Zamknij

Znakomity wynik Julii Gruchały na mistrzostwach w Bydgoszczy

13:12, 11.09.2018 | nadesłane/oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj

Lekkoatleci z  Akademii Biegowej Kartuzy wzięli udział w sobotnich Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Bydgoszczy. Były one jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski. Znakomicie zaprezentowała się zawodniczka Akademii Julia Gruchała zdobywając pierwsze miejsce na dystansie 1000 m i osiągając tym samym swój życiowy rekord z czasem 3:06,09.

Jest to drugi rezultat w kraju, w rywalizacji młodzików z roczników 2003 - 2004. Dzięki świetnemu występowi Magdalena Gruchała zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, które odbędą się 22 - 23 września w Bełchatowie.

Sukcesy zawodników rosnącej w siłę Akademii Biegowej zachęcają do zaangażowania się w zajęcia sportowe, które są organizowane dla osób w każdym przedziale wiekowym. Treningi otwarte dla wszystkich, na czas remontu stadionu w Kartuzach odbywają się w Kiełpinie, w poniedziałki i środy o godz. 19:00.

Przypomnijmy, że Akademia Biegowa Kartuzy jest organizatorem dwóch największych biegów w tej części Pomorza. Mowa o Mikołajkowym Santa Run, który ruszy 10 grudnia oraz Biegu Arasmusa, na który organizatorzy zapraszają do Kiełpina w najbliższą niedzielę 16 września.

 

(nadesłane/oprac.M.B.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone