Zamknij
REKLAMA

Firma z Miszewa nagrodzona za zatrudnianie młodocianych pracowników

10:34, 15.09.2021 | M.Dz./info: mat.pras.
Skomentuj fot. Daniel Szymanowski
REKLAMA

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się uroczysta gala wieńcząca konkurs organizowany przez Pomorską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku „Pracodawca Pomorza - godny zaufania pracownikom młodocianym 2020”. Jedną z nagród zdobyła firma Creon z Miszewa. 

- Główną ideą tej inicjatywy było wyróżnienie pracodawców, którzy w sposób szczególny działają w zakresie zatrudnienia osób poniżej 18. roku życia, ponoszą koszty i wkładają wysiłek w przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w rynku pracy, który ciągle zmienia się i przekształca - informuje Daniel Szymanowski, rzecznik prasowy Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy. 

Konkurs miał także na celu promocję zatrudniania młodocianych pracowników – uczestników OHP przez pracodawców. Spośród zgłoszonych trzydziestu firm komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

W kategorii I - pracodawca zatrudniający do 5 pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego w 2020 r – zwyciężyła firma Kospel S.A z Damnicy.

W kategorii II - pracodawca zatrudniający 6 i więcej pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego w 2020 r – zwyciężyła firma Creon z Miszewa.

Firma Creon działa od 1989, specjalizuje się w systemach klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania. Od wielu lat współpracuje z OHP. Młodzi ludzie uczą się tu w zawodach blacharz i ślusarz. 

- Firma Creon to doskonały przykład wzorowego sprawowania opieki nad młodocianymi pracownikami poparty wieloletnim doświadczeniem opiekuna praktyk - informują Ochotnicze Hufce Pracy. 

Partnerem Konkursu był Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku. Ambasadorem Konkursu była Poseł na Sejm RP Magdalena Sroka. Pracodawcy nominowani do konkursu zostali uhonorowani pamiątkowym dyplomem, laureaci konkursu odebrali specjalne statuetki wykonane przez uczestników OHP.

Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, do której należy m.in.: wspomaganie systemu oświaty poprzez aktywizację społeczną, zawodową i ekonomiczną młodzieży, podejmowanie działań zmierzających do podwyższania kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania, wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i wychowaniu w procesie pracy, w tym organizowanie zatrudnienia oraz organizowanie międzynarodowej wymiany młodzieży.

OHP organizują naukę w nietypowych formach prawnych, umożliwiających jednocześnie realizację przygotowania zawodowego w trakcie pracy. Zatrudnienie i przygotowanie zawodowe uczestników OHP odbywa się na podstawie indywidualnych umów o pracę, na zasadach dotyczących pracowników młodocianych. Tym samym młodzież korzysta z przysługujących jej świadczeń socjalnych, a okres przygotowania zawodowego jest jej zaliczany do stażu pracy.

(M.Dz./info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

swojakswojak

1 4

Ech Madzia Sroczka :) , szarpałbym jak Reksio szynkę, piękna kobieta. 20:43, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pika PikaPika Pika

2 1

Pani Magdo na Kaszubach się mówi "cygan przez wieś przechodzi raz" 08:35, 16.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%