Zamknij

Udany start kartuskich narciarzy w Biegu Jaćwingów

16:46, 05.02.2019 GKS Cartusia/JM Aktualizacja: 16:47, 05.02.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Narciarze GKS Cartusia Kartuzy wystartowali w XXIX Biegu Jaćwingów, rozegranym w Gołdapi. Świetny wynik zanotował Rafał Koryciński, który zajął trzecie miejsce w biegu głównym.

Zawody odbywały się przez dwa dni - pierwszego odbyła się rywalizacja w stylu dowolnym na dystansach 20 i 10 km, które zaliczane były do Pucharu Polski Amatorów oraz w kategoriach szkolnych od 0,2 m do 5 km, drugiego zaś - w stylu klasycznym na dystansach 14 i 7 km.

W Biegu Głównym na dystansie 20 km w stylu dowolnym najlepszym z Polaków (za dwoma Litwinami) był zawodnik Cartusii Rafał Koryciński, który zajął 3. miejsce (1 w kat. wiek.), a 15. był Janusz Meissner (2 w kat. wiek). Bieg ukończyło 44 zawodników. W kategorii 2000-02 na 5 km: 4 miejsce zajął Bartek Koszałka, w kategorii 2003-04 na 3 km: 2. miejsce zajęła Klaudia Merchel, a 3. miejsce Paulina Myszk. Wśród chłopców 5. miejsce zajął Damian Merchel.

W kategorii 2007-08 na 1 km: 2. miejsce zajęła Natalia Myszk. W drugim dniu zawodów odbyły się dwa biegi w stylu klasycznym: Bieg Główny na dystansie 14 km ukończyło 52 zawodników. Wygrali ponownie Litwini, a z naszych najlepszy był Rafał Koryciński, który zajął 5. miejsce (3 w kat. wiek). Janusz Meissner był 18. (3 w kat. wiek.).

W Biegu Średnim na dystansie 7 km, który ukończyło 37. narciarzy wśród kobiet: 1. miejsce zajęła Paulina Myszk, a 2. miejsce Klaudia Merchel. wśród mężczyzn 7. miejsce zajął Damian Merchel.

Bieg Jaćwingów należy do największych masowych biegów narciarskich w Polsce. Zawody były świetnie przygotowane przez OSiR Gołdap we współpracy z miejscowymi samorządami. Łącznie startowało w nich ok. 240 zawodników z całego kraju oraz goście z Litwy. Wyjazd kartuskich zawodników był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Kartuzach i Gminy Kartuzy oraz bardzo zaangażowanych rodziców.