Zamknij

Cartusia 1923 Kartuzy zakończyła przygotowania do rundy wiosennej

09:38, 14.03.2019 | nadesłane: Cartusia 1923 Kartuzy
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Cartusia 1923 Kartuzy zakończyła już okres sparingów. Teraz przyszedł czas na przygotowania do pierwszego meczu rundy wiosennej. Na początek mecz ze Sportingiem Leźno.

Okres przygotowawczy za nami. Dla piłkarzy kartuskiego zespołu oznaczało to osiem meczów towarzyskich, testowanie potencjalnych wzmocnień zespołu oraz utrzymanie formy przed rundą wiosenną. Jak zapewnia trener zespołu, do rundy wiosennej wszyscy podchodzą pełni optymizmu. 

- Przygotowania do rundy wiosennej, jak zawsze, są długie. Przebiegały bardzo pracowicie. Zagraliśmy osiem sparingów. Nie skupialiśmy się jednak na wynikach. Najważniejsze było, że frekwencja i zdrowie chłopaków pozwoliły na wzięcie udziału wszystkich zawodników w meczach towarzyskich. Jesteśmy pełni optymizmu przed rundą wiosenną. Jeżeli ten „walec” dobrze ruszy na początku to miejmy nadzieję, że będziemy mogli być zadowoleni na koniec sezonu – komentuje przygotowania do rundy wiosennej Błażej Adamus, trener pierwszego zespołu Cartusii 1923 Kartuzy. 

fot. nadesłane

Podobne nastawienie utrzymują zawodnicy, którzy już nie mogą się doczekać pierwszego meczu rundy. 

- Miało być ciężko i ciężko było. To drobny prognostyk. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego okresu przygotowawczego. Przepracowaliśmy go sumiennie i możemy śmiało powiedzieć, że ten czas nie poszedł na marne – ocenia Marcin Adamkiewicz, kapitan zespołu. 

- Ten okres przygotowawczy minął ciężko, ale bardzo szybko. Teraz czeka nas mecz ze Sportingiem Leźno. Liczymy na trzy punkty. Będziemy osłabieni, paru zawodników zabraknie, ale myślę, że damy radę - dodaje zawodnik Paweł Piór.  

fot. nadesłane

Przed zawodnikami pierwszy sprawdzian rundy wiosennej. Mecz przeciwko drużynie z Leźna. W pierwszym starciu, w rundzie jesiennej, Sporting uległ zawodnikom z Kartuz przegrywając 0:3. Dwa gole zdobył Roland Kazubowski, a jedną bramkę zanotował Paweł Rypel. 

- Sporting Leźno to bardzo trudna drużyna. Od dłuższego czasu niemal w ogóle nie zmieniają składu. Są zgrani. Wszystko oczywiście zależy także od dyspozycji dnia. Bardzo niewygodny zespół, jednak postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby mecz zakończył się po naszej myśli – zapowiada trener zespołu. 

- Walczymy o trzy punkty. Nie ukrywajmy, że jesteśmy faworytami. Tym samym ciąży na nas większa presja, jednak wiemy, że będzie ona w każdym spotkaniu tej rundy. My musimy robić swoje i grać w każdym meczu o zwycięstwo – ocenia szanse Marcin Adamkiewicz. 

Cartusia 1923 Kartuzy – Sporting Leźno już 16 marca o godz. 11:00 na boisku treningowym w Kartuzach. 

(nadesłane: Cartusia 1923 Kartuzy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ZbojZboj

0 0

Czemu na treningowy? 15:51, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

stadionstadion

1 0

bo stadion nie jest jeszcze gotowy 19:26, 14.03.2019


REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone