Zamknij

Ruszyły zapisy na Santa RUN Kartuzy. Mikołaje pobiegną 16 grudnia

10:40, 05.11.2018 | mat. pras, oprac. M.Dzienisz
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum/M. Dzienisz

Mikołaje, śnieżynki, aniołki, postacie z bajek i nie tylko pojawią się 16 grudnia w Kartuzach, by wziąć udział w mikołajkowym biegu na dystansie 7 kilometrów. W sobotę ruszyły zapisy, a pobiec może nawet 1500 osób. Oprócz tego odbędzie się parada "Mikołaje na rowerach" oraz biegi dla dzieci

Już za kilka tygodni, a dokładnie 16 grudnia w niedzielę, kolorowa fala zaleje Kartuzy. Przybędą tu biegacze w najróżniejszych świątecznych i nie tylko strojach, którzy wystartują w kolejnej edycji biegu mikołajkowego Santa RUN Kartuzy. W roku ubiegłym aż 794 miłośników biegania ukończyło 7 kilometrową trasę głównymi ulicami Stolicy Kaszub.

Ponad tysiąc biegaczy!

Teraz czas na 1000 uczestników po raz pierwszy na Kaszubach – zapowiada Akademia Biegowa Kartuzy, główny Organizator wydarzenia. Podczas tegorocznego mikołajkowego sportowego święta nie zabraknie także tradycyjnej rowerowej Parady "Mikołaje na rowerach", którą poprowadzi grupa Rowerowe Kaszuby.

Z uwagi na duże zainteresowanie tegoroczne biuro zawodów zlokalizowane zostanie w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego na Klasztornej, która w ten sposób znaczącym Partnerem wydarzenia. Start po raz kolejny z ul. Chmieleńskiej, a meta tym razem na ulicy Klasztornej. To zdecydowanie poprawi komfort uczestników.

fot. archiwum/M.Dzienisz

- Bardzo się cieszymy, że imprezy organizowane przez nas są tak cenione przez sportowców amatorów i profesjonalnych zawodników. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja obfitować będzie w jeszcze większą frekwencję. Tego jesteśmy pewni i przygotowaliśmy aż 1500 pakietów startowych! Każdy będzie zawierał czapkę mikołaja, piękny medal, kupon na losowanie wielu atrakcyjnych nagród oraz posiłek. Dodatkowo dla wszystkich, którzy również w tym roku zdecydują się na start w stroju przygotowaliśmy nagrody niespodzianki, ale o tym już niedługo! Oczywiście nagrodzimy kreatywność biegaczy jeszcze większą niż w roku ubiegłym liczbą nagród oraz pamiątkowymi statuetkami – zachęca Akademia Biegowa Kartuzy.

Celebrowanie Świąt

- To najradośniejszy i najbardziej kolorowy bieg w tej części Polski - przekonują organizatorzy. - U nas można poczuć klimat przyjaznej świątecznej atmosfery. Będzie niesamowita sportowa zabawa! Czołówka będzie mogła liczyć także na atrakcyjne nagrody, jednak tego dnia rywalizacja elity będzie na nieco dalszym planie. Wyniki, owszem, zmierzymy najsolidniej jak się da za pomocą systemu chip i czasu netto, ale tego dnia najważniejsze będą spotkania przedświąteczne, celebrowanie biegowego mijającego sezonu. Do Kartuz na Santa Run wszyscy głównie przyjeżdżają po to, by w gronie kolegów i koleżanek miło i aktywnie spędzić czas oraz odpocząć od świątecznego zgiełku, jaki towarzyszy często Bożemu Narodzeniu – przekonują i zapraszają Organizatorzy.

fot. archiwum/M.Dzienisz

Oprócz nagród dla osób przebranych w kolorowe stroje, wręczone zostaną też wyróżnienia dla osób finiszujących w strojach nieświątecznych. Nagród i pięknych metalowych medali nie zabraknie także w biegu Santa RUN Kids – dziecięcym odpowiedniku biegu głównego. W 6 kategoriach wiekowych szansę startu będzie miało aż 300 dzieci. Warto więc być czujnym i nie czekać na ostatnią chwilę.

Po raz kolejny patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Kartuski magistrat w dużej części wspiera zakup pięknych i unikatowych okolicznościowych medali biegu głównego, które tradycyjnie wręczone zostaną na mecie. Także mieszkańcy Kartuz taniej zapłacą za start w zawodach: 29 zł – taka cena obowiązuje tylko do 30 listopada. Nie tylko najszybsi otrzymają wspomniane nagrody, ale największa ich pula trafi do uczestników w losowaniu oraz za konkurs strojów świątecznych. 

Najważniejsze informacje

Santa Run Kartuzy:

  • Limit uczestników: 1500 zawodników!
  • Termin zgłoszeń: Start: 3.11.2018 r. godz. 12:00, koniec: 9.12.2018 r. godzi. 24:00 lub do wyczerpania miejsc.

Santa Run Kids:

  • Limit uczestników: 300 dzieci
  • Termin zgłoszeń: Start: 03.11.2018 r. godz. 12:00 – do wyczerpania miejsc.
  • W dniu biegu prawdopodobnie nie będzie możliwości zgłoszenia dziecka.

Parada „Mikołaje na rowerach”

  • Limit uczestników: bez limitu
  • Termin zgłoszeń: Start: 03.11.2018 r. godz. 12:00 oraz w dniu wydarzenia
  • Miejsce zbiórki: Promenada, od pomnika Asesora, godzina 10:30.

Formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej: https://elektronicznezapisy.pl/g/Santa_RUN_Kartuzy_2018.html

(mat. pras, oprac. M.Dzienisz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

wwwwwwwwwwwwwwwwww

2 0

No to muszę zacząć biegać. Czy w 6 tygodni uda się rozkręcić od zera do 7 km? 11:41, 05.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieciugoscMieciugosc

2 0

Na spokojnie dasz rade. Tylko zacznij od krotkich dystansow albo biegaj na czas np. co drugi dzien 10 min w pierwszym tygodniu i nastepnie zwiekszajac ilosc minut. Najgorsze co moze byc to narzucenie sobie zbyt duzego dystansu co moze doprowadzic do zniechecenia i porzucenia aktywnosci. 17:07, 05.11.2018


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone