Somonińska liga halówki. Syldar wygrywa w meczu na szczycie

19:42, 26.12.2018 oprac.W.D. Aktualizacja: 19:46, 26.12.2018
Skomentuj fot.M.Lamk fot.M.Lamk

Po piątej kolejce Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej na szczycie tabeli pozostają Ajax Kamienica oraz Syldar Kiełpino, które powalczą o punkty w najbliższą sobotę podczas ostatniej w tym roku kolejki.

W pierwszym meczu zagrały drużyny walczące o podium rozgrywek. Mecz w zasadzie rozstrzygnął się w pierwszej połowie, kiedy faworyt Syldar Kiełpino prowadził już 4:0. Mimo ambitnej postawy w drugiej połowie Atomu Goręczyno, nie udało mu się już dogonić przeciwnika, więc mecz zakończył się wynikiem 2:5. Trzy bramki dla zwycięzców strzelił Dawid Gliwa.

W drugim spotkaniu grający z meczu na mecz co raz skuteczniej Gruntcase Żukowo wysoko pokonał 10:3 FC Buka Goręczyno. Po hat-tricku dla Żukowian strzelili Seweryn Bliźniewski i Szymon Gawron. Trzeci bardzo zacięty mecz zakończył się dopiero drugim remisem w bieżących rozgrywkach a po dwie bramki strzelili zawodnicy No Name Kartuzy i Bell-Dom Borowiec.

Drużyna Red Wolves. fot.nadesłane

W kolejnym spotkaniu długo zanosiło się na sporą niespodziankę, gdyż jeszcze w drugiej połowie lider Ajax Kamienica przegrywał z Red Wolves Chmielno 2:3, by ostatecznie wygrać 6:3. Duża w tym zasługa strzelca czterech bramek Dominika Niklasa. Ostatni mecz tej kolejki był najciekawszym widowiskiem. Przez cały czas jego trwania trwała zacięta walka bramka za bramkę i ostatecznie niespodziewanie pierwszej porażki doznał zespół Usług Stolarskich Grzybno ulegając Dav Tynk Team Kartuzy 3:4.

W najbliższą sobotę 29 grudnia od godz. 16.15 odbędzie się szósta i zarazem ostatnia tegoroczna kolejka. Zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się dwa ostatnie mecze pomiędzy drużynami bezpośrednio walczącymi o podium ligi. Ajax Kamienica podejmie trzeci Gruntcase Żukowo, a w ostatnim tegorocznym spotkaniu wicelider Syldar Kiełpino zagra w derbach zawodników grających na co dzień w Amatorze Kiełpino z obecnie czwartym zespołem tabeli Usługami Stolarskimi Grzybno.

Najlepsi strzelcy:

- 14 goli - Robert Kostuch (Gruntcase Żukowo)

- 9 goli - Piotr Żybko (Atom Goręczyno)

8 goli - Dawid Gliwa (Syldar Kiełpino), Sebastian Kerschnik (Usługi Stolarskie Grzybno), Robert Kitowski (Bell-Dom Borowiec), Dominik Niklas (Ajax Kamienica)

7 goli - Kewin Malinowski (Gruntcase Żukowo)