Zamknij
REKLAMA

Do jutra trwa nabór do konkursu o "Gryfa Gospodarczego"

10:18, 19.09.2021 | UMWP/oprac.W.D.
Skomentuj fot.UMWP/Gdańskie Centrum Multimedialne
REKLAMA

Przedłużono nabór do konkursu o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy 2021”. Wnioski można składać do poniedziałku, 20 września br. do godz. 23.59.

Nagroda Pomorska "Gryf Gospodarczy 2021" jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród, przyznawana wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego.

Organizatorem konkursu nieprzerwanie od 2000 roku jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, która skupia przedstawicieli regionalnych środowisk gospodarczych i pełni rolę doradczą marszałka województwa pomorskiego w zakresie wspierania przedsiębiorczości.

Celem konkursu jest przede wszystkim promocja postaw przedsiębiorczych, wsparcie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych i prorozwojowych, szczególnie takich, które są zbieżne z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030, a także upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

W reakcji na globalne trendy oraz konieczność zmiany podejścia do kwestii związanych z ochroną środowiska i klimatu, powstała nowa kategoria - Lider Zielonej Transformacji. Przeznaczona jest ona dla firm, które wprowadzają modyfikacje mające na celu realne ograniczenie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko naturalne.

W tym roku zmienia się również sposób aplikacji. Uczestnicy mogą składać wnioski on-line, co w istotny sposób ułatwi aplikację i unowocześni formułę konkursu.

W ramach wydarzenia zaplanowane są również dwa tematyczne panele dyskusyjne - pierwszy z nich poruszać będzie zagadnienia związane z CSR oraz wyzwań dla biznesu w kontekście zmian klimatycznych i odbędzie się pod koniec września. Natomiast drugi związany będzie z cyfryzacją przedsiębiorstw i poprzedzi uroczyste wręczenie nagród pod koniec października w Operze Bałtyckiej.

Zarówno pierwsza jak i druga debata będą transmitowane online na stronach konkursu, z możliwością zadawania pytań na żywo także przez internautów.

W ramach tegorocznej XXII edycji Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy nagrody zostaną przyznane w ośmiu kategoriach głównych, tj.

Lider Innowacji – nagroda dla firm wprowadzających na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju inteligentnych specjalizacji Pomorza. Dodatkowymi atutami będą zgłoszone i / lub wdrożone patenty, a także innowacje związane z cyfryzacją (digitalizacją) nowoczesnymi technologiami.

Lider Eksportu – nagroda dla przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, promowana będzie współpraca firmy z uczelniami oraz eksport produktów, będący wynikiem działalności badawczo-rozwojowej.

Lider Inwestycji – nagroda dla firm, których działalność inwestycyjną wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.

Lider Odpowiedzialności Społecznej – nagroda dla przedsiębiorstw wykazujących się aktywnymi działaniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, zwłaszcza takimi, które mają pozytywny wpływ na otoczenie firmy. Promowana będzie współpraca w obszarze CSR z organizacjami pozarządowymi oraz działania wpisujące się w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

Pomorski Start-Up – nagroda dla młodych firm (do 5 lat), które wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-upa.

Lider Zielonej Transformacji - nagroda skierowana do przedsiębiorstw, które wprowadzają systemowe rozwiązania w procesie produkcji lub organizacji, w realny sposób minimalizujące negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko.

Lider Kształcenia Zawodowego – nagroda dla pracodawców, których firmy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowymi z województwa pomorskiego.

Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom – skierowana do samorządów lokalnych na terenie województwa pomorskiego, które konsekwentnie i systematycznie prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości na terenie regionu. Udział w konkursie tworzy doskonałą platformę wymiany doświadczeń w obszarze relacji gmina - przedsiębiorcy i służy integracji osób działających na rzecz przedsiębiorczości w różnych środowiskach.

Kapituła Konkursu może przyznać również Nagrodę Specjalną, a patroni medialni spośród wszystkich uczestników konkursu wybiorą laureata Gryfa Medialnego.

Informacje o konkursie oraz formularze dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy gryfgospodarczy.pl.

(UMWP/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%