Zamknij

Uczniowie z Chwaszczyna z medalami mistrzostw województwa w siatkówce

10:42, 25.03.2019 | nadesłane: R.Z., oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

W marcu odbyły się dwa Finały XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej, w którym historyczny sukces osiągnęli uczniowie z chwaszczyńskiej szkoły. Chłopcy zdobyli złote medale, dziewczęta - brązowe. Zawodnicy są uczniami klas sportowych o profilu siatkarskim SP w Chwaszczynie.

Do turnieju finałowego, w którym startowało 6 najlepszych zespołów z naszego województwa, awansowały reprezentacje zarówno chłopców, jak i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie.

- Aby wystąpić w tych zawodach młodzi sportowcy musieli wygrać zawody gminne, powiatowe oraz półfinał mistrzostw województwa. Zrobili to w znakomitym stylu, nie tracąc przy tym żadnego seta - informuje Robert Zochniak, dyrektor SP w Chwaszczynie.

fot. nadesłane

W turnieju finałowym, który odbył się w Starogardzie Gdańskim bezkonkurencyjni okazali się nasi chłopcy, którzy wygrali wszystkie mecze i tym samym zdobyli tytuł Mistrzów Województwa Pomorskiego. W meczu o złoty medal podopieczni Katarzyny Przeperskiej pokonali młodych siatkarzy z Trefla Gdańsk. Trzecie miejsce zdobył Starogard Gdański.

Następnego dnia w Gdańsku odbył się turniej finałowy dziewcząt, w którym siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie po znakomitej walce zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa. Zawody wygrały zawodniczki z Gdańska, które w walce o złoty medal pokonały Kwidzyn.

fot. nadesłane

- Jest to kolejny sukces uczniów z Chwaszczyna. Należy przypomnieć, iż ich starsi koledzy w 2016 roku zdobyli Wicemistrzostwo Województwa w mini piłce siatkowej, a w zeszłym roku zdobyli srebrny medal w Wojewódzkim Finale Gimnazjady. Wszyscy nasi zawodnicy są uczniami klas sportowych o profilu siatkarskim istniejących od wielu lat w chwaszczyńskiej szkole. Serdecznie gratulujemy - zaznacza Robert Zochniak.

(nadesłane: R.Z., oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone