Zamknij

Rekordowe 653 osoby świętowały Wielki Finał Kaszuby Biegają

12:25, 08.10.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj
foto.nadesłane

W Przyjaźni (Gmina Żukowo) 7 października odbył się ostatni bieg w ramach VI Cyklu Kaszuby Biegają. Pokonano 15 km (VI Bieg Przyjaźni Pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty), 5 km (I Przyjaźń na 5) oraz biegi dzieci i młodzieży Małe Kaszuby Biegają – ostatni etap.

Całość ubarwiła Kaszubska Parada Rowerowa na 100-lecie odzyskania niepodległości pod patronatem Czesława Langa. Łącznie w V Festiwalu Zdrowia w Przyjaźni uczestniczyło 653 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Odśpiewano uroczyście hymn narodowy, na pamiątkę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ku pamięci żołnierzy 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty. 

VI Bieg Przyjaźni na dystansie 15 km zgromadził na starcie 289 osób. Na mecie pierwszy pojawił się Łukasz Kujawski z Żukowa, zaś wśród Pań zwyciężyła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Wyniki: https://zapisy.info/wyniki/72/pliki_wynikow/.

I Przyjaźń na 5 zgromadziła na starcie 101 zawodników i zawodniczek. W biegu zwyciężyli Jakub Benka z Kiełpina oraz Natalia Ruchlewicz ze Sztumu. Wyniki: https://zapisy.info/wyniki/82/pliki_wynikow/.

Swój wielki finał miały także dzieci i młodzież – Cykl Małe Kaszuby Biegają. Na startach zgromadziło się około 170 młodych adeptów. Wyniki: https://zapisy.info/wyniki/104/pliki_wynikow/

Oprócz wymienionych biegów zmagały się całe rodziny oraz przedszkolacy.

Cykl Kaszuby Biegają jest największą imprezą biegową Polski północnej. W tym roku odbyło się 13 imprez biegowych, w których ogółem wzięło udział około 8,5 tysiąca osób z kraju i zagranicy. Oficjalne podsumowanie nastąpi podczas Wielkiej Gali Kaszuby Biegają – 23 listopada br. w Żukowie.

(M.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone