Zamknij

Półmetek zapaśników Cartusii. Było sporo medali

23:30, 06.07.2018 | nadesłane
REKLAMA
Skomentuj

Kartuscy zapaśnicy mają za sobą bardzo dobre pierwsze półrocze. Zawodnicy Cartusii zdobyli w tym czasie sześć medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Zawodnicy Cartusii zdobyli w tym czasie sześć medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych. W kadetach - Gor Hovsepayan - złoto, w juniorach - Aleksander Mielewczyk - złoto, Nikodem Drewa - srebro, Jakub Hildebrand - brąz. Dwa seniorskie krążki trafiły w ręce Gevorga Sahakyana  - złoto oraz Krzysztofa Niklas - srebro.

W kategorii seniorów należy też zauważyć dwa piąte miejsca Nikodema Drewy i Sebastiana Bira. Czwórka reprezentantów Cartusii startowała w Mistrzostwach Europy. Troje z nich: Natan Wolskiego, Andrzej Drewa i Oliver Godziński reprezentowali Polskę na Mistrzostwach kontynentu zawodników do lat 15. Najlepszy wynik osiągnął Andrzej Drewa zajmując ósme miejsce.

W Mistrzostwach Europy Seniorów w Kaspijsku udany start zanotował Gevorg Sahakyan plasując się na piątym miejscu. Bardzo cenne są też wyniki najmłodszych grup, w których Cartusia zdominowała starty na poziomie województwa i makroregionu, zaznaczając także swoją silną pozycję kraju. Przed nami drugie półrocze. Do najważniejszych startów należeć będą Mistrzostwa Europy i Świata Juniorów w, których mocną pozycję  do startu wywalczył sobie Aleksander Mielewczyk i to on wystąpi w Rzymie w biało-czerwonych barwach.

Do Mistrzostw Świata Seniorów na Węgrzech przygotowują się dwaj medaliści Mistrzostw Polski - Gevorg Sahakyan i Krzysztof Niklas. Tych dwoje swoje przygotowania zaczyna na leżącym na wysokości 3000 m n.p.m. w Ośrodku Sportowym w Dagestanie, a ostatnie zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy Aleks rozpoczyna w Raciborzu.

Z zawodów mistrzowskich pozostały Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Młodzików, w których także zawodnicy liczą na medale.

Podsumowując pierwsze półrocze Cartusia dziękuje wszystkim, którzy wspierają kartuskie zapasy, bo to dzięki nim oraz dzięki pracy trenerów i mozolnemu wysiłkowi zawodników, Kartuzy widoczne są w kraju i nie tylko.

(GKS Cartusia)

 

(nadesłane)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

rockyrocky

7 0

super chłopaki aby tak dalej 08:19, 07.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZigzagZigzag

4 2

Wszystko pięknie ale potem jak kończy się karierę sportową niestety przychodzi prawdziwe życie i nie wszystkie jednostki potrafią się odnaleźć! Bo za te pieniądze wyżyć się nie da! Sport to jest dobra promocja dla lokalnych cwaniaczkow i szemranych wójtów burmistrzów itd. Taka prawda! Jeden plus że sport buduje i rozwija charakter młodych ludzi!! 15:57, 07.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone