Zamknij
REKLAMA

MSF fotowoltaika z Sierakowic o nowych przepisach dla prosumentów

09:34, 06.10.2021 | mat.partnera

Szykują się zmiany w systemach sprzedaży energii elektrycznej produkowanej przez posiadaczy instalacji fotowoltaicznych. Aby poznać więcej szczegółów dotyczących nadchodzących zmian wystarczy skontaktować się z MSF fotowoltaika, która jest doświadczoną firmą, zajmującą się fotowoltaiką. 

Przewidywane zmiany w ustawie prawa energetycznego oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii zakładają zastąpienie od przyszłego roku dotychczasowych opustów na system sprzedaży nadwyżek w produkowanej przez prosumentów energii elektrycznej

Dzieje się tak ze względu na szybki przyrost liczby prosumentów, których na chwilę obecną jest ponad 600 tys. W związku z tym zdarzają się sytuacje, gdy automatyka systemowa wyłącza instalacje z powodu problemów sieciowych. System ma ograniczoną elastyczność i nie jest w stanie zmagazynować tyle energii.

Unijna dyrektywa rynkowa nakazuje rozdzielenie rozliczenia energii wprowadzonej do sieci i z niej pobranej. 

Podstawowym założeniem do rozliczeń ma być cena z dnia bieżącego – dla prosumentów aktywnych. Przewidywane są dla nich usługi świadczone przez profesjonalne podmioty skupujące energię, świadczące usługi magazynowania, pełniące funkcję pośredników między prosumentami, a spółkami energetycznymi.

System sprzedażowy nadal będzie opłacalny dla prosumentów

Szczegółowe informacje na temat bieżących prac Ministerstwa Klimatu I Środowiska są dostępne na stronie:  Ministerstwo Klimatu i Środowiska kończy prace nad optymalnym modelem rozliczeń prosumentów » GLOBEnergia

Oczywiście na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma pewności, czy nowe przepisy będą obowiązywać od nowego roku i jakie będą dokładne zmiany ale wiadomo, że rząd pracuje nad tym, by wprowadzić nowe przepisy bez karencji od 01.01.2022.

Jeśli tak się stanie to rozsądnie będzie żeby taką instalację zamontować do końca listopada ponieważ Energa ma 30 dni na wymianę licznika po naszym zgłoszeniu. 

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących nadchodzących zmian wystarczy skontaktować się z MSF fotowoltaika, która jest doświadczoną firmą, zajmującą się fotowoltaiką oraz szeroko pojętymi usługami ogólnobudowlanymi (budową domów energooszczędnych i budynków usługowych, instalacją elektryczną, instalacją hydrauliczną, izolacją pianą PUR, izolacją przeciwwodną, sprzedażą i montażem pomp ciepła oraz fotowoltaiki).

Firma o ugruntowanej pozycji na rynku budowlanym na bieżąco śledzi wszelkie zmiany dotyczące odnawialnych źródeł energii, dlatego warto porozmawiać z osobami doświadczonymi i wykfalifikowanymi. 

Pracownicy firmy służą profesjonalnym doradztwem, zajmują się wypełnieniem i dostarczeniem dokumentów niezbędnych do podłączenia paneli słonecznych do sieci elektrycznej operatora, a także udzielają pomocy przy wyborze najkorzystniejszego finansowania czy też pozyskaniu dofinansowania.

- Nasza pierwsza instalacja, która została zamontowana w gminie Sierakowice ma ponad 7 lat i pracuje bez zarzutu. Warto zaufać firmie lokalnej, która działa na rynku  i nie boi się spojrzeć w oczy swoim klientom. Używamy wysokiej jakości komponentów i materiałów do swoich prac. Zaufało nam już setki klientów. Nasza firma rozwija swoje umiejętności i sięga po coraz to nowsze materiały oraz usługi. Nie zostajemy z tyłu za innymi, podnosimy swoje kwalifikację bezustannie. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

783-171-956

biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach

07:00 - 17:00

[email protected]

Paczewo 63D

83-340 Sierakowice

/art. powstał w oparciu o informacje z MKiŚ oraz wypowiedzi pełnomocnika rządu ds. OZE/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%