Halówka w Somoninie. Ajax Kamienica na 3. miejscu. W sobotę Turniej Prawdy

12:06, 07.02.2019 nadesłane: M. Lamk, oprac. M.Dz. Aktualizacja: 12:34, 07.02.2019
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Za nami ostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w sezonie 2018/2019. Trzecie miejsce na podium zdobył Ajax Kamienica, spychając z tego miejsca drużynę Dav Tynk Team. W najbliższą niedzielę odbędzie się tzw. Turniej Prawdy i podsumowanie całej ligi.

W pierwszym meczu zagrały drużyny bezpośrednio walczące o trzecie miejsce w lidze. Po bardzo ciekawej walce bardzo dobrze grający w drugiej części ligi Dav-Tynk Team Kartuzy - pewnie pokonał będącego do tej pory na podium Gruntcase Żukowo 5:2. Dzięki temu awansował na trzecie miejsce i oczekiwał na wynik ostatniego meczu tej kolejki. Zwycięstwo młoda drużyna z Kartuz uzyskała głównie dzięki czterem bramkom króla strzelców ligi Jakuba Leszkiewicza.

Zacięty mecz o 3. miejsce

Drugi zaplanowany mecz niestety nie doszedł do skutku, gdyż drużyna Red Wolves Chmielno nie pojawiła się na hali i oddała punkty walkowerem przegrywając tym samym 0:5 z mistrzem ligi Syldarem Kiełpino. W kolejnym meczu wicemistrz tegorocznych rozgrywek Atom Goręczyno niespodziewanie przegrywał do przerwy z niżej notowanym No Name Kartuzy. W drugiej połowie drużyna z Kartuz stopniowo zaczęła jednak opadać z sił i Atom wygrał 7:3.

W czwartym spotkaniu zagrały drużyny z dołu tabeli, które mimo zajmowanych pozycji stworzyły ciekawe widowisko. Do przerwy nie zobaczyliśmy żadnych bramek, zaś w drugiej części ostatecznie o jedną więcej strzelili zawodnicy FC Buka Goręczyno pokonując Young Boys Egiertowo 2:1. Dopiero w ostatnim meczu poznaliśmy drużynę, która uzupełniła podium tegorocznej ligi. Po bardzo zaciętym meczu, mimo że przeciwnik grał przez większość czasu gry bez zmian, Ajax Kamienica pokonał Usługi Stolarskie Grzybno 3:2 spychając tym samym Dav Tynk Team z trzeciego miejsca w tabeli.

Turniej Prawdy w sobotę

W najbliższą sobotę 9 lutego o godz. 16.15 odbędzie się tzw Turniej Prawdy sezonu 2018/2019. Zagra w nim dziewięć z jedenastu drużyn grających w lidze (oprócz Bell-Domu Borowiec oraz Red Wolves Chmielno). Drużyny zagrają systemem „przegrywający odpada”, a pary pierwszych spotkań zostały ustalone na podstawie losowania.

Najciekawiej zapowiadają się pierwsze dwa mecz ćwierćfinałowe. W pierwszym drugi w tabeli ligi Atom Goręczyno zagra z trzecim Ajaxem Kamienica, zaś w kolejnym dojdzie do rewanżu za ostatnią kolejkę ligi. Gruntcase Żukowo będzie miał okazję odegrać się zespołowi Dav Tynk Team Kartuzy za porażkę, która kosztowała utratę trzeciego miejsca w lidze. Mecz finałowy zaplanowano na godz. 19.30, a po nim ok.20.00 nastąpi zakończenie i podsumowanie turnieju oraz całej ligi.

Wyniki jedenastej kolejki rozegranej 02.02.2019 r.

GRUNTCASE ŻUKOWO - DAV-TYNK TEAM KARTUZY = 2 : 5 (0 : 4)
Grzegorz Miotk, Rajmund Teca – Jakub Leszkiewicz (4), Kamil Drewniak

RED WOLVES CHMIELNO - SYLDAR KIEŁPINO = 0 : 5 v.o
(drużyna gospodarzy nie stawiła się na zawody)

ATOM GORĘCZYNO - NO NAME KARTUZY = 7 : 3 (0 : 1)
Szymon Lahuta (2), Tomasz Nikel, Damian Nikel, Marcin Cieślewicz, Piotr Żybko, Szymon Kotłowski – Krzysztof Marciński, Adam Kryszewski, Krystian Kryszewski

YOUNG BOYS EGIERTOWO - FC BUKA GORĘCZYNO = 1 : 2 (0 : 0)
Kacper Mamelski – Jędrzej Zając, Nikodem Jaskulski

USŁUGI STOLARSKIE GRZYBNO - AJAX KAMIENICA = 2 : 3 (1 : 3)

NAJLEPSI STRZELCY:

38 goli - Jakub Leszkiewicz (Dav-Tynk Team Kartuzy)
29 goli - Sebastian Kerschnik (Usługi Stolarskie Grzybno)
20 goli - Dawid Gliwa (Syldar Kiełpino)
18 goli - Robert Kostuch (Gruntcase Żukowo)
16 goli - Piotr Żybko (Atom Goręczyno)

CZOŁÓWKA KLASYFIKACJI FAIR PLAY:

1. GRUNTCASE ŻUKOWO + 10 pkt
2. NO NAME KARTUZY + 6 pkt
3. FC BUKA GORĘCZYNO 0 pkt

Harmonogram Turnieju Prawdy, który odbędzie się 09.02.2019 r.