Lekkoatletyka. Dwa medale Mistrzostw Polski Tomasza Kurowskiego

21:43, 04.07.2018 nadesłane Aktualizacja: 21:48, 04.07.2018
Skomentuj

We Włocławku rozegrano Mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. Z klubów GKS Żukowo i GKS Cartusia Kartuzy prawo udziału w imprezie miały Agata Kotłowska, Julia Dias i Tomasz Kurowski. Najlepiej spisał się ten ostatni zdobywając dwa brązowe medale.

Pierwszego dnia zawodów Tomek wywalczył brąz na dystansie 3000 metrów (8:41.87), trzeciego dnia natomiast startował na 5000 metrów i po bardzo mocnym finiszu (2:43.40 ostatnie 1000 m) minimalnie przegrał srebro (0.16 sekundy). Zawodnicy GKS Żukowo zajęli również bardzo wysokie lokaty, Agata Kotłowska w eliminacjach 800 metrów dobrze rozegrała taktycznie swój bieg i awansowała do finału zajmując w nim 5 lokatę.

Julia Dias drugiego dnia MP U20 wystartowała na 2000 metrów z przeszkodami zajmując VI miejsce z czasem 6:55.59. Ostatni dzień zawodów to rekord życiowy Agaty Kotłowskiej na 1500 metrów (4:34.20) co dało 6 miejsce. Julia w biegu na 5000 metrów zajęła V miejsce z rekordem życiowym 17:43.07.

Najbliższe zawody tej rangi odbędą się w ostatni weekend lipca w Chorzowie, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce, gdzie o medal U18 będzie walczył Marcin Kowalski GKS Żukowo.