Zamknij

Start sezonu biegowego na Kaszubach. W sobotę zawody w Chwaszczynie

10:03, 07.03.2019 | nadesłane: D.Miotk/Kaszuby Biegają
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Już 9 marca w Chwaszczynie oficjalnie rozpocznie się sezon biegowy na Kaszubach. Biegacze i biegaczki z całej Polski pobiegną na 5 i 10 km. Przy okazji uczestnicy świętować będą Biegowe Powitanie Wiosny oraz Biegowy Dzień Kobiet. Organizatorzy spodziewają się 600 uczestników.

W najbliższą sobotę prolog VII Cyklu Kaszuby Biegają 2019. Uczestnicy zmierzą się z 10-kilometrową trasą Chwaszczyńskiej ’10, która poprowadzona zostanie po pięknej trasie terenami sołectwa Chwaszczyno. Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z bezpłatnej kawiarenki z ciastkami. Przed startem przeprowadzona zostanie profesjonalna rozgrzewka, po czym o godz. 11.00 zawodnicy wyruszą w trasę.

Mapa biegu na 10 km. fot. nadesłane

Na mecie zawodnicy otrzymają piękny, pamiątkowy medal oraz zostaną zaproszeni na gorący posiłek. Dekorację zawodników poprzedzi ciekawy program artystyczny. Wśród wyróżnionych znajdą się najszybsi w poszczególny kategoriach wiekowych, a także najlepsi zawodnicy i zawodniczki z Chwaszczyna. Udekorowane zostaną również zespoły przebrane w wiosenne stroje. Imprezę zakończy losowanie nagród.

Tych, którzy nie wystartują na 10 km, organizatorzy zapraszają na bieg 5-kilometrowy – II Chwaszczyńską ‘5. Dla pozostałych chętnych przygotowano biegi krótkodystansowe –na 100, 300 m oraz 600 m. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka nakrętek dla Milenki.

Organizatorem wydarzenie jest Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej przy wsparciu Sołectwa Chwaszczyna. Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo.

Szczegółowy program imprezy: https://bit.ly/2NtB0Q0

Strona wydarzenia: http://biegchwaszczyno.cyklkb.pl

(nadesłane: D.Miotk/Kaszuby Biegają)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone