczenia, poziom hałasu. Na jakość snu negatywnie wpływa korzystanie z urządzeń elektronicznych tuż przed zaśnięciem. Nie bez znaczenia pozostaje również poziom stresu.

Dobór odpowiedniego materaca

Na rynku dostępna jest szeroka oferta materacy. Modele od SleepMed są produktami wysokiej klasy, które produkowane są z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Dlatego też, materace te sprawdzą się idealnie zarówno osobom, którym zależy na komfortowym wypoczynku nocnym jak i tym, które z powodów zdrowotnych muszą przez dłuższy czas leżeć w łóżku. Wybierając materac zwróćmy uwagę na jego właściwości. Istotne jest na przykład podparcie różnych partii ciała oraz odpowiednia twardość produktu. Materac nie może być bowiem za miękki - użytkownik będzie mieć wtedy wrażenie zapadania się w niego. Warto zwrócić uwagę na modele, które wykorzystują pianki - termoplastyczną VitaRest oraz wysokowlastmyczną VPPHR. Zastosowanie tych materiałów pozwala w doskonały sposób dostosować się do ciała użytkownika. Pianka termoplastyczną ma zdolność zapamiętywania krzywizn ciała i dzięki temu idealnie dopasowuje się do partii ciała, tak gdzie wymagają one największego podparcia. Dzięki temu materac pozwala odciążyć kręgosłup, mięśnie. W związku z tym zminimalizowane są dolegliwości bólowe. Jak często zdarza nam się wstać i stwierdzić, że wszystko nas boli, ponieważ "krzywo spaliśmy"? Winą obarczyć można tu nieodpowiednio dobrany materac. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden element - wentylację wkładu. Dobra cyrkulacja powietrza zapewni suche, higieniczne środowisko. Dzięki temu, w materacu nie będą się rozwijać drobnoustroje, bakterie czy roztocza. Ma to wielkie znaczenie dla alergików czy astmatyków, których stan zdrowia pogorszyć może nieodpowiednio wentylowany produkt. 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

(mat.partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Materace WODNEMaterace WODNE

0 1

też warto wziąć pod uwagę.
Żadnych sztywnych elementów .... no i jeszcze ten usypiający pluuuuuusk !!! 21:30, 22.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz