Zamknij

Piłka nożna. To był udany sezon dla juniorów Cartusii z rocznika 2008/2009

12:43, 06.07.2018 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Juniorzy Cartusii z rocznika 2008/2009, trenerzy i władze klubu podsumowali miniony udany sezon. Wręczono nagrody wyróżniającym się zawodnikom, podziękowano rodzicom i osobom wspierającym treningi. 

Miniony sezon drużyny juniorów E2 GKS Cartusii Kartuzy (rocznik 2009/2008) trenerzy i władze klubu mogą zaliczyć do udanych. Najważniejszym osiągnięciem było zdobycie przez drużynę pierwszego miejsca w Lidze związkowej Orlik gr 15. pomorskiego ZPN. Oprócz tego zawodnicy zajęli m.in. 3. miejsce w turnieju Gdynia Cup rocznik 2009 (na 15 drużyn), 3. miejsce w turnieju Somonino Cup rocznika 2009 i 1 miejsce w tym turnieju drużyny rocznika 2008.

Wręczono nagrody

Podczas spotkania podsumowującego przypomniano m.in. te osiągnięcia, a także podziękowano trenerom, rodzicom i wszystkim 26 zawodnikom. W uroczystości uczestniczyli też członkowie zarządu Tadeusz Orczykowski i Eugeniusz Węzeł. Trener bramkarzy Jarosław Ochal i Przemysław Pytel, pełniący na niektórych turniejach funkcję kierownika/asystenta drużyny, otrzymali pamiątkowe koszulki. Podziękowano również nieobecnym Michałowi Hufnagelowi (który wraz z Marcinem Sapałą przez 2 lata prowadził zespół), Ryszardowi Dawidowskiemu (prowadzącemu treningi indywidualne) oraz Piotrowi Kwiatkowskiemu (który na co dzień pracuje z rocznikiem 2010).

Z rąk T. Orczykowskiego i E. Węzła każdy zawodnik otrzymał statuetkę z indywidualnym wyróżnieniem za osiągnięcia. Dodatkowo przyznano sześć nagród specjalnych. Otrzymali je:

  • Adam Gdaniec – Najlepszy zawodnik drużyny
  • Mikołaj Jędrzejczyk – Najinteligentniejszy zawodnik
  • Aureliusz Cichosz – Król strzelców
  • Jakub Jóskowski - Najwaleczniejszy zawodnik
  • Bartek Labuda – Najlepszy boczny obrońca
  • Jakub Penkowski – Najlepszy bramkarz

Ciężka praca popłaca

Trener zawodników Dawid Burandt chwali ciężką pracę swoich podopiecznych.

- Od listopada do czerwca trenowaliśmy 4 lub czasami 5 razy w tygodniu. Dodatkowo w prawie co drugi weekend graliśmy turniej, co powodowało, że niektórzy zawodnicy mieli zajęcia 7 razy w tygodniu - podkreśla trener. -  Do drużyny zapisanych jest 26 zawodników, na treningi regularnie uczęszcza od 16 do 22. Mikołaj Jędrzejczyk trenuje z grupą starsza i w Akademii Młodych Orłów. Aureliusz Cichosz trenuje raz w tygodniu z nami, pozostałe dni w Akademii Młodych Orłów i FC Kartuzy. Adam Gdaniec, bardzo uzdolniony, jest podstawą naszej drużyny dostał się do Akademii Młodych Orłów i od przyszłego sezonu będzie trenował tylko 2 razy w tygodniu z nami. Dodatkowo w tym sezonie doszło do nas 7 zawodników, kilku obiecujących. Drużyna składa się z chłopców prezentujących różny poziom piłkarski. 16 zawodników posiada umiejętności adekwatne do ich wieku. Jednak najbardziej cieszy fakt, że chłopcy robią systematyczny progres, czego dowodem są zwycięstwa z silnymi drużynami z województwa - zaznacza. 

Jak podkreśla, należy cieszyć się każdym sukcesem osiąganym w piłce nożnej, gdyż w żadnej innej dziedzinie sportu w Polsce nie ma tak dużej konkurencji. Jak zaznacza, liczba zarejestrowanych zawodników piłki nożnej w roku 2011 w Polsce wyniosła 530 000. W drugiej najpopularniejszej dyscyplinie, czyli piłce siatkowej było ich 98 000.

- Osiąganie znaczących wyników na arenie województwa czy Polski wymaga wykonania nieporównywalnej pracy w stosunku do innych dyscyplin sportu - podkreśla. 

Zespół juniorów E2 tworzą:

Rocznik 2008 -  Adam Gdaniec, Daniel Pioch, Bartosz Labuda, Błażej Labuda, Krzysztof Mamelski, Tymon Sapała, Tymoteusz Burandt, Kamil Wydrowski, Kacper Bronk, Jakub Penkowski, Jakub Jóskowski, Krzysztof Zaborowski, Norbert Utkała, Krystian Kąkol, Krystian Dułak.

Rocznik 2009 - Mateusz Grzech, Hubert Renka, Jaś Magulski, Brajan Gański, Florek Hinca, Dawid Lipski, Wiktor Gruchała, Ksawery Uzarek, Aureliusz Cichosz, Krystian Wróbel.

Rocznik 2010 - Jaś Jóskowski, Maks Markowicz.

Trenerzy zapraszają wszystkich chętnych na zajęcia. Kontakt z trenerem: 609727101.

(nadesłane: D.Burandt, oprac. M.Dz.)

(M.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

kibicujękibicuję

10 0

Brawo dla trenera i chłopaków za sukcesy w sezonie. Ciężka praca i zaangażowanie przynoszą efekty. Gratulacje i powodzenia. 14:14, 06.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone