Udane starty narciarzy Cartusii w kraju i zagranicą

22:52, 24.03.2019 GKS Cartusia/JM Aktualizacja: 10:36, 25.03.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Na ostatni start narciarski zawodnicy Cartusii udali się do Białki Tatrzańskiej, gdzie zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży SZS. Z kolei w dużych maratonach narciarskich cyklu Worldloppet startowali seniorzy klubu.

Mimo że przygotowania do tych zawodów były utrudnione (brak śniegu w Kartuzach) kartuscy reprezentanci wypadli dobrze, plasując się w środku stawki:

Natalia Myszk zajęła 13 miejsce w klasyku (1 km) i 12 w stylu dowolnym (2 km),

Paulina Myszk zajęła 14 miejsce w klasyku (3 km) i 12 w stylu dowolnym (5 km),

Klaudia Merchel zajęła 14 miejsce w klasyku (3 km) i 14 w stylu dowolnym (5 km),

Damian Merchel zajęła 21 mmiejscu w klasyku (3 km) i 21 w stylu dowolnym (5 km),

Jednocześnie w dużych maratonach narciarskich cyklu Worldloppet startowali seniorzy. Andrzej Guziński swój ostatni maraton w sezonie ukończył w Szwajcarii, gdzie odbył się największy na świecie bieg narciarski w stylu dowolnym (14200 zawodników) Engadin Ski Marathon na dystansie 42 km.

Zaś Janusz Meissner w ostatnim czasie ukończył inne dwa maratony Woldloppet. Pierwszy to Demino w Rybińsku (Rosja) na dystansie 50 km w stylu dowolnym. Drugi - Birken (najtrudniejszy w cyklu Wordloppet 1,1 km przewyższeń) odbył się w Norwegii na słynnej trasie z Rena do Lillehammer – na dystansie 54 km w stylu klasycznym. To jest jedyny bieg maratoński w którym trzeba startować z 3,5 kg plecakiem. W konkurencji kobiet pierwsza była oczywiście Justyna Kowalczyk.