Zamknij

Finałowe mecze Powiatowej Ligi Gimnazjalnej w piłce nożnej halowej

14:03, 19.12.2018 | nadesłane/oprac.M.B.
REKLAMA
Skomentuj
fot.nadesłane

Ostatnim akcentem VI edycji Powiatowej Ligi Gimnazjalnej w piłce nożnej halowej Powiatu Kartuskiego był turniej finałowy, który odbył się na hali w Somoninie.

Na podstawie wyników uzyskanych w eliminacjach drużyny podzielono na dwie grupy. Rywalizacja ośmiu najlepszych drużyn powiatu była bardzo zacięta i przyniosła sporo emocji. Grupę C zdominował ZKiW ze Stężycy, który wygrał zdecydowanie wszystkie spotkania, nie tracąc przy tym bramki. Obok nich awans do półfinałów uzyskała szkoła z Leźna, zaś trzeciej SP z Goręczyna i czwartej SP z Przodkowa pozostała walka o miejsca 5-8.

W grupie B rywalizację wygrała również z kompletem punktów i bez straconej bramki SP Somonino, obok której awans do ½ finału uzyskała SP z Przyjaźni. Trzecia SP nr 1 w Kartuzach, oraz czwarta SP nr 2 w Żukowie zagrały o piąte miejsce.

fot.nadesłane

Faza pucharowa była ostatnim etapem rozgrywek. Rozpoczęła się od rywalizacji o miejsca 5-8.  SP nr 2 Żukowo pokonała SP Goręczyno 3:2, zaś SP nr 1 w  Kartuzach okazała się lepsza od SP Przodkowo wygrywając 2:0. W meczach półfinałowych mieliśmy zróżnicowane emocje.  Stężyca rozbiła Przyjaźń 5:0, zaś Somonino niespodziewanie zremisowało bezbramkowo z Leźnem, by następnie wygrać w serii rzutów karnych 2:1. Na zakończenie rywalizacji pozostały mecze o poszczególne miejsca. Miejsce siódme po zwycięstwie 1:0 nad SP Goręczyno zajęła SP w Przodkowie. W meczu o miejsce piąte SP nr 1 w Kartuzach rozbiło SP Zukowo 3:0. Mecz o miejsce trzecie był derbami gminy Żukowo i ostatecznie SP Przyjaźń wygrała z SP w Leźnie 2:0.

W finale zagrały drużyny, które jako jedyne nie przegrały w turnieju finałowym, a do tego nie straciły bramki. Utrzymując dobrą postawę w obronie, w finale nie padły żadne bramki.  Rozegrano więc rzuty karne, w których aż po pięciu seriach wygrała Stężyca pokonując gospodarzy z Somonina.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Somoninie Jolanta Bociańska wręczyła wszystkim drużynom puchary i dyplomy oraz zawodnikom trzech pierwszych drużyn  medale. Wręczono również pamiątkowe statuetki wyróżnionym zawodnikom turnieju finałowego. Królem strzelców został Mateusz Junks z ZKiW Stężyca, najlepszym bramkarzem wybrano Dominika Kaliszewskiego z ZKiW Stężyca, zaś najlepszym zawodnikiem Nikodema Borkowskiego z SP Somonino.

(nadesłane/oprac.M.B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone