Zamknij

Młodzi piłkarze ze Stężycy zagrają w ogólnopolskim finale turnieju o puchar Tymbarku

12:44, 11.04.2019 | nadesłane: Radunia Stężyca, oprac. M.Dz.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane/Radunia Stężyca

Piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Stężycy ponownie zostali mistrzami województwa pomorskiego w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Indywidualne wyróżnienie zdobył też Kacper Mach - uznano go za najlepszego bramkarza turnieju. Teraz piłkarze zmierzą się z najlepszymi zespołami z całego kraju w Warszawie.

Piłkarze Szkoły Podstawowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy powtórzyli swój sukces sprzed dwóch lat i ponownie zwyciężyli w finale wojewódzkim XIX edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku", który został rozegrany 10 kwietnia na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. Brało w nim udział 20 drużyn.

Zawodnicy ze Stężycy swoje mecze rozgrywali w grupie C, gdzie wygrywali kolejno z SP 4 Słupsk 5:0, SP Karsin 10:0, pokonali też Szkołę Mistrzostwa Sportowego Gedania Gdańsk 5:0. W ćwerćfinale pokonali SP Tuchomie 6:0, w półfinale wygrali z SP Bojano 1:0 po bramce Adama Stencla. W wielkim finale z SP 6 Gdynia przegrywali na początku meczu 1:0, by jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie 2:1 po golach Wiktora Etmańskiego i Tomasza Birra i ostatecznie wygrać 6:2. Autorami bramek w drugiej części byli Szymon Recław i Adam Stencel, Wiktor Etmański i Jakub Richert. 

Kacper Mach został najlepszym bramkarzem turnieju. fot. nadesłane/Radunia Stężyca

Dodatkowo indywidualne wyróżnienie zdobył bramkarz stężyckiej drużyny Kacper Mach- uznano go najlepszym bramkarzem finału wojewódzkiego. Piłkarze ze Stężycy swoim zwycięstwem wywalczyli awans do ogólnopolskiego finału turniej. Zostanie on rozegrany w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2019 roku w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski na PGE Narodowym. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami.

Skład zespołu ze Stężycy: Kacper Mach, Tomasz Birr, Aleks Hinz, Jakub Richert(C), Szymon Recław, Wiktor Etmański, Adam Stencel, Konrad Dułak, Kacper Gabryel i Olgierd Dułak.

(aktuliz. 12.04, godz.12.44)

REKLAMA
(nadesłane: Radunia Stężyca, oprac. M.Dz.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


SamsamSamsam

1 0

Jakiego oszustwa? 22:25, 11.04.2019


Takie tamTakie tam

0 1

Pytanie się nasuwa co z Lotosem? Co z tym świetnym projektem w Stężycy, na stronie Piłkarski Lotos nie ma Stężycy.A co z osobami w których Lotos pompował pieniądze dofinansowaniem gdzie one obecnie są? 10:51, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NarodowyNarodowy

1 1

Żeby zagrać na Stadionie Narodowym trzeba znaleźć się w finale turnieju. Wszystkie mecze grupowe i pucharowe rozgrywane są w innym miejscu. Skąd już wiadomo, że w tym finale będą grać? 11:46, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone