Zamknij

Prolog cyklu Kaszuby Biegają w Chwaszczynie: 721 zawodników na starcie

20:46, 09.03.2019 | nadesłane: Kaszuby Biegają, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Aż 721 biegaczy powitało dziś wiosnę w Chwaszczynie. Tym samym padł wielki i niespodziewany rekord frekwencji. Bieg na 5 km zwyciężyli Paweł Folta z Malborka i Katarzyna Klahs z Krokowej , a na 10 km najlepsi okazali się: Patryk Błaszczyk z Ustki i Marta Łagownik z Gdańska.

W Chwaszczynie w sobotę wystartowała IV Chwaszczyńska ’10. Dziesięć minut później odbył się bieg na 5 km. Łącznie w zawodach wystartowało 721 uczestników i uczestniczek z całej Polski. W biegu na 5 km metę pierwszy przekroczył Paweł Folta z Malborka (00:17:47). Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Klahs z Krokowej (00:21:48). IV Chwaszczyńską ’10 zwyciężyli Patryk Błaszczyk z Ustki (00:32:23) oraz Marta Łagownik z Gdańska (00:36:28).

- Oj działo się działo. – mówi jedna z biegaczek Bogumiła Trojanowska. I jak widać deszcz nam biegaczom nie przeszkadza, bo dla tak wspaniałych ludzi i organizatorów chce się biec. Było miło być u was – podsumowała swój pierwszy bieg w sezonie.

fot. nadesłane
Pokonanie trasy nie było łatwe ze względu na warunki pogodowe, natomiast satysfakcja z ukończenia biegu była ogromna. Oprócz biegów na 5 km i 10 km odbyły się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Zbierano także nakrętki dla Milenki. Wśród uczestników imprezy wylosowane zostały telewizor i wyciskarka wolnoobrotowa oraz inne liczne nagrody.

- Ta liczba uczestników była dla nas niezwykłą niespodzianką – mówi Henryk Miotk, dyrektor Kaszuby Biegają. - Bardzo się cieszę, że aż 721 osób postanowiło rozpocząć sezon biegowy razem z nami – razem z Kaszuby Biegają - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna na czele z sołtys Aleksandrą Nosel, gminie Żukowo, Straży Pożarnej, Policji, służbom medycznym, sponsorom, mediom i wszystkim tym, bez których ta impreza nie cieszyłaby się tak pozytywnymi komentarzami jakie spływają w naszą, jako organizatorów stronę.

Podczas imprezy Zespół Kaszuby Biegają, w imieniu zawodników, kwiatami podziękował ustępującej sołtys Chwaszczyna - Jolancie Wiercińskiej, za 4-letnią współpracę. Organizatorzy wręczyli także kwiaty Aleksandrze Nosel, która w czwartek została wybrana nową szefową sołectwa. Ta zaprosiła biegaczy na następną - piątą edycję Chwaszczyńskiej '10 już za rok.

IV Chwaszczyńska ’10 to prolog tegorocznej VII edycji Cyklu Kaszuby Biegają. Oficjalne rozpoczęcie, inauguracja Cyklu już 7 kwietnia w Somoninie.

Wyniki biegu 5 km: https://zapisy.info/wyniki/118/pliki_wynikow/

Wyniki biegu 10 km: https://zapisy.info/wyniki/117/pliki_wynikow/

(nadesłane: Kaszuby Biegają, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Mieszkaniec wsi Mieszkaniec wsi

2 0

Brawo ja brawo ty! 21:47, 09.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiosna idzie!Wiosna idzie!

1 0

Jednorożce na Kaszubach. Brawo! 08:48, 10.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone