Świetne starty kartuskich pływaków w finale ligi wojewódzkiej młodzików

10:38, 18.04.2019 GKS Cartusia Aktualizacja: 10:45, 18.04.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

W lęborskiej pływalni rozegrano zawody finału Pomorskiej Ligi Pływackiej Młodzików, w których startowali pływacy rocznika 2007. Doskonałą formę zaprezentowali kartuscy zawodnicy prowadzeni przez trenera Arkadiusza Zalewskiego.

Konkurencja 100 m stylem grzbietowym zdominowana została przez zawodniczki Cartusii, które zdobyły złoto (Paulina Burdon) i srebro (Michalina Grzech) na tym dystansie z bardzo wartościowymi wynikami w rankingu ogólnopolskim. Złotym medalem i świetną życiówką na 200 m stylem klasycznym pochwalić może się Amelia Skorowska. To również wartościowy wynik zaliczający zawodniczkę do czołówki krajowej.

W konkurencji 200 m zmiennym złoto zdobyła Michalina Grzech, a brąz Paulina Burdon. W konkurencji 100 m stylem grzbietowym Oskar Sikora wypływał dla Cartusii brąz. Dużym pozytywem okazał się start sztafety 4 x 50 m zmiennym zwycięskim dla kartuskich pływaczek w składzie: Grzech, Skorowska, Burdon, Gajewska. Dziewczęta mocno poprawiając życiówkę stanęły na najwyższym podium pływania drużynowego.

Kartuscy pływacy w pierwszej 10 Pomorskiej Ligi Młodzików w klasyfikacji końcowej: