Zamknij
REKLAMA

Zapasy. Gevorg Sahakyan z Cartusii wicemistrzem Europy

11:01, 15.04.2019 | M.Dz./info: mat.pras.
Skomentuj
Gevorg ze srebrnym medalem. fot. Polski Związek Zapaśniczy
REKLAMA

Gevorg Sahakyan (Cartusia Kartuzy) wraca z Bukaresztu ze srebrnym medalem zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym w kategorii 67 kg.W finale 29-letni reprezentant Polski przegrał na punkty z Turkiem Atakanem Yukselem 1:5.

W niedzielę Gevorg Sahakyan z Cartusii Kartuzy rywalizował w Bukareszcie o złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu klasycznym w kategorii 67 kg. 

- Reprezentant GKS Cartusia Kartuzy zdobywając v-ce Mistrzostwo Europy stał się najjaśniejszym punktem reprezentacji polskich klasyków w tym turnieju - informuje kartuski klub. 

fot. nadesłane/Cartusia Kartuzy

Swoją drogę do medalu rozpoczął od zwycięstwa nad reprezentantem Armenii, ubiegłorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Kaspisjku – Karenem Aslanyanem. W następnej walce położył na łopatki Białorusina Yaraslau Kardasha. O wejście do półfinału trudny zwycięski bój z Konstantinem Stas. W półfinale naprzeciwko naszego reprezentanta stanął Serb Mate Nemes, który także jak poprzednicy musiał uznać wyższość zawodnika z Kartuz. Decydujący bój o złoto z Turkiem Atakanem Yukselem. 

 - To trochę dziwna walka, odnosiło się wrażenie, że zawodnik z Turcji ma przewagę fizyczną, a jednocześnie Gevorg nie potrafił narzucić swojego tempa w walce, co zakończyło się tym razem jego porażką i zdobyciem v-ce mistrzostwa Europy - informuje Cartusia.

Włodzimierz Zawadzki, trener kadry zapaśników podkreślał w wywiadzie, że być może w walce przeważyło zmęczenie Gevorga. 

- Stoczył już tutaj kilka ciężkich walk - mówił. 

Mistrzostwa w Bukareszcie to kolejne zawody najwyższej rangi, w których kartuzianin osiągnął miejsce na podium.

- W tych zawodach Gevorg swoją postawą udowodnił, że nie jest zawodnikiem jednego rzutu i potrafi w sposób wszechstronny zaskoczyć swoich konkurentów. Serdeczne gratulacje! Droga od brązu na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, poprzez v-ce Mistrzostwo Europy w Bukareszcie prowadzi w właściwym kierunku, którego uwieńczeniem powinna być nominacja olimpijska. Na pierwszy krok w tej kwestii poczekamy do tegorocznych Mistrzostw Świata - podkreśla GKS Cartusia. 

fot. Polski Związek Zapaśniczy

(M.Dz./info: mat.pras.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Brawa dla najlepszegBrawa dla najlepszeg

1 0

Gratulacje. Armeńczycy to fajni ludzie....
A jak tam nasi rodowici Polacy ? 14:59, 15.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

radio erewańradio erewań

3 0

ormianie, nie armeńczycy 15:21, 15.04.2019


REKLAMA