Zamknij

Przebiegną 100 km z Sopotu na Kaszuby. Finisz w Wieżycy

13:31, 10.09.2018 | M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. materiały organizatora

Niektórzy pokonają aż 130 kilometrów, inni 100 lub 30 - śmiałkowie już w najbliższą sobotę w nocy wystartują w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka. Trasy wieść będą m.in. przez Wieżycę, Babi Dół, Kartuzy czy Ostrzyce. Poniedziałek to ostatni dzień, gdy można dokonać zapisów na ten morderczy bieg.

- Ultramaraton to walka z własnymi słabościami, zmęczeniem i bólem. W trakcie jego pokonywania czasami czujemy radość, czasami rozpacz. Są chwile euforii i chwile zwątpienia. Często jest to walka o przetrwanie - tak o zawodach mówią ich organizatorzy. 

Ultramarathon Kaszubska Poniewierka 2017 (Official Video) from Kaszubska Poniewierka on Vimeo.

 

Po raz trzeci uczestnicy biegu wystartują w Sopocie i przybiegną na Kaszuby, gdzie pokonując wzgórza i doliny, przebiegną łącznie około 100 km. Tyle liczy główna trasa biegu. Przygotowano także 130-kilometrową trasę oraz dla mniej zaawansowanych - 30-kilometrową. Zaplanowano także biegi dla dzieci. 

Uczestnicy biegów na dłuższych dystansach wystartują w Sopocie o 2.00 w nocy. Przebiegną przez morenowe wzgórza w Trójmieście do Łapina Kartuskiego, Babiego Dołu, Kartuz, Smętowa Chmieleńskiego, Brodnicy Dolnej, Ostrzyc. Meta biegów znajdować się będzie na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku Wieżyca‐Koszałkowo - tutaj będzie się odbywał także start najkrótszego biegu. Trasy dostępne są tutaj. 

Zmagania biegaczy można będzie obserwować na trasie biegu i na punktach żywieniowych zlokalizowanych na: 51km w Skrzeszewie, w Szkole Podstawowej (w godz. 7-10:00),  70km w Kartuzach przy Ławce Asesora (w godz. 10-13:00), 87km w Brodnicy Dolnej (w godz. 13-16:00) oraz na mecie biegu w Koszałkowie na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku od godziny 12:00.

Na bieg zapisywać się można jeszcze dziś do północy. Zapisy TUTAJ. 

(M.Dzienisz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone