Rywalizowali najlepsi szachiści z Kartuz. Zwyciężył Paweł Teclaf

10:09, 05.10.2018 nadesłane: KKSz Ormuzd, oprac. M.B Aktualizacja: 13:13, 05.10.2018
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

W Kartuskim Centrum Kultury 2 października spotkali się najlepsi szachiści z Kartuz. Rozegrali dwa turnieje szachów błyskawicznych. Zdecydowanym zwycięzcą został Paweł Teclaf.

Pierwszy turniej systemem „każdy z każdym” został rozegrany tempem 3 minuty na partię plus 2 sekundy za każde wykonane posunięcie. Drugi turniej systemem dwukołowym rozegrano z tempem gry 5 minut na całą partię. Warunkiem udziału w turniejach było posiadanie minimum I kategorii szachowej i międzynarodowego rankingu. Wymogi udziału w turnieju spełniło 6 szachistów: Anna Kotłowska, Agata Dzionk-Szultka, Tomasz Kotłowski, Krzysztof Rek, Paweł Teclaf i Paweł Warmowski.

Zwycięzcą obu turniejów, ze zdecydowaną przewagą punktów, został Paweł Teclaf, który wygrał wszystkie możliwe partie. Jest to dobra prognoza dla Pawła przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Juniorów do Grecji, które rozpoczynają się 19 października br.