Druga kolejka halowej piłki nożnej. Ajax Kamienica w czołówce tabeli

10:49, 07.12.2018 nadesłane/oprac.M.B. Aktualizacja: 12:50, 07.12.2018
Skomentuj fot.nadesłane fot.nadesłane

Druga kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej zakończyła się niespodziewaną, drugą już porażką Gruntcase Żukowo.

W pierwszym meczu No Name Kartuzy długo stawiał opór liderowi tabeli Ajaxowi Kamienica przegrywając jednak 2:4. W drugim spotkaniu faworyt Syldar Kiełpino podejmował wicelidera Bell-Dom Borowiec. Mimo ambitnej postawy młodych zawodników z Borowca musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając 1:4. W trzecim meczu doszło zdecydowanie do najciekawszego widowiska trzymającego w napięciu do ostatnich sekund.

Jeden z faworytów ligi Gruntcase Żukowo podejmował doświadczony zespół Usług Stolarskich Grzybno złożonych w większości z obecnych bądź byłych zawodników Amatora Kiełpino. Od początku trwała wyrównana walka i do przerwy 3:2 prowadziła drużyna „stolarzy”. Gdy po przerwie ekipa z Grzybna wyszła na prowadzenie 6:2 wydawało się, że mecz już jest rozstrzygnięty. Jednak ambitni zawodnicy Gruntcase ruszyli do odrobienia strat i na minutę przed końcem doszli przeciwników do stanu 5:6. Doświadczenie wzięło jednak górę i Usługi Stolarskie przetrwały napór. Dla zwycięzców hat-tricka strzelił Sebastian Kerschnik. W kolejnym spotkaniu doszło do derbów Goręczyna, w których Atom dość pewnie 8:3 pokonał FC Buka. Duża w tym zasługa strzelca czterech bramek Piotra Żybko. Ostatni mecz tej serii zakończył się zwycięstwem Red Wolves Chmielno nad debiutantem Young Boys Egiertowo w stosunku 5:2. Dla zwycięzców cztery bramki strzelił Szymon Reich.

Ajax Kamienica nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu tabeli z 6 punktami

Trzecia kolejka spotkań zostanie rozegrana 8 grudnia od godziny 16.15. Najciekawiej zapowiada się pierwszy mecz pomiędzy Bell-Dom Borowiec a Usługami Stolarskimi Grzybno.