Zamknij
REKLAMA

5 najbardziej pomocnych urządzeń smart

12:06, 06.05.2022 | art.sponsorowany
REKLAMA

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwią urządzenia smart otaczające nas w życiu. I, o ile nie dziwi nikogo to, że większość z nas nie wyobraża sobie życia bez smartfona, który zabezpiecza nam większość życiowych spraw, duża część z nas również przeszukuje ranking smartwatchy 2022 w poszukiwaniu urządzenia dla siebie.

Także większa część osób przyjęła istnienie telewizorów typu smart, które nie tylko pozwalają na penetrowanie Internetu czy zarządzanie mediami społecznościowymi, przeglądania serwisu YouTube, zamawiania filmów z Amazon Prime czy innych platform, ale też podłączone do innych urządzeń samodzielnie je wykryją, sparują i pozwolą zarządzać nimi od razu po podłączeniu. Skoro telewizor smart to już taka codzienność, to jakie inne urządzenia nią jeszcze nie są, a dom nasz może być w nie zaopatrzony? Oto kilka z nich:

Odkurzacz

Roboty sprzątające są obecne w naszym kraju od kilku lat i coraz więcej osób się do nich przekonuje. W zależności od producenta różny będzie stopień skomplikowania działania robota i jego zakres działania. Te z najbardziej zaawansowanych urządzeń smart są po zaprogramowaniu całkowicie samodzielne w działaniu, a użytkownik ogranicza się do usunięcia od czasu do czasu zbiornika z zanieczyszczeniami, a o jego zapełnieniu też robot może zawiadomić. Zatem robot taki potrafi przeskanować całe mieszkanie i zrobić plan pracy, użytkownik ma możliwość zaplanować częstotliwość pracy, zaplanować pracę z wyłączeniem jakieś obszaru lub wyłącznie w określonym obszarze. Robot często reaguje na wirtualną ścianę i nie spadnie ze schodów. Każdy z producentów stosuje własne ulepszenia i zabezpieczenia, a steruje się pracą odkurzacza przez aplikację na smartfona.

Sterowanie ogrzewaniem

Wygodną opcją dla mieszkań i domów z własnym systemem ogrzewania jest inteligentne sterowanie nim. Temperaturę można zaprogramować w systemie tygodniowym, miesięcznym, zaplanować czas nieobecności w domu, termin powrotu i określić temperaturę jaką chce się zastać po powrocie. System sterowania temperaturą najczęściej jest zintegrowany z systemem okiennym i procesem wietrzenia domu. Gdy użytkownicy otwierają okna, lub są one otwierane w systemie automatycznym, w tym samym czasie wyłącza się ogrzewanie na czas wietrzenia. Idąc dalej z systemem tym mogą być zsynchronizowane żaluzje i system ochrony budynku.

Monitoring gości

Do niedawna, aby sprawdzić kto dzwoni do drzwi wejściowych podchodziliśmy do nich od strony mieszkania i wizjerem sprawdzaliśmy kto stoi na zewnątrz. Dziś po instalacji odpowiednich urządzeń, gdy gość zadzwoni do naszych drzwi odpowiednia aplikacja powiadomi nas o tym w naszym smartfonie, a obraz sprzed drzwi zebrany przez kamerę pokaże gości, którzy chcą nas odwiedzić. Nienależnie czy w danej chwili jesteś wewnątrz czy nie, będziesz mógł porozmawiać z gościem, albo wpuścić do wnętrza, albo poinstruować o terminie swojego powrotu, poprosić o pozostawienie listu, paczki u sąsiadów, etc. W każdej też chwili, niezależnie czy ktoś dzwoni do drzwi czy nie, masz możliwość podłączyć się do podglądu kamery i sprawdzić co się przed Twoimi drzwiami dzieje w czasie rzeczywistym. Kamerę też możesz zainstalować we wnętrzu mieszkania jako zabezpieczenie antykradzieżowe. Taki sprzęt zaprogramowany w odpowiedni sposób, w trybie ochrony rozpozna domowników, a gdy wejdzie do mieszkania osoba nierozpoznana, natychmiast zaalarmuje Cię przesyłając zdjęcie intruza na Twój telefon.

Smart drukarka

Całkowitą nowością jest oferowana drukarka, którą klient kupuje do swojego domu lub biura, a tonery czy tusze ma w ofercie subskrypcji. Nie byłoby w tej ofercie nic ciekawego, gdyby nie fakt, że drukarka taka, sama wie kiedy owe tonery czy tusze należy zamówić. Sama łączy się przez Internet z serwisem, gdzie zamawia odpowiedniego rodzaju i wielkości tonery czy tusze pod podany we wcześniej zawartej z klientem umowie na subskrypcję adres. Klient w takim rodzaju umowy musi tylko określić przewidywaną ilość drukowanych stron lub prognozowaną ilość wykorzystywanego toneru czy tuszu, reszta dokonuje się automatycznie. Zanim jeden zbiornik z tuszem się całkowicie wyczerpie, kurier dostarczy na czas kolejny. Klient już nie musi sobie tym zaplątać głowy. A dostępna oferta subskrypcji zaczyna się już od 20 złotych miesięcznie, więc jest dostępna nawet dla osób drukujących naprawdę niewielkie ilości kartek miesięcznie.

Smart pralka i lodówka

Te dwa urządzenia ujęliśmy w jednym punkcie, ponieważ chcemy o nich napisać skrótowo. W pralce funkcja smart polega głównie na tym, że pralką można zarządzać przez smartfona. Oczywiście funkcje takie są ograniczone, bo możemy uruchomić pranie zdalnie pod warunkiem, że odzież znajduje się już w bębnie, a proszek do prania jest wsypany do odpowiedniej komory. Podobnie zarządzimy odwirowaniem już zakończonego prania, ale nic nie zdziałamy w kwestii nastawienia prania, które czeka w łazienkowym koszu na brudy. Natomiast lodówka, u nas jeszcze raczkująca jako urządzenie smart, głównie z tego powodu, że potrzebuje też podmiotów obsługujących masowo taką funkcję. Lodówka taka, poza ustawianiem temperatury za pomocą smartfona, umie samodzielnie zamawiać brakujące w jej wnętrzu produkty. W tym celu łączy się ze sklepem (tu właśnie trzeba podmiotów obsługujących funkcję smart), zamawia produkty, które kolejno są dostarczane na wskazany adres.

(art.sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%