Zapaśnicy Cartusii na I Warszawskim Pucharze Kadetów

22:24, 03.03.2019 GKS Cartusia Aktualizacja: 22:40, 03.03.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

I Puchar Polski kadetów w Warszawie rozpoczął sezon 2019 dla tej grupy wiekowej. Zawody rozegrane zostały w Warszawie na Targówku i oprócz wyłonienia czołówki polskich zawodników w wieku do lat 17, miały za zadanie uczczenie pamięci trenerskiej legendy warszawskich i polskich zapasów – ś.p. Bolesława Dubickiego.

Cartusia w składzie: Gor Hovsepyan, Andrzej Drewa, Dawid Szynszecki, Oliver Godziński i Błażej Miotk, została sklasyfikowana na miejscu 6 - 8 spośród 49 klubów. W turnieju wzięło udział 221 zawodników, którzy stoczyli 372 pojedynki. Spośród kartuskich reprezentantów pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 48 kg zajął Gor Hovsepyan, brązowy medal przypadł Andrzejowi Drewie w kat. 60 kg, a pozostałe lokaty zajęli: Dawid Szynszecki - 18 miejsce, Oliver Godziński-27 miejsce i Błażej Miotk  - 18 miejsce.

Jak podkreśla trener zapaśników Bartłomiej Pryczkowski, zawodnicy z większym doświadczeniem tj. Gor i Andrzej osiągnęli swoje cele, pozostała trójka przy zmianach kategorii wagowych i wiekowych jeszcze musi okrzepnąć, aby zajmować medalowe pozycje. Trenerem prowadzącym naszych zawodników jest Bartłomiej Pryczkowski.